Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy kutya tudja...

Szerintetek egy kutya tudja hogy ha kisbabával játszik akkor vigyázni kell rá?

Figyelt kérdés

Szóval van egy általában nyugodt kutya, nem harap, nem agresszív. Mellé raknak egy kisbabát, akkor ő olyankor tudja hogy vigyázni kell vele? Óvatosnak kell lenni?

Nem tudom ez hogy jutott eszembe, de kíváncsi vagyok a válaszaitokra :D


2011. jan. 11. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem tudja, legalábbis az enyéim igen. :)
2011. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a kutya sem tudja... :D Kutyája válogatja...

Csak úgy merném, ha ott vagyok, egyébként egy pillanatra sem, nem lennék nyugodt. Akármennyire is kutyabarát vagyok, azért nem tudhatjuk, mi jár a fejükben.

2011. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, h óvatosnak kell lenni, mert lehet, h felébred a vadászösztön, és megtámadja a kicsit. Bár mikor én pici voltam, akkor papám vizslája őrizte a babakocsit, mikor kivittek az udvarra, és mindig jelzett, mikor mentünk...igazából addig vigyázott rám, amíg el nem pusztult.és nem anyai ösztön,mert kan kutya volt.
2011. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Szeretem a kutyákat, de nem engedném a babámhoz közel még akkor se, ha ott vagyok.

Hiába tiszta, akkor is tele van kórokozóval a szája, és környéke, és tényleg igaz, hogy olyanfajta féltékenység lehet úrrá rajta, hogy egy óvatlan pillanatban...

Én biztos nem kísérleteznék.

2011. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudja. Sokszor leírtam már, és mindig 0 %-ot kaptam, de ismét leírom a sokak számára meghökkentő igazságot: A kutya egy állat! Nem szőrös, négylábú ember, nincs felelősségtudata, nem hálás, nem szeret, hanem egy ösztönös viselkedésmintát követ, ami történetesen beillik az emberek rendszerébe.


A kérdésben is sugallt ilyen hülye feltételezés miatt hal meg egyébként annyi kisgyerek kutyatámadásban többnyire úgy, hogy a család kutyája marja szét. Mondhatnám, hogy ez atipikus kutyatámadás: Családon belül a gyereket vagy a nagyon öreget. Ne bízzuk rá se magunkat, se a gyerekünket!

2011. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sani.baba válasza:
47%
én inkább a babára nem hagynék kutyát ugyanis nekünk van egy yorkshire terrier kutyánk(xtramini)és egy kisöcsém... mondanom sem kell a kicsi egyfolytában üldözi a kutyát.... de szerintem sem jó ötlet egy nagyobb testü kutyára bízni a babát mert igaz hogy meg van benne az ösztön (akár szuka akár kan)arra h megvédje vagy az ellenkezőjét tegye a gyerekkel...
2011. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 sani.baba válasza:
47%
és még az elöttem szólónak: az állatban náha(legtöbbször) sokkal jobban tudatosulnak a dolgok...
2011. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
22.48: Hát akkor te hallgass az álltokra! Kérdezd meg például a kutyádtól, hogy vegyél-e fel hitelt, hogy szakíts-e a barátnőddel stb. Ekkora marhaságot azért még a gyk-án se olvastam, hogy egy állat tudatosabb mint egy ember! Amire te gondolsz, az lehet, hogy egyes kifinomultabb érzékszervei miatt jobban megérez bizonyos dolgokat. De ebben nincs semmi tudatos.
2011. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutya legtöbbször vigyáz, de a kisbaba korától függően nem tud vigyázni.

Pl. azért gyakoriak a gyereket ért harapások, mert a picik még nem ismerik a kutyák viselkedését. (Pl. a vicsorgó kutyáról azt hiszik, hogy nevet és simizni akarják)

Felügyelet nélkül sosem szabad hagyni pici babát kutyával.

Még a legmegbízhatóbbal sem.

2011. jan. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jól szocializált kutya felismeri a gyerekben az "emberkölyköt". A kutyatámadásnak nem az az oka, hogy nem ismeri fel, hanem az, hogy azt érzi, hogy a gyerek miatt az ő jogai csorbulnak, vetélytársnak látja, akit ráadásul könnyű eltávolítani.


Ha nincs vetélkedés a kutya és a gyerek között a Gazda figyelméért, mert nincs oka rá a kutyának, akkor igenis a kutyák odafigyelnek a gyerekekre - sokkal többet megengednek nekik, mint más, idegen embereknek, kikerülik, nem piszkálják, lökdösik őket. Erre millió és egy példa kisvideó van a neten, bárhol, bárkit találsz, akinek saját élménye van ebben a témában.


Én nem azért nem hagynám a gyerekemet a kutyámmal egyedül, mert attól tartanék, hogy a kutyám csinál vele valamit, hanem mert eleve! nem hagynám felügyelet nélkül egy bizonyos korig.

2011. jan. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!