Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso és amstaff együtt?

Cane corso és amstaff együtt?

Figyelt kérdés

15 hónapos amsraff herélt kan mellé hoznék egy Cane corso kislányt. Vélemények?

A Cane corso mennyire domináns kutya ?


Érveket és ellen érveket várok

köszönettel. kismajom


2011. jan. 17. 05:14
 1/3 MME ***** válasza:
Leszögezem, nekem még nem volt egyik sem. De azt te tudod, hogy a kutyád készen áll-e rá. Ha igen, akkor már csak helyesen kell kiválasztani a kölyköt. Elvileg a corsókban is van elég dominancia, de ez szerintem nem nagyobb, mint az amstaffoké (fajtaátlagban). Attól még tudsz választani a kutyádhoz illő vérmérsékletű kölyköt akkor is, ha a tiéd dominanciára hajlamos, csak legyen rendesen szocializálva, különben hogy fogadná be az újat... Más oldalról érv: fizikum tekintetében legalábbis passzol hozzá a corso, jól tudnak majd egymással vadulni (játékból persze), nem kell egyiknek sem finomkodnia a másikkal. A hátrány meg pont az, hogy egymás mellett kicsi eséllyel tanulják meg, hogy hogyan kell egy másmilyen alkatú kutyával bánni... (van, akinek ez számít, van, akinek nem annyira ellenérv).
2011. jan. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem corso szukám van és nagyon domináns. Persze ez kutyafüggő is, de ő már kiskorától sem szívesen tűrt el más kutyákat maga mellett.

Én egy 10 éves francia bulldog szuka mellé hoztam a 10 hetes corsót és nem egyszer nekiesett a bulldogomnak. Végül sikerült egymáshoz szoktatni őket, szóval nem lehetetlen.

De az tény, hogy ilyen makacs, nehezen kezelhető kutyám még nem volt. Pedig régebben rotijaim, bullterrierem voltak. Szóval szintén keményebb kutyák.


Ami jó, hogy mindkettő erős kutya és ellennétek együtt, nem kéne attól félni, hogy az egyik agyontapossa a másikat. Hasonló a mozgásigényük is.


Amúgy az enyém elsősorban a szukákat nem bírja, a kanokkal elvan. Úgyhogy ha fiú mellé viszed, nem hiszem, hogy gond lesz. A szocializációra viszont figyelj oda. Vidd őket gyakran kutyák, emberek közé.

2011. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is kutya függő mennyire tűr meg más kutyákat..Csak megjegyzem,nekünk 2 éves kan Amtaff mellé lett kan csivava senki nem hitte volna de mégis együtt vannak ;)
2011. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!