Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak való frizbi más,...

A kutyáknak való frizbi más, mint a, , sima", embereknek készített? Vagy a kutyusoké valamivel erősebb anyagból van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A kutyáknak készített frizbi strapabíróbb anyagból van. Erős harapásukkal a "hagyományos" frizbit szétroppantanák apró darabokra és az komoly sérüléseket képes okozni. Nem csak fizikailag, hanem hatalmas trauma lesz a kutya számára.
2011. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!És ne haragudjatok,ha most nem teszek fel emiatt egy újabb kérdést,de hol lehet ilyet kapni?Fressnapfban pl szokott lenni?
2011. jan. 15. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen én már láttam a Fressnapfban ilyet, de az vízhatlan anyagból volt!
2011. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ott még nem láttam olyat, ami sportolásra is alkalmas lenne. HERO frizbit érdemes venni, van belőle több féle. Mi HERO XTRA 235-öt vettünk.
2011. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2011. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogyne, persze más anyagból vannak a kutyáknak készült frisbeek. Mi is HERO korongokat használunk mindkét border collie-nknál, és olyanokat nem fogsz tudni Fressnapfban venni. De még a Jaws korongok is nagyon jók, azokat is használtuk egy időben, azok viszont harapásállóak :)


Viszont múltkor voltam a Fressnapfban, és megnéztem a frisbee kínálatot. Elég silány frisbee korongokat árulnak ott, szóval nem ajánlatos ott venni. Gumiból készült frisbee is van még, a KONG Flyer Frisbee is nagyon jó, a szomszédunk azt használja, hobbi szinten egy-két dobálgatáshoz tökéletes :) De ha komolyabb szinten tervezed ezt a sportot, Jaws vagy HERO. Ezt a két korongot versenyeken is elfogadják tudtommal, de a HERO-t biztosan.

2011. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat,sokat segítettetek:)Ezeket a márkásabb frizbiket akkor neten lehet beszerezni,vagy esetleg bolt is van?Bár egyébként még csak most készülünk venni egyet,tehát elsőre egy jó minőségű,de még nem,,verseny"korong is megfelel.Kutyusomnak(hiperaktív erdély kopó)sem tudom,hogy tetszik majd,bár nagyon jó érzéke van a levegőben elkapáshoz és imád minden mozgó dolog után futni.
2011. jan. 15. 21:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a kutyádra tényleg jellemző a leírás, amit adtál róla, akkor nagyon fog majd szeretni frisbeezni :) Viszont ez nem olyan könnyű, mint ahogyan sokan hiszik. Először meg kell tanítanod a kutyádnak elkapni, majd meg kell tanulnod szakszerűen eldobni, és a kettőt egybe kell hangolni.


Pár linket azért linkelek, remélem hasznodra válik majd.

Frisbee tanítása: http://www.youtube.com/watch?v=GACCoO9_k1A

KONG Flyer Frisbee: [link]

HERO korongok: [link]

2011. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer:)A videó nagyon jó!Bele sem gondoltam,hogy ilyen fokozatosan lehet csak igazán jól tanítani.Ha nem találok boltban valami jobb frisbee-t,rendelni fogok.Jók a linkek is,ment mindenkinek a +1:)
2011. jan. 16. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!