Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek 6 napra elutaznánk...

Mit tegyek 6 napra elutaznánk otthoról, és a border colliem hozzá van szokva a napi4-5 óra mozgásra+ 1 óra tanításra?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Túl fogja élni. Ha felnőtt, intelligens kutya akkor semmi baja nem lesz, ha az akire hagyod ennek csak a töredékét foglalkozik vele. Esetleg add be olyan panzióba ahol mozgatják. Mi ide szoktuk: [link]

- egy munka border gazdija -

2011. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat műtötték és 3 hónap nyugalom van előírva. Munkás nj, gondolhatod a mozgásigényét. Nem lett lelkibeteg. Hat nap nem a világ. Bár kutyája válogatja, miként jelzi a mozgáshiányt:))
2011. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2011. jan. 17. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is a panziót javasolnám.
2011. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mivel egy border collieről van szó szerintem panzió vagy ismerősök :)
2011. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1, Maradj otthon

2, Add oda olyan embernek, akiben megbízol és tudod, hogy ugyanazt képes végigcsinálni a kutyával, mint te.


Border Collie-t magára hagyod ilyen hosszú ideig, akkor nagy rumli lesz mire hazaérsz. Nem fog ölbe tett kézzel rád várni! Gondolom eléggé hiperaktív kutya.

2011. jan. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tamash: volt valaha bordered? Mindenki úgy állítja be a bordert mint egy időzített bombát. Annyira nevetséges. Ide lehet jönni hozzánk, én elmegyek pár napra és meg lehet nézni h vajon mit csinál az erősen munkavonalból származó (tehát nem az itthon fellelhető show típusú változat) borderem a lakással, ha csak napi 1,5 órát van mozgatva. Megsúgom neked, semmit. Leginkább alszik. Ennyi. Pedig irdatlan mozgás és feladatigénye van, mégis intelligens annyira, h ezt ne "hűbelebalázs" módjára tegye, hanem csak akkor amikor erre lehetősége van, de akkor 110%-on ég. A border colliekkal kapcsolatban akkora tévhitek vannak, h az már fáj.... bár annyira meg mégsem zavar, hisz nem lenne túl jó ha ezentúl minden hülyének bordere lenne, higgyék inkább az ellenkezőjét, addig jó a fajtának.
2011. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző,


Nekem még kutyám sem volt, nemhogy borderem :D Az elrettentés nem véletlen, szükség van rá. Kellenek a tévhitek, megtévesztések a fajta védelmében. Nem örülnék neki, ha divatfajtává válna. Jó lenne ha maradna olyan kutyafajta, melyet jó eséllyel lehet terelőmunkára fogni.

Sajnos egyre kevesebb kutya van szelektálva/hasznosítva igazi munkára, főleg erre erre a speciálisra.

2011. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!