Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam most kaja meg az MMR...

Kisfiam most kaja meg az MMR oltást. Kell utána lázcsillapító kúpot adnom neki rögtön? (az eddigi oltások után ezt mondta drbácsink, soha nem volt lázas) Hogyan viselik ezt a gyerekek? Elutaznánk hétvégén, ezért kérdezem.

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
változó. ha be is lázasodik, lehet, h most, lehet, h csak 1 hét múlva fog. a fiam nem lázasodott be tőle, a többitől mindig. a tesóm kislánya meg csak ettől, de nem is kis szinten.
2009. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi még nem kaptuk meg, de a védőnő azt mondta, hogy nem rögtön utána, hanem kb egy héttel később várható bármilyen hatás. Ő nem lázat emlegetett, hanem kiütéseket, bár láz bármelyi oltás után várható. szerintem nyugodtan adhatsz neki egy kúpot kivédés szempontjából azzal még nem tömöd állandóan gyógyszerrel és te is nyugodtabb leszel.
2009. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Igen,azt én is tudom,hogy 7-10 nap múlva előfordulhat bármelyik,vagy akár mindhárom betegség tünete.

Az utazás miatt aggódom kicsit,hogy oltás után nem lesz-e probléma.

2009. okt. 21. 13:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez melyik oltás? A mi védőnőnk sajna igazán buzgolkodik elmagyarázni bármit, ki se jön! A kisfiam most kapott 2 hósan egy kötelezőt, meg egy pneumococcus ellenit, és éjszakára 38fokos láza volt, kapott fél kúpot, és reggelre szerencsére elmúlt.:)
2009. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
mmr-t 15 hónaposan fog majd kapni a babád. most diperte volt a kötelező, prevenarral kapta. a mmr rubeola, kanyaró, mumpsz ellen lesz majd:)
2009. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a 15 hónapos oltás(mumpsz,kanyaró,rubeola).
2009. okt. 21. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát most biztos leszóltok, de én sosem adtam lázcsillapítót a gyereknek. Mert lehet, hogy be sem lázasodik, ezt előre nem tudni... Akkor meg felesleges.

Persze nekünk sosem mondta a doki, hogy lázcsillapítózzunk rögtön szuri után.


19 hónapos, kapott már jópár oltást. SOSEM volt még csak hőemelkedése sem. Az MMR-től sem lett semmi egyéb baja.


Én csak a szuri helyét szoktam beborogatni egyből, hogy ne fájjon neki.


Az MMR-nél az egyéb mellékhatás úgysem rögtön, hanem kb. 1 hét után jelentkeznek, HA jelentkeznek.

2009. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
13.13-as vagyok..az utolsó hozzászólónak mondanám, hogy szerintem senki sem szól le ha nem adsz neki lázcsillapítót azonnal. Én is csak egyszer adtam, mert annál az oltásnál javasolta a doki. Én is csak azért mondtam, hogy az utazás miatt ne aggódjanak, egy kúptól nem lesz baja. Mondjuk azt sem szólom le aki minden oltás után bebiztosítja magát. azért nem minden nap kapnak oltást a babák...
2009. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!