Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tegyek, hogy szófogadóbb...

Mi tegyek, hogy szófogadóbb legyen a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos boxerem. Van amikor egy tündér,és azt csinálja,amit kérek. Viszont rendeszeresen kiborít azzal,,hogy hívom őt,és olyan mint aki lefagy. Csak bámul,nem jön oda,és leül,mondjuk 8 méterre tőlem.Hiába mondom,hogy gyere ide csak bámul. Elindulok felé,és mikor már csak másfél méterre vagyok tőle,elugrik,majd megint pár méterre tőlem megáll,ismét elindulok felé,ha közel vagyunk már egymáshoz,megint elugrik(van amikor látom,hogy ezt játékosan teszi,de van amikor nem),de mondom,van amikor meg első szóra odajön. Ezt miért csinálja?
2011. jan. 11. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert kölyök, kíváncsi meddig mehet el. Ne hagyd neki hogy ő fölötted álljon! Valahogy fogj ki rajta!
2011. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
elözö vagyok: A meddig mehet el átvitt értelemben van :D
2011. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hónaposan kezdett a kutyám falkavezért játszani, neveld meg kicsit :)

Mindenkinek ezt az oldalt szoktam ajánlani:

[link]

2011. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Alkalmi süketség, nagyon ismerős dolog sok gazdinál :)


A lényeg az, hogy legyen nálad jutalomfalat. Lehet, hogy otthon odajön hozzád a tápdarabért, de pl a parkban, vagy akkor amikor nem jön oda hozzád, valami ütősebb jutalomfalat kell. A legütősebbek a főtt csirkemáj, vagy a nyers marhahús, erre tuti harap minden kutya.

Ajánlok néhány oldalt, ahol meg tudod tanítani neki a behívást, mert ezt bizony véleményem szerint újra kell tanulni, méghozzá valami pozitív megerősítéses módszerrel. Szerintem a klikker lenne a legjobb :)

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=ozp-0JhG4nw

[link]

2011. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen,biztos,hogy baj az is,hogy néha amikor így elugrál előlem akkor az vicces,és elröhögöm magam,de amikor tényleg komolyan oda kéne,hogy jöjjön,akkor nem vicces! Tudom következetesen,meg ilyesmi,de hogyan kell következetesen megtanítani,hogy mindig oda kell jönnie,ha hívom,nem csak akkor ha neki is kedve szottyan rá. Amikor elugrik olyan gyors,hogy esélyem sincs megfogni,ha meg elkezdeném kergetni,akkor tényleg azt hinné,hogy csak játszom vele.
2011. jan. 11. 20:47
 6/13 A kérdező kommentje:
De ez a kutya nagy sunyi,ha ő a fejébe veszi,hogy márpedig úgysem fogom meg,akkor inkább a jutalomfalat sem kell neki.
2011. jan. 11. 20:59
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kergetéssel semmire nem mész, sőt az ellenkezőjét éred el.

Ha magadhoz akarod hívni, akkor guggolj le. Az a kutya számára érdekes és nem megszokott, oda fog menni.

Ne hirtelen kapd el olyankor, hanem kedvesen simizd, jutifalat és csak úgy mellékesen fogd meg.

De sok, nagyon sok mozgás kell neki. Egy lefárasztott kutyával nagyságrendekkel könnyebben megy a tanulás még akkor is, ha kamasz.

2011. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem drótszőrű vizslám van, ugyanennyi idős, és ugyanilyen próbálkozásai vannak, hogy meddig mehet el. Tudom min mész keresztül, mert mi is épp ezt az időszakot éljük. Nem könnyű! Tarts ki, légy türelmnes, és ne hagyd, hogy engedetlen legyen!
2011. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nekem is boxerem van (9 hónapos), és ugyanezt csinálja. Mostanság jutalomfalattal csábítom oda. Ma jól ment. Amúgy elég makacs, meg hát fiatal, és bármi elveszi a figyelmét. Majd nemsoká megyünk kutyasuliba.
2011. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
amikor rádfigyel akkor hátrafelé mozdulj, és hajolj le így hívd magadhoz a kedvenc játékával amikor odaér ezzel jutalmazod is kicsit játszol mad körül vele és a végén leülteted és megdicséred újra (a gazdinál folytatódik a móka-nem kell a fogócska:), ezzel azt is megtanítod, hogy ne csak egy pillanatra menjen oda-mint amikor jutalomfalatot kap és megy is tovább) hanem ott is marad melletted
2011. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!