Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legveszélyesebb kutya?

Melyik a legveszélyesebb kutya?

Figyelt kérdés

ugy értem hogy olyan mint pl a:

Cane Corso

Rottweiler...

szerintetek?


2011. jan. 16. 13:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
kutya fajta*
2011. jan. 16. 13:49
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy Rottweiler is lehet kezes bárány, mind csak nevelés kérdése. Olyan kutya, hogy legveszélyesebb, nincs. Akár egy yorki is lehet veszélyes, ha olcsó szaporítótól, ideggyengén vesszük. Simán ránk támadhat egy rosszul nevelt, ideggyenge kutya, akármilyen fajta is.


De igen, a tévhit szerint azért a Rottweilerek, és a Kuvaszok a legveszélyesebbek, de ismétlem, bármilyen kutya lehet veszélyes. És a legveszélyesebb kutya is lehet a legártalmatlanabb kezes bárány..

2011. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem fajtához kéne kötni, inkább gazdához.. de az izmosabb felépítésű kutyák, mert rossz kezekben..
2011. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Bányai Károly ***** válasza:
66%
A kutyaharapások kb. 86%-át keverék kankutyáknak köszönhetik az emberek. A fajtatiszták közül a súlyos harapásokkal a rottweilerek és a német juhászok vezetnek, nem azért, mert veszélyesek, hanem mert népszerű fajták, sok van belőlük. A legtöbb harapást a csivavák és tacskók okozzák, de ezek maximum a bőrt lyukasztják ki, ezért nem tulajdonítanak neki nagy jelentőséget. Az viszont igaz, hogy azok a fajták, amiket több száz éve tenyésztenek őrző védő célokra, mint pl. rottweiler stb, azokban sokkal kisebb a gátlás, hogy megharapjon egy embert, hiszen ez a munkája. A vizsla pl. ebből a szempontból tök veszélytelen. De legfőképpen az emberen múlik. Sokszor az áldozat a hibás!
2011. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben a gazdán múlik. Nekem pont volt rotim, most cane corsom és mindegyik kezes bárány volt. Persze szükség esetén rendesen nekimenne valakinek, de ok nélkül nem támadna.
2011. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
nevelés kérdése nem csak nagytestüek hanem yorki westie csivava is lehet veszélyes mint 1 kaukázusi juhászkutya
2011. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem egy yorki vagy egy westie egyáltalán nem tud nagy kárt okozni,nem veszélyesek.Engem megtámad egy yorki akkor mit csinál velem? Egyet belerúgok azt ő hal meg nekem meg bajom nem lenne. Szóval pl. egy Cane Corso vagy pit bull veszélyesebb 1000x ezeknél a kis szobakutyáknál.
2011. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Bányai Károly ***** válasza:
Láttam már olyat, hogy szobakutya harapás miatt fél kiló húst operáltak le egy lábszárról, nemigen járt azon a lábán az illető többet.
2011. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Veszélyes kutya nincs csak hülye ember! Meg kell érteni a kutyákat. Ha tudod, hogy most nincs nyugodt megadó állapotban akkor nem nyúlsz hozzá, h simogasd! Megvárod amíg megnyugszik. Nekünk németjuhász van és barátságos. Nevelni és fegyelmezni kell őket. Határozottan kell vele bánni, hogy tudja hogy ki a főnök!
2011. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszönöm...

de a kérdés ez volt:

szerintetek melyik a legveszélyesebb kutyafajta?

ezt ugy értettem hogy izmosságra nagyságra....

tudom hogy nevelés kérdése

de ha ti mennétek az uton és egy poráz nélkuli tacsko menne el mellettetek gondolom nem ijednétek meg annyira mint hogyha pl egy roti v egy dobberman ,pitbull menne felétek....

remlem értitek már igy a kérdésem:)

de azért köszönöm mindenkinek

2011. jan. 16. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!