Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akarja megenni a...

Miért nem akarja megenni a szárazat?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos bichonom, és a száraz eledelt nagyon vonakodva eszi... reggel és este kap enni,reggel a szárazat,este konzerv, de reggel nem hajlandó a szárazat megenni,csak délután 3-4 óra felé, bezzeg a konzervet tömi két pofára,és nem értem mitől van ez, miért eszik ilyen rendszertelenül? Tudomásom szerint ilyen idős korban még 2x kell naponta ennie,nem?

A tápok jó minőségűek, olyat,hogy Pedigree vagy Chappy,pl. sose kapott.Sok félét kipróbáltunk, most Purina Pro Plan puppy sensitive-t kap,először nagyon ízlett neki,aztán ezt is pár nap után csak délután volt hajlandó megenni... orvoshoz vigyem,lehet van valami hasi problémája?Megnéztem a fogait is, teljesen egészségesek, ott nem látok problémát. Ötletek?


2011. jan. 12. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Anyukám kutyusa akkor volt így, hogy nem evett szárazat, mikor be volt gyulladva a fogínye. Kapott rá valami gélt, amivel kenegetni kellett és azóta vígan eszi a tápot :)
2011. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Add neki felesbe! Fél adag száraz, ráöntessz fél adag konzervet!
2011. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki semmit adni felesbe, ha nem eszi meg a szárazat, addig ameddig az nem fogyott el, nem adsz neki mást. A kutyák ragadozók, és igen, a kis bichonod is az, a farkastól származik, így ha majd éhes lesz, akkor a száraztápot is meg fogja enni. Így csak elkényezteted. Kutya előtt ne legyen kaja, legyen a napban kétszeri időpont, mondjuk reggel, és este. Ha reggel odaadod neki a szárazat, és nem kell neki, elveszed előle, majd megkapja a következő etetésnél. Lehetőséget adj mindig az étkezésre a megszokott időpontban, de ha nem eszik, akkor nem kell neki odaadni. Egyébként ha bírod, akkor keverd neki a tápot a konzervvel, úgy biztosan lecsúszik neki! :)
2011. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert abban bízik, hogy kap mást, és végülis okkal, mert este kap is.

Én se ennék spenótót, ha van krémes is.

2011. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél éhesebb egy élőlény (nem csak a kutya, az ember is), annál kevésbé válogat. :)
2011. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
csakkittinek igaza van! Az enyém is ezt csinálta annyi idősen mint a tiéd! Most 1,5 éves és "kinőtte", rendesen eszi a szárazat is.
2011. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kipróbálom akkor, szerintem is ez lesz a probléma,hogy csak finnyáskodik. :)
2011. jan. 12. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A táp jó minőségű én nem váltanék. Viszont későbbi fogproblémák miatt én csínnyán bánnék a konzervvel, egyrészt finoman szólva nem sok tápértéke van, másrészt pedig jobban fogkövesedhet a kutya.

Ahogy írod, hogy a reggel kitett tápot délután eszi meg... A mi kutyunk is ezt csinálta. Én azt javasolnám, hogy reggel tedd ki neki az ételt, várj 10-15 percet és vedd el előle, ha megette, ha nem.. Az első nap nyilván nagyot fog nézni, ha nem ette meg. Nyugi, nem fog éhen halni estig, viszont ezzel rászoktatod arra, hogy amint megkapja a kaját rábukik. Pár nap alatt gyógyítható ez a butaságuk. Tapasztalat. :)

2011. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A száraz táp sem garantálja, hogy nem lesz fogkő. Mivel kistestű a kutya, nyílván kisszemű tápot kap. A fogak tisztításához az kell, hogy rágás közben a fog belemélyedjen abba, amit rág. Így dörzsöli a fog felszínét.
2011. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért a legtöbb jó minőségű száraztápban fogtisztító formula van.
2011. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!