Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki már volt a...

Van itt olyan aki már volt a Halászi kutyás táborban?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor szeretnék pár kérdést feltenni neki, ha nem baj.

Mennyi volt teljes kiadással a tábor? Mennyit fizettél?

Házban vagy sátorban laktál? A háznak mennyi a bérleti díja?

Tisztálkodási lehetőségek milyenek? Oda csak képzett kutyák mennek, vagy mehetnek teljesen gyakorlatlanok is? Milyen volt maga az egész tábor?

Nagyjából ennyi lenne a kérdésem. Nagyon örülnék neki ha válaszolna rá valaki. Most nyáron szeretnék eljutni oda. Előre is köszönöm a válaszokat :)


2011. jan. 11. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

több kutyás tábor is lesz a környéken :)

mindíg a tábor előtt derül ki a pontos ár, hiszen sok mindentől függ.

pl : kaja .

szállás : sátor

mehet aki befizeti.

akár tengerimalaccal is , de nem javasolt :)

ha már cempingeztél akkor tudod, ez nem luszusszálló, hanem kutyás tábor, ergó, a "majdnem tiszta " az már fertőtlenített :)

sátor-kutya-tábortűz-séták,kiképzés,evés-ivás-játék,néha fürdés, mosakodás, de leginkább jó kedv :)

cc: 25-30 000 / hét/fő

2011. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 rucijja ***** válasza:

Szia!Én voltam régebben, nekem 30 körül volt, kajával, mindennel.(hangsúlyozom:régebben!:)Azt hiszem most már lehet kajálni ott a táborban,de akkor még egyénileg kellett megoldani.Én sátorban aludtam, de bennt a faluban van panzió, vagy bérelhető szoba.Amikor csak 2 napra mentünk le kutyázni akkor ott aludtunk, mert tél volt.Árára nem emlékszem,de nem volt csillagászati összeg.Szerintem nyáron teljesen jó a sátor.De ott helyben is lehet szobát bérelni, abban a majorban, legalább is akkor lehetett.Tisztálkodni lehet,de steril szobára ne számíts azért!Szerintem mindenféle kutyával lehet menni, képzetlennel is.Mondjuk szerintem ,jobb ha eljársz kutyasuliba, legalább az alapokat tudja már, mert akkor ott nagyobbat tudsz vele fejlődni.Nyárig bőven van idő kutyasuliba járni, meglátod könnyebb lesz vele ott akkor, mert azért ott sok ember van meg kutya,ha viszont addigra már megszokja(szocializálódik), könnyebben megy a tréning.

A tábor nagyon jó, mind hangulatában, mind színvonalban.Akkoriban voltak érdekes előadások is.Ajánlani tudom csak!

2011. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is sok jót hallottam róla, valószínűleg idén mi is kipróbáljuk. Képzett kutya nem feltétel, de szerintem jó ha nem ott ismerkedik meg a legalapvetőbb engedelmességi gyakorlatokkal. Én két kutyával fogok menni, egy felnőttel és egy 6 hós kölyökkel.
2011. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én augusztusban szerenték oda eljutni a német juhászkutyámmal. Járunk kutyaiskolába is, csak kíváncsi voltam hogy oda

mehet -e képzetlen kutya. Szóval 30.ezerbe minimum benne lesz kutyával együtt?

És sátrat gondolom kell magaddal vinni?! Egy 6-8 fős csapattal mennék, ezért szóba jött a házbérlés.

Úgy hallottam van lehetőség fürdeni a Dunában, vagy külön medencézni, ez igaz? Kemények a képzések vagy ki lehet bírni?

Nagyon kíváncsi vagyok az előadásokra is! A korosztályról mit lehet tudni? Inkább fiatalok, vagy középkorúak?

A tábor közelében van valamilyen bolt, vagy becásárló központ ahol vásárolhatok esetleg kaját vagy ilyesmiket?

Nagyon köszönöm az eddigi válaszaitokat, mind hasznos volt! :)

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak mindent tudni szeretnék, és nincs olyan ismerősöm aki már volt ott. :(

Előre köszönöm ha válaszoltok még :)

2011. jan. 11. 15:58
 5/14 anonim ***** válasza:

Én most voltam harmadszorra.Nagyon színvonalas tábor.

Ezen az éven 60000ft volt összesen,de majd holnap ha gondolod mindent leírok részletesen,csak most megyek dolgozni.Csak azért írtam most,hogy holnap is megtaláljam a kérdést. :)

2011. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szia, kedves utolsó válaszoló!

Nagyon örülök a hozzászólásodnak és hogy tudsz nekem segíteni.

60.000 Ft?? Ez mit foglal magában?

Nagyon várom a válaszod! Előre is köszönöm hogy időt szánsz rám :)

jó munkát neked!:)

2011. jan. 11. 20:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok.

Ebben a 60000ft-ban benne volt a szállás 30000ft (Mi házan voltunk sátorban kb 10000ft.)

Benne volt napi 3szori kaja,ez is kb 10000ft volt.(De szinte minden nagyon finom volt.)

A tábordíj 14000ft volt,de én 3kutyával mentem.Aki egy kutyával megy annak csak 10000ft. (A tábordíjat azért kell befizetni,mert így vehetsz részt a programokon,előadásokon.)


Ezen kívül még a táboron belül elment kb 6000ft az italokra.

Meg ezen kívül még pár dolgot vettem ott a kutyáknak,de az már csak 1-2000ft volt.


