Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi a kedvenc kutyás...

Kinek mi a kedvenc kutyás trükkje?

Figyelt kérdés
És h tanította meg rá ?
2011. jan. 17. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a két kedvenc a bumm és a bkv. Bumm parancsra, és pisztoj forma kézjelre hanyattesik :) A Bkv pedig azt jelenti, hogy megkerül (ugye bal láb mellett van alap helyzetben) és a jobb lábam felől beül a lábaim közé. Mindkettőt klikkerrel, megvezetéssel.
2011. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a "bumm" helyett az van, hogy "Astala vista, Baby, puff" - és akkor dől el:D
2011. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dejóó :O

És ezt hogyan tanítottátok meg nekik?:)

2011. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A bumm bumm tanitására én is kiváncsi lennék !
2011. jan. 17. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Húzod a kaját az orra előtt úgy, hogy feldőljön: http://www.youtube.com/watch?v=g-CLo-1gPng


Az enyém szinte sose volt régen oldalt, vagy hanyatt, úgyhogy én elég sokáig csak azt jutalmazgattam, hogy fordítja a fejét egyre hátrébb, aztán hogy el is emelkedik az egyik mancsa, míg végre sikerült eljutnom odáig, hogy felfordult.

2011. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én az egyik kutyámnak a kötélből mentést tanítottam meg.Csak úgy unalomból. Egy havertól láttam és én is kipróbáltam. Ha a kutya szívesen rág akkor könnyű rá megtanítani. Úgy kezdtem hogy mindig egy darab spárgát elrágattam vele középen. Megfogtam a spárga két szélét és a kutya szájába tettem de úgy hogy a rágó fogai közt legyenek és rábírtam, hogy rágja el. Mikor elrágta akkor jutalom játék. Utána a kezem kötöttem össze, de úgy, hogy a kutya pofája beférjen és a rágófogaival el tudja rágni.

Mikor már ez is ment Akkor a székhez is odakötheted magad vagy más odaköt és a kutya kiszabadít. Jó móka. És közben nyöszörögni is kell, hogy érezze a kutya, hogy bajban vagy.

2011. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Egyszer egy garázsmesternek kötöttem hátra a kezét. Még mondtam is neki, hogy guggoljon le mert a kutya nem éri el állva. Le is guggolt, de úgy megrémült,majdnem beszart. Azt hitte, hogy leakarom ütni.
2011. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem minden kutyás trükk aranyos. A z én nagy kedvenceim: Nyuszi parancsra Ő jobb irányba forog én meg balra. Játék összepakolás, és a bal és jobb manccsal adott pacsi. Hogyan tanítottam meg?

Az első nagyon egyszerű: Szembe állítod magaddal a kutyát, bal kezedbe jutalomfalatot teszel, és egy lassú köríves mozdulattal ráveszed, hogy forduljon meg a tengelye körül. Ha ez megy, akkor bevezeted a vezényszót, miközben vele ellentétes irányban te is fordulsz egyet.

Az összepakolás sem annyira bonyolult, inkább sok különálló trükkből áll össze. Úgymint, hozd ide, engedd, tedd ide, nyisd, csukd.

A harmadik viszonylag egyszerű, én, ha a jobb lábát kérem, akkor a Mancs a jelszó, ha balt, akkor a Pacsi.

Használj kilkkert, jelentősen megkönnyíted a munkádat.

2011. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!