Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rotit avagy dobit "könnyebb"...

Rotit avagy dobit "könnyebb" kezelni?

Figyelt kérdés

Nekem a dobetrmann nagyon, de nagyon tetszik a Rotweiler csak nagyon. De, azt mondják a dobermannal sokkal dominánsabb fajta, mint a Rotweiler. Sokkal keményebben kell nevelni, foglalkozni vele. Többen mondták hogy a rotit "könnyebb" kezelni, nevelni. Van valakinek komolyabb tapasztalata a két fajtával kapcsolatban?

Ez mennyire igaz?


2011. jan. 13. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt konkrétan ilyen fajtám (bár imádom őket, gyönyörűek) de személyes tapasztalatom volt már velük. :)

Meg kell mondanom (akikkel én találkoztam) kifejezetten kezelhetőek voltak. :) Gyorsan tanultak, nem kellett velük úgymond keményen bánni (kutyaiskola megtette a hatását), mindegyik imádott mindenkit. Lehetett őket dögönyözni, szeretgetni.

Lehet hogy dominánsabb fajta, de mondom, amelyikkel én találkoztam (dobi) az egyáltalán nem volt az. :)


Mondjuk én személy szerint a rotit inkább részesítem előnyben, olyan szép, nagy, robosztus állat. :)

2011. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden kutya annyira kezes, amennyire megtanitod. Nekunk rotink van, 3 eves, nagyon elkenyesztettem es ketsegbe voltam esve, hogy mi lesz, ha megszuletik a gyerek. Utanna neztem neten, hogy hogyan kellett volna nevelnem, es jobb kesobb, mint soha alapon nekiestunk a trenirozashoz. Ennek 1 eve mar, neha meg ma is beprobalkozik a bocinezessel, de jol haladunk. Tudom, hogy biztonsagban van mellette a gyerek, nem nyalogatja, hagyja, hogy nyuzza, huzza a fulet.

Szoval a lenyeg az, hogy gazdatol fugg, mennyire neveli meg a kutyat.

2011. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
rottweiler mindenkép nagyon okos kutyák és ez csak egy tévhit hogy mindenkit megesznek persze ez nevelés kérdése ha ugyneveled bármelyik kutya képes megenni a gazdáját .nekem rottweiler van és hihetetlen aranyos egy igazi bika kutya csak ajánlani tudom .megtudnák érte halni.
2011. jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Dobermann egy igazi,elegáns,tekintélyt parancsoló, nemes megjelenésű kutya.

Őrző-védő feladatokra kiválóan alkalmas,bátor,éber,mozgékony,energikus fajta.Határozottan és következetesen kell neveni,nagyon könnyen képezhetők engedelmes,hűséges házőrzők. Embercentrikus kutyák,gazdáját tűzön-vízen keresztül képes megvédeni.

2011. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

rottweiler egy igazi,elegáns,tekintélyt parancsoló, nemes megjelenésű kutya.

Őrző-védő feladatokra kiválóan alkalmas,bátor,éber,mozgékony,energikus fajta.Határozottan és következetesen kell neveni,nagyon könnyen képezhetők engedelmes,hűséges házőrzők. Embercentrikus kutyák,gazdáját tűzön-vízen keresztül képes megvédeni.

2011. jan. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

00:47


Önálló gondolatod nincs?

2011. jan. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azt mindenki tudja milyennek kéne lennie, interneten bármit el lehet olvasni.

Nem erre volt konkrétan kíváncsi a kérdező..

Hanem személyes tapasztalatokra.....!


Pl. bármelyik fajta őrző-védő kutya lehet félén, ha rosszul nevelték, vagy rossz helyről származik, rossz tenyésztésből, stb.. De ugyanígy igaz az agresszivitásra is ez a dolog..


Tehát személyes tapasztalat, nem "standard"...

2011. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egyszer volt egy doberman szukánk. Aranyos, kedves, finomabb csontozatú fajta volt, viszonylag jól kezelhető, de vele megtörtént az is, hogy elcsavargott és néhány légpuska tölténnyel a bőre alatt került haza. Később rotikáink voltak, akiknek a robosztus testfelépítése, fejformája már eleve jobban tetszett és ehhez még fület sem kellett vágni. A természetük alapvetően mindegyiknek jó volt, mégis különböző jellem mindegyik. Igaz, már felnőtt - 1-2 éves - korukban kerültek hozzánk. Még kerítésünk sem volt, mikor az egyik szuka kiszabadult a kennelből, de akkor sem ment el az udvarról. Ahhoz képest, hogy túl sok időt nem tudtunk szánni a velük való foglalkozásra, értelmes, tekintélyt parancsoló kutyák voltak. Minden eddigi kutyánk közül a kan rotink volt a legjobb, de ő már egy kis kutyaiskola után került hozzánk 2 évesen. Az előző gazdája sajnos macskákra is uszította, ennek ellenére nagyon gyorsan le lehetett erről szoktatni, így sem a saját, sem pedig az arra járó idegen macskákat nem bántotta többé, sőt az egyik cicánkkal együtt aludtak. Játékos maradt öreg koráig, nem ugatott feleslegesen, nem harapott meg senkit, de erős, izmos teste tekintélyt parancsoló volt. Egyszer a fiam barátja besétált a kapun az ajtónkig és a kutya csak akkor került elő, mikor már az ajtó előtt állt. Nem voltunk itthon, nem nyitott ajtót senki, így muszáj volt valahogy visszamennie a kapuhoz. A kutya szép lassan, diszkréten morogva kikísérte. Tizenkét évig élt, ami egy rotinál már szép kornak számít, de azóta is nagyon fáj az elvesztése, mert ilyen kutyánk még nem volt, és talán nem is lesz soha.
2011. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó neveléssel mind2 kutyát lehet kezelni egyformán. Talán egy kicsit jobban lehet kezelni a rotit,az értelmesebb. A dobik önfejűbbek,nincs önkrontoluk,és veszélyesebbek is mint a rotik. (személyes tapasztalatból mondom,mind2 fajtát ismerem)egyedenként lehetnek kisebb-nagyobb eltérések,de én szerintem a rotit sokkal könyebb kezelni!
2011. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk már volt egy dobi, meg két roti. A dobbermann nagyon rossz volt, minket is megharapott, a saját gazdáit. Tudom, nevelés kérdése, mi is hibásak vagyunk, de akkor is. Vissza kellett adjuk a tenyésztőnek.

A rotikkal sokkal könnyebb volt a dolog, nagyon okosak voltak.

Én így hirtelen tehát a rotit ajánlanám.


Ja, ráadásul a dobbermannak nehéz a "fül-dolga", már ha meg akarod vágatni. Az a varrás, meg a keret, csak a gond van vele, a miénk mindig beleakadt a kerítésbe.


Szóval roti. :)

2011. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!