Jövőre mi is sátorban fogunk valószínűleg aludni,és akkor egy 40000-45000ftból meg lehet úszni.



De tényleg nagyon megéri.Nagyon jó előadások vannak minden nap,van hogy egy nap több is.Sokat lehetett tanulni.

A tréningeket is nagyon jó oktatók irányították.Minden oktatónak volt egy kb 10 fős "csapata",és mindig ő tartotta nekik a tréningeket.Volt,hogy közösen,volt,hogy egyenként.


Az örző-védő általában úgy volt,hogy volt két oszlop,mindkét oszlopban volt kb 20 kutya,egymástól olyan 5-10 méterre,és akkor 3-4 segéd ott rohangált,és úgy hergelte őket.Utána persze minden kutya foghatott kart.De volt lehetőség egyesével is örző-védőzni.


A nyomkövetés úgy volt,hogy reggel 5 felé kiautóztunk a nyomterületre,és ott is oktatók segítségével felállítottuk a nyomot,utána végigment rajta a kutya,és mentünk vissza a táborba. (Ezután következett délelőtt egy előadás,utána engedelmes,aztán kb 2órás szabadfoglalkozás,végül egy kis örző-védő.Este a kutyák nélkül vacsora,disco,stb...)


A Duna nem messze volt,a kutyákat sok részen be lehet engedni,ezen kívül van az embereknek medence is.Meg van egy hatalmas zöld rét,ahol kutyát lehet sétáltatni.Mellette pedig vannak lovak,szamarak,és ismerkedhetnek velük a kutyák.



Viszont a táborba igazán annak érdemes menni,aki IPOzik,vagy azt szeretne.Hobbikutyásoknak van 1-2 sokkal jobb tábor,mert ott azzal foglalkoznak,ami egy átlagos kutyának kell,itt pedig ami egy munka/sportkutyának kell.

Persze bármilyen kutyával el lehet jönni,de igazából máshol tényleg jobban éreznék magukat.


Na,hirtelen ennyi. :)

De ha valami érdekel még,akkor kérdezz nyugodtan,de lehet,hogy csak 2-3 nap múlva tudok válaszolni,mert sokat dolgozok éjszaka. :)

2011. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A tisztálkodással kapcsolatban tudsz nekem valamit mondani? Fürdő van ott? Vagy zuhanykabinok? Egy személyes esetleg több?

A nyomkövetésre kötelező volt menni vagy ki lehetett hagyni?

Sátort ott adnak vagy magammal kell vinni?

A kutyák hol tartózkodtak? Voltak kennelek vagy ki kellett őket kötni?

Milyen korosztály található meg leginkább? Fiatalok, középkorúak esetleg idősebbek?

A medencézésért fizetni kellett? A Dunába bele lehet menni a kutyák mellé? :)

Van a közelben bolt ahol vásárolhatok?

Milyen dolgok vannak amit feltétlenül vigyek magammal? Ruhán, kaján, pénzen, kutyacuccokon kívül? Amire esetleg nem számítanék?

Megoldható az hogy lovagolhatunk?


Én igazából már fél éve járok suliba a német juhászommal, elég szépen haladunk. Szolgálati kutyaként van képezve.

Fegyelmezői és ÖV-t is tanulunk. Remélem elég tudásra tettünk szert, de még nyárig van időnk :)

Ne haragudj hogy a kérdéseimmel untatlak, csak annyira várom már ezt a tábor, és szeretnék mindent tudni róla! :)

Nagyon köszönöm, hogy ennyit segítessz, aranyos tőled! :)

2011. jan. 13. 22:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Van egy közös fürdőszoba,de a zuhanyzók el vannak választva teljesen egymástól.


Ki lehet hagyni a nyomkövetést,de érdemes kipróbálni.Ha megmondod,hogy a kutya még nem nyomkövetett,akkor annak megfelelő nyomot raknak le.


Sátort neked kell vinni.


A kutyának boxot mindenképpen vigyél,mert amúgy nem tudod hova rakni,főleg ha sátorban vagy.Mert a házban ugye még megoldható,hogy csak ott legyen a szobába,de a sátorba ezt így nem lehet.(De amúgy is kényelmesebb ha berakod a boxba,mert akkor addig tuti nem csinál semmit,és pihen.)


Mindenféle korúak vannak. 2-3 évestól 60 évesig,tényleg nagyon vegyes.A mi kutyasulinkból is volt 12 éves is,meg 50 éves is.


A medencéért nem kell fizetni,de ne egy nagy strandszerű medencét képzelj el.Ugyan rendesen bele van építve a földbe,de a mérete csak egy max 10szer 10 méter.

Be lehet menni a Dunába,mert nem olyan mély azon a részen,viszont sok a növény,így mi inkább csak derékig mentünk be.


A közelben több bolt is van,de a város központja sincs messze,ott meg rengeteg bolt van.


Mint már írtam kutyaszállító boxot mindenképp vigyél.


1-2 embert láttam lovagolni is,úgyhogy biztos megoldható.



Remélem mindent leírtam amit kérdeztél,de ha kihagytam valamit akkor szólj.

Meg ha kíváncsi vagy még valamire,akkor szívesen válaszolok. :)

2011. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Húh köszönöm szépen a részletes válaszod!

Mostmár szinte mindent tudok:)

Talán arról még mondanál valamit, hogy milyenek voltak ott a bulik/discok? Sokat ittatok? Milyen volt a hangulat?

Egyedül mentél, vagy egy csapattal?

2011. jan. 22. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!