Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell megtanítani egy...

Hogy kell megtanítani egy kutyát (Border Collie) különféle dolgokra? Videot linkeltem

2011. jan. 17. 20:59
 1/9 A kérdező kommentje:
nincs vmi oldal a neten ahonnan lehet tippeket venni?
2011. jan. 17. 21:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Húha... hát én most nem tudok neked olyan sok hasznos választ adni, de az h pl hozza oda a játékokat én úgy csinálnám h mondjuk a labdáját először mutatnám neki, mondanám h labda, labda, odaadnám a szájába, közbe mondanám h labda, akkor dicséret és utána gyakorolnám vele, hogy hol a labda? és amikor a szájába van akkor a hozd parancs :) az én kutyum régen tudta ezt mindenféle tanítás nélkül. volt egy kedvenc gumisünije és vhova eldugta a hatalmas kertbe én meg mondom neki, hogy hol a süni?? és elszaladt a kertbe, már nem is láttam egyszercsak jön a szájába a piros kis sünivel és ledobja elém :D aranyos volt nagyon :) amúgy ***** innen sok mindent megtudhatsz :)

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
aranyos lehetett :)köszi :)
2011. jan. 17. 21:28
 4/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. eszembe jutott még a kukás jelentről is egy ötlet. ugyanúgy mint a játékos verziónál a hozd parancs, megtaníttatni vele a tedd le parancsot, vagy le vagy aminek akarod és odavezetni a kukához, tedd le parancs és dicséret, később pedig lehetne kombinálni pl sörös dobozt a kukába paranccsal.. bár ez lehet h már túl bonyolult a kutyunak :D
2011. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
aha :D köszi , ha van még ötleted jöhet nyugodtan :D
2011. jan. 17. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek mind klikkerrel lettek tanítva. Nem olyan nehéz ha te jól tudod használni a klikkert és a kutya is tisztában van a klikk jelentésével.

A szemetet az én kutyám is ki tudja dobni, ha megkérem - igaz nem ekkora távolságból, de csak azért nem mert ekkora távolságban nem gyakoroltunk :o) De egyébként ezeke eléggé egy mozdulat és ezáltal egy parancs köré épültek, csak más-más tárgyakkal, különböző szituációkban.

2011. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és pl arra hogy kéne megtanítani hogy ha azt mondom neki hogy "beszélj" akkor ugatnia kell egyet kettőt?:)
2011. jan. 18. 00:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Kiprovokálod h ugasson, és akkor klikkelsz amikor ugat. Ennyi.


(kérdés: tudod mi az a klikker és tudod hogy kell használni??)

2011. jan. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen tudom ,köszi :)
2011. jan. 18. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!