Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta, amely...

Melyik az a kutyafajta, amely kiváló házőrző és gyermekek mellé is ajánlott?

Figyelt kérdés
2009. jan. 31. 10:33
1 2
 11/20 anonim válasza:
83%
Nekünk pulink van és egy törpe uszkár.A gyerekek egész nap nyúzzák őket,és nem félek,hogy bántanák őket.A puli nagyon jó területőrző,és jelző kutya,és nem hullik a szőrük.Ha be akarnak menni,úgyis megteszik,bármilyen kutya van.Sokféle megoldás van hogy harcképtelenné tegyék az állatot
2009. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Nekem Tervueren-em van ő inkább sport kutya de nagyon védi a házat és kedves is
2009. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%
Én németjuhászt, bernáthegyit, border collie-t vagy valamilyen juhászkutyát ajánlanék. Nekünk Border collie-nk van, és bár nincs gyerek a házban, ha jön rokon látogatóba, nagyon kezesbárány a picikkel is. Ismerősöméknek 2 van belőle, plusz két 3 éven aluli gyerek. Előbb voltak a kutyák, utána a gyerkekek, még sincs semmi irigység, ugyanúgy szeretik a kutyák az újonnan érkezett lakókat mint a régi gazdikat. A gyerekek gyöntölhetik őket, húzhatják a fülüket, vagy mászhatnak rájuk, soha egy csúnya nézés, vicsorgás vagy morgás, ha nem tetszik nekik egyszerűen felállnak, és odébb mennek. Fontos hogy olyan kutyát válasszatok ami nyugodt természetű, nehéz felidegesíteni, és harapás, csípés helyett egyszerűen csak odébbáll... A labradorok is hasonlóak lehetnek, de ha nagyobb kutyában gondolkodtok, akkor érdemes utánanézni, hogy mennyit eszik, mennyi mozgásra van szüksége, hogy anyagiakban és időben is passzoljon hozzátok ne csak természetben.
2009. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 éves voltam, mikor a szüleim megvették az első kutyánkat, rottweilert! Mi, gyerekek felnőttünk azóta (nem is értem, miért írta vki, h gyerek mellé nem ajálnja ezt a fajtát) de a fajta szeretete megmaradt!

ROTTWEILER!!!

2009. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a mudit. Nekem van egy 7 éves testvérem, nagyon jól kijönnek.
2009. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is mudit írtam, és neki bármit megtaníthatsz (kevesebb idő alatt mint másoknál) amire fizikailag képes. :)
2009. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én a bernáthegyit ajánlanám, az imádja a gyerekeket!és persze amit a többiek is felsoroltak, azok is jók...DE menhelyen is vannak biztos ilyenm kutyusok!!!
2009. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én (is) a leonbergit tudom ajánlani!Valóban nagy,de viszont imádja a gyerekeket!És nem ugat sokat!:)
2009. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Német juhász: Okos, kedves, játékos kutya, és mindemellett hűséges társ, emlett ideális háziállat lehet egy családnak is, mert remekül megérteti magát a gyerekekkel.

Ill. még a komondort tudom javasolni:)

2010. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én a német juhászt ajánlom neked, mert neki a vérében van a házőrzés és a és a gyerekeket is nagyon szereti. ♥ ♥ ♥
2012. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!