Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta, amely...

Melyik az a kutyafajta, amely kiváló házőrző és gyermekek mellé is ajánlott?

Figyelt kérdés
2009. jan. 31. 10:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
keünk két kutyánk van gyerekek mellett. egy yorki és egy am.staff. a yorki kiváló házőrző,amíg nem látja a látogató, addig igen csak félelmet tud kelteni az emberben az ugatásával. az am.staff. meg kinézetével kelt riadalmat, de beenged mindenkit. Ők ketten tökéletes páros. gyermekek mellé mindkető ajánlott. a yorki a pici szájával nem igen tud kárt tenni senkiben, szereti a gyerekeket. az am.staff meg olyan nyugodt, lehet vele mindenfélét játszani. ha tömblakásban gondolkodsz, mindenképp kis termetű kutyát válassz, ha pedig kertes házban, akkor tulajdonképpen bármelyik fajta alkalmas 1-2 kivétellel. rotweiler, doberman és egyéb gyenge idegzetű, hamis kutyát semmiképp se vigyél gyerekek mellé.
2009. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a lenonbergei-t ajánlom szereti a gyerekeket igazi családi kutya bár nagytermetű, de nem hallottam olyanról hogy egy leonbergi bántott volna valakit.
2009. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a két gyerek úgymond testvért kapott amikor a Jack Russel terrierünket megvettük. Igazi bohóc, imádja a gyerekeket. Természetesen fontos, hogy legyen rendesen megmozgatva!!!!
2009. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Sem a rottweiler, sem a doberman nem gyenge idegzetű ad acta! De gyerekek mellé nem való egyik sem, és terrierféléket sem választanék, ezekhez érteni kell. (A többihez is.) Fontosnak tartom, hogy gyerekek mellett olyat, amelyik nem társasági eb, hanem őrző-védő, kutyaiskolába kell vinni! Meg azért is, hoyg véletlenül se engedje be a betörőt, és ne fogadjon el tőle vagy senkitől pl mérgezett kolbászt...

A kutyasuliban a gazdi is tanul.

Én menhelyről hoznék ki olyan nagytestűt vagy kölyköt, akiben nincsen fent említett fajtájú vérvonal, ha csak nincs vérbeli kutyás a családban. Legyen a menhelyi életrevaló, könnyen barátkozó, stabil tekintetű (még ha szomorú is).

Ha fajtatisztát választasz, akkor azt olyan tenyésztőtől, aki minőségi, erős idegzetű, betegségmentes kutyákat tenyészt, (infót kérnék kutyás fórumokon) és nem egy mezei szaporító, aki tenyésztőnek nevezi magát. Őrzőkutyáknál kisgyerekkel van felelősség..:)

Egy alapfokon jól képzett német juhász remek választás lehet. Nem baj, ha van benne egy kis AZONOSÍTHATÓ egyéb vérvonal is, pl labrador.:)

[link]

[link]

2009. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

Nekem egy Westie kutyim van, aki igaz, hogy nem túl nagy, de nagyon jó házőrző!! Néha jobb, mint a német juhászunk!!! Ráadásul, nagyon családszerető kutya!!! Sokat játszik velünk, és mindig meghálálja, a gondoskodást!!:)

2009. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem, nyugodtan vegyél terriert!! Nagyon jó kutyák. és nem igaz, hogy nagyon érteni kéne hozzám, csak annyira, mint minden kutyához!! Persze nem akarlak összezavarni,(mert az előző válaszom előtti válaszoló pont az ellentettjét mondta) de ez az én véleményem, a döntést meg csak te hozhatod meg!!!
2009. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél mudit! Remek házőrző, és imádja a gazdáit! :)
2009. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is nagyon jó választás a mudi, nagyon gyerekbarát és jó őrkutya, bár utóbbiban nem vetekszik mondjuk egy német juhásszal, de viszont intelligensebb nála, ez sokak tapasztalata. Nagyon okos kutyák, ha nem kényeztetitek el és sokat foglalkoztok vele, akkor nincs vele gond. Az én mudim minden olyan lénnyel, aki nála gyengébb, legyen az gyerek vagy kisebb kutya vagy más állat, nagyon gyengéd. Persze bármilyen kutyát vesztek, fontos, hogy ne csak tőle várjatok gyerekszeretetet, hanem a gyerek is tisztelje és ne játszon vele durván, ne okozzon neki fájdalmat.
2009. jan. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem vetekszik a német juhásszal erőben. De engem már sok embertől megvédett. Olyan is volt, hogy csoprtban voltak. Pont abban volt az ereje, hogy nem képzelnék róla, hogy támadni is tud.
2009. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a német juhászt ajánlom, és a leonbergit, vagy a bernáthegyit. Az utolsó kettőtől a termete miatt senki sem mer majd bejönni, azonban gyerekek mellé jók, hiszen agyonnyúzhatóak.(tapasztalat!)A német juhász a legjobb házőrző, és a gyerekekkel is könnyeb szót ért.

Azonban ha a gyerekek fontosabbak, én a labradorra szavazok! Viszonylag nagytestű, és addig ugat, amíg valakit be nem engedsz a kerítésen, utána farokcsóva-puszihalom. Ez lenne a legjobb gyerekeknek, hiszen nagyon barátságos, boldog, optimista, vidám kutyus, könnyen tanítható és nagyon okos! Nekünk is labink van :)

2009. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!