Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha 4hónapos...

Scottie kérdése:

Mit tegyek, ha 4hónapos (amstaff) kiskutyámnak "franciásodik" a lába?

Figyelt kérdés
Egy hete még normális egyeneses voltak a mellső lábai, azóta rohamosan romlik, olyan mintha lábujjhegy helyett talpon járna és a csuklói befelé hajlanak. Mik lehetnek ennek az okai? A kiskutya dogchow kölyöktápot kap, amit vásárláskor a tenyésztő ajánlott.
2011. jan. 12. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
lehet inszalagszakadás de mindenképp gipszbe kell rakni
2011. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz! Ne várj vele míg rosszabbodik!
2011. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A dog chow erősen középkategóriás táp.. Viszont én zöld alga kivonatot adnék neki, seperc alatt helyre húzza a lábát. Mivel még növésben van, előfordulhat ez a deformáció törzskönyves kutyáknál is, ez a zöld alga viszont szuper!
2011. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát, én inkább elszaladnék vele az állatorvoshoz, ilyenkor lehet, hogy tényleg ínszalagszakadása van, azt meg mindenképpen el kell látni.

A Dog Chow-ról is átállhatsz valami jobb minőségűre, középkategóriás minőségű táp, de jobb lenne valami prémiumra. Ott van pl: az Orijen, és az Acana. Az Acanát jobban ismerem, nem nagyon drága, 10-15 ezer forint között meg van egy jó nagy zsákkal. Ezek a tápok azért jók, mert magas a hústartalmuk, és egy kiskutyának az a legfontosabb :)


De tégy egy gyors látogatást az állatorvosnál, komolyabb baja is lehet.

2011. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van itthon eukanuba közepes testű kölyöktápunk, de a tenyésztő kérésére adtuk neki eddig a dogchow-t, mert e tenyésztő(Hörcsögfalvi kennel) azt ajánlotta. A kiskutya egész nap sokat mozog, nem fáj a lábba, nem húzza, ezért gondolom, hogy nincs ínszalagszakadása. zöld alga kivonatról még nem hallottam, de utána nézek és azért még elolvasnék több hozzászólást is, eddigiket pedig köszönöm!
2011. jan. 12. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát milyen tenyésztő az, aki a dog chowt ajánlja? Az eukanuba sokkel jobb, azt adjátok neki inkább!
2011. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hiba volt áttérni a dogchow-ra!! Az eukanuba sokkal jobb táp. Nem kell hozzá nagy tudás, nézd csak meg a két táp összetevőit. Plusz azért árban is meglátszik. hogy az eukanuba majdnem dupla annyiba kerül, de annyiszor jobb is neki. Én mindenképp visszatérnék erre. (zöld algás hozzászóló voltam)
2011. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
(zöld algás hozzászóló) ma este már eukanuba-t fog kapni:)...de az aggaszt, hogy egy héttel ezelőtt még gyönyörű egyenes lábai voltak, holott a dogchow-t adtuk vásárlás óta, most meg egy hét alatt "eltekeredtek"...akkor a zöld alga a tuti tipp a jobb táp mellett?
2011. jan. 12. 17:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Fogzás---emelet kálcium szükséglet. Ilyenkor sokan kálciumot adnak neki. De az itteni kérdezősködés helyett miért nem a tenyésztővel beszélsz? Ő ismeri a vonalat, amit tenyészt. Lehet, örökletesen benne van a francia állás.
2011. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mekkora a sulya a kiskutyának? Nem duci picit? Ez is okozhatja, és talpon áll, az a lábtőgyengesékből adódik. Kölyökkutyánál még megengedhető néha a franciás lábállás, de kezdj el neki adni sürgősen Luposan Gelenkraft-ot, vagy Nutradyl-t. Én a Nutradyl-ra esküszöm. kb. 7 e ft egy doboz, 60 db van benne. Ha 20 kg alatti a kutyus, akkor napi 1 szem, ha fölötte akor 2. És felejtsd el azt a tápot. vagy a Eukanuba, vagy van még a Flatazor, és esetleg vissza lehetne állitani a starter tápra.
2011. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!