Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mérgezés lehetett?

Ez mérgezés lehetett?

Figyelt kérdés

4-5 éve történt, hogy egyik este elvittem sétálni a 1,5éves komondor kutyámat, minden rendben volt mint korábban is. Viszont a visszaútnak kb a felétől kezdve folyton lefeküdt, a száján vette a levegőt és erősen nyáladzott meg zihált (csak sétáltunk, nem futottunk). Alig bírt jönni. Ez este volt. Mikor hazaértünk is csak lefeküdt és csak inni kelt felt nagyon ritkán, a vacsihoz hozzá se nyúlt. Másnap reggel jött ki csak az állatorvos, még mindig csak feküdt a kutyám és kapkodta a levegőt, de ekkor már jóideje nem is kelt fel még inni se (fecskendővel nyomtunk a szájába vizet), pedig nyár volt. Mikor ideért az orvos (kb. dél -_-) akkor adott neki infúziót, meg valami injekciót, amiután elkezdett rázkódni a kutyám és meghalt.


(még annyi, hogy a séta alatt szájkosár volt rajta, és nem volt szoros se a nyakörv se a szájkosár- befért alá a kezem).



Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 11. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg még otthon ehetett, vagy ihatott mérget. Patkányméreg, vagy fagyálló folyadék?
2011. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Lehet,hogy hülyeség,de nem hőgutát kapott.
2011. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
És ez most jutott eszedbe hogy megkérdezd?
2011. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nem tartunk semmiféle mérget itthon, rovairtó spray van, de nem fújkáltuk vele a kutyát és nem is éri el mert nekem vállmagasságban van.

Hőgutát azért nem tartom valószínűnek mert este 9-10 körül vittük el (teljesen be volt sötétedve), és akkor már nincs olyan nagyon meleg. Nemtudom igazából, hogy ezek minek a tünetei :/

2011. jan. 11. 22:42
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves,


A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:38


Akkoriban sajnos nem volt még internetünk, de hogy ha lett volna is, kétlem hogy az sokat segített volna a kutyámon..

2011. jan. 11. 22:45
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Az állatorvos nem mondta,hogy mi lehetett a probléma?

Az egyik válaszoló írta,hogy esetleg patkányméreg. Az biztos,hogy nem,mert az belső vérzést okoz. Sajnos az én kutyámat azzal mérgezték meg néhány évvel ezelőtt és konkrétan vért f..ott,spriccelt belőle. Szerencsére sikerült megmenteni az életét,hála egy lelkiismeretes állatorvosnak.

Amúgy nagyon sajnálom a kutyádat!

2011. jan. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sok olyan betegség van, amit mi elkönyvelünk humán betegségnek, holott a kutyáknál is előfordul.

Én portáskodtam egy jó ideig, az egyik kutyánk infarktusban halt meg, a másik tüdő embóliában. A szomszédom kutyája szívizom problémában.

Ezt már sajnos nem fogod megtudni, de szerintem nem mérgezés, legalábbis nem kumarin (patkányméreg) mérgezés.

2011. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezdett rázkódni a kutya, az epilepsziás roham lehetett. Szerintem valami emberszerű betegség lehetett, ahogy írták már.
2011. jan. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


ahogy elöttem irták: az én kutyá tavaly szinte ugyanigy halt meg...reggel levittem sétálni és hazafelé 1x 2x lefeküdt és már nem nagyon akart jönni. mikor hazaértünk nem akart se enni se inni...elkezdett rangatózni és ő is eléggé nyálzott...délután kihívtuk az állatorvost és mire kiért a kutyus elpusztult :( a doki szerint epilepszia :( sajnálom a kutyust! az enyém németjuhász volt

2011. jan. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

Ha akkor rögtön boncolást kértek, egyértelműen kiderült volna, hogy mitől van.

Persze, "csak egy kutya", ilyenkor a "legjobb családtag" sem érdemel ennyit.

Pedig, ha kiderül a mérgezés, lehet ismeretlen tettes ellen feljelentést tenni és esetleg más kutya elkerüli a tragédiát.

Dehát ennyit már nem szoktak áldozni/törődni kutyával.

Mit itt virtuálisan nem fogjuk neked megfejteni a rejtvényt.

2011. jan. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!