Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet venni/megtanítani...

Lehet venni/megtanítani valahol kutyát arra, hogy kiszagolja az embert pl. a roncsok alatt? Ha nem lehet én hogyan taníthatnám meg?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez sima személy nyomon követése, ajánlom, hogy keress fel egy tükörsulit, ott általában nyomkövetést és személy nyomon követését is, szóval oda érdemes elmenni. Azt, hogy te hogyan tudod megtanítani, azt nem nagyon tudom, de itt biztosan találsz magadnak való segítséget: [link]
2011. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kereső kutya a neve. Van, ahol tanítják . Megfelelő képességű kutya kell hozzá. Sok-sok szabadidő,sok-sok km, ahogy eljárnak tréningezni.
2011. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak erre szakosodott kutyasulik. Te magad nem tudod erre megtanítani a kutyádat még akkor sem, ha amúgy abszolút jók a képességei ehhez. A tanítás kezdetén két ember kell, a kiképző és a gazdi, később egy egész csapat.

Évek hosszú sora a tanulás és csak akkor sikerül, ha gyakorlatilag minden nap a pályán vagy a kutyáddal. Pontosan tudom, milyen, nekem is mentőkutyám van, már nyugdíjas, de sok évet töltöttünk a kutyasuliban vele.

Venni kiképzett kutyát nem tudsz, egyrészt, mert a kutya arra hallgat, akivel tanult, másrészt mert ha hozzád is szokna, az ilyen kutyának igen sok milliós értéke van. De még ha vannak is millióid erre, akkor is meg kellene tanulnod neked is a dolgokat, mert hiába a kiválóan képzett kutya, azt tréningben tartani hozzáértést igényel. Elég néhány baki és már el is rontottad a kiképzett kutyát.

Írd be a google-ba hogy mentőkutya kiképzés, fog kidobni találatokat, akkor megtudod, hol van hozzád legközelebb ilyen iskola.

Ha valóban mentőzni szeretnél, akkor ne vegyél kutyát magadtól, hanem kérj segítséget szakembertől, mert nagyon sok mindenre oda kell figyelni, hogy valóban mentésre alkalmas kutyát vásárolhass.

2011. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok, az első válaszolónak üzenném, hogy a nyomkövetés és a személyfelkutatás két nagyon különböző dolog. Teljesen más kiképzési módszer kell hozzá, más tulajdonságokkal rendelkező kutya, más körülmények, feltételek. A nyomkövető kutya egy adott nyomon elindulva egy adott személyt keres meg, a mentőkutyák pedig egy adott területen (pl. romok alatt, földrengés helyszínén) keresik a romok, törmelék stb. által rejtett embert. Ezek a kutyák nem tudják, kit keresnek, nem egy adott ember nyomát követik, hanem általában véve keresik az életet a rom alatt.
2011. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

legegyszerűbb, ha egy közeli kutyás mentőcsapattal veszed fel a kapcsolatot.

lehet, hogy a jelenlegi kutyádból is segítenek keresőkutyát képezni, de ha ő nem alkalmas rá, akkor ők abban is segíthetnek, hogy legközelebbre célirányosan tudj kölyköt választani.

2011. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor felkeresek majd ezt a célt szolgáló kutyasulit amúgy bernáthegyire gondoltam.Ez a kutya megfelelne?
2011. jan. 12. 05:34
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem előbb te tanulj, mert ahogy látom nemcsak a tanításban vagy tapasztalatlan, de a kutyákat sem nagyon ismered.
2011. jan. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

határozottan nem!


keress fel egy csapatot, őket kérdezd ki erről.

[link]

[link]


ha megnézed ők sem nagytestű, lomha kutyákkal dolgoznak, hanem agilis, mozgékony munkakutyákkal (border collie, labrador, német juhász, beauceron).

2011. jan. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam mert a hó alól is ők mentik ki az embereket amúgy a Beauceron is jó kutya.
2011. jan. 13. 05:31
 10/12 anonim ***** válasza:
manapság már a hó alól sem bernáthegyik mentik ki az embereket :)
2011. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!