Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kérdésem a következő 2napja...

Zeusz4 kérdése:

A kérdésem a következő 2napja nem tud székelni (kakilni) a kutyám mit tegyek? Állat orvoshoz anyagi okokból nem tudom elvinni.

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Adj neki almát, májkrémet, tejet. Ettől majd fog kakilni.

De nem evett csontot? Az nagyon megfogja a székletüket.

2011. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Hát pedig nem nagyon van más választásod. Ha valami elzáródás miatt nem tud kakilni, és hashajtó tartalmú dolgot adsz neki, azzal csak rontasz a helyzeten. Úgyhogy inkább ne kísérletezz.
2011. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

A kutya méretétől függően beleöntesz 1-2 evőkanál étolajat. Állatorvostól láttam, a kutya aztán egy óra alatt körbef.sta az udvart. :)

Van olyan kutya, ami magától is fellefetyeli, főleg, ha mondjuk hús sült benne.

De 2 nap szerintem még nem olyan rettenetes, ráérsz az olajjal 5 nap múlva.

2011. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Ne kísérletezz otthon semmivel! Csak nagyobb kárt csinálhatsz, mint hasznot. Tessék kölcsön kérni, vagy valahonnan pénzt szedni, és vinni az orvoshoz, míg nem lesz még nagyobb a baj, mert az csak még drágább lesz!

Ahogy telnek a napok, annál rosszabb lesz, nagyobb fájdalmai lesznek.

2011. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Utolsóval egyet értek.

És nem csak fájdalmai lesznek, de ha nem tud kiürülni szét fog szakadni a bele, és az elhulláshoz vezet....

Vidd el dokihoz, és mond meg neki hogy részletekbe kifizeted.

Mindenképpen beöntést fog kapni, végbélen keresztül. Ezt otthon nem végezheted, mert megsérülhet.

Nálunk volt olyan eset, hogy semmi nem segített ( se a beöntés se a szájon át való olaj itatása )

Fel kellett nyitni a kutyát, de annyira feszült a bél, hogy csak össze törtük bélen keresztül a tartalmát. ( felnőtt kar vastagságú volt )

Nem sok reményt fűztünk hozzá, de szerencsére segített a módszer, és kikakilta magát az eb.


Ez nem játék, ne halogasd, mert a mérgező anyagok egyre jobban csak szívodnak fel a szervezetében.

Vidd el a dokihoz, és mond el a problémádat.

2011. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

2 nap nem rettenetes??

Az én kutyáim naponta kétszer végeznek nagydolgot. Szerinted mire kellene várnia 5 napig??

2011. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Legyetek már észnél egy kicsit!

Nem azt mondtam, hogy elég a kutyának hetente végezni a dolgát, hanem hogy 2 nap még nem azt jelenti, hogy meg kell venni neki a koporsót. Először jöjjenek a házi praktikák, mert 99 %, hogy olyasmit evett, ami megfogta a hasát. Lehet, hogy azóta már meg is oldódott a kérdező problémája.


Én is naponta, vagy naponta kétszer végzem a nagydolgomat, de ha beállítanék a háziorvoshoz, hogy doktornő mentsen meg, már 2 napja nem sz.rtam, szerintetek mit szólna az orvos? Megműtene?

Velem is előfordult gyerekkoromban többször, hogy 4-5 napokig nem voltam, de egyszer sem vittek orvoshoz, és nem azért, mert nem volt annyi pénzünk, hanem mert a szüleim nem hülyék. Mint itt egyik-másik pontozó.

2011. jan. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
Viszont te nem is szoktál lenyelni gyerekkorodban gesztenyét, meg szilánkos csontot, meg megrágcsálni mindenféle műanyag vackokat, és gyerekeknél kicsit ritkább a bélelzáródás, mint kutyáknál...
2011. jan. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

kérj kölcsön! ha elzáródott a bele, akkor lassú kínhalál vár rá, ezt akarod?!


és szerintem se kísérletezz semmilyen házi praktikával, ÁLLATORVOS!

2011. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!