Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyám,...

Koves24 kérdése:

Hogy tanítsam meg a kutyám, hogy nem jöhet be a házba? (Még ha nyitva is van, a bejárati ajtó)

Figyelt kérdés

4 hónapos beagle kutyusról van szó! Mert ha kint vagyok vele (séta, játék), legyen bárnyi idő, amint be megyek ,mindig beszökik velem !!!!

Most még így ok-é, hogy zárjuk az ajtót, mivel tél van ,De tavasszal, és nyáron, nem lehet , egész nap zárva az ajtó :(


2011. jan. 17. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha bemegy kiteszed, ha újra próbálkozik, újra. Következetesség. Ennyi a nyitja. Gyorsan megtanulják hol vannak a határok.


Bár nem értem miért ne mehetne be, hisz társat vettetek, nem kerti díszt... A kutyák falka állatok és igénylik azt h a családdal együtt lehessenek. Főleg egy beagle - sok beagle ezért szökik... De ha nektek így jó... sok mindent nem lehet tenni.

2011. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tartanám én bent , de olyan kis szeleburdi , hiperaktív

Az első 1 hónapban ,amit nálunk töltött , bent volt

Az elején még jól viselkedett , wcre , játszani stb gyakorta kivitűk , 2-3 óránként legalább

De , egy idő után , kezdet nagyon rossz lenni ,szüleimmel élek még (sajna :( ) , ők meg egy idő után , nem tudták tűrni a csínytevéseit ,(eljátszotta az esélyét a szemükben , pedig rá lett szólva ,hogy nem szabad !


De kint , van neki 2 szeresen szigetelt háza , minden nap viszem sétálni (most kezdtük )

Nyáron lesz kint társasága , mert nyáron szinte , egész nap kint vagyunk

És , nem dísznek vettük

2011. jan. 17. 23:59
 3/10 A kérdező kommentje:

Ohhhhh igen , köszi a tippet

Minden képen megpróbálom alkalmazni , a tanácsodat

2011. jan. 18. 00:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Az bizony nem elég, hogy rászólsz, hogy nem szabad.

A kutya nem ért emberül.Fogsz egy kulccsomót, vagy egy műanyag ásványvizes palackot, benne egy pár kaviccsal, ha belép a kuty egy praclival is, akkor földhöz vágod ezt a csörgő alkalmatosságot, és közben rászólsz, hogy nem szabad.

Hamar megért. Arra vigyázz, hogy ne kiabálj, csak mondd neki szigorúan a NEM-et.És légy következetes. Ha ma tilos, akkor holnap is tilos. És a jövő héten is. Ha mégis be akarod hívni, arra külön ki kell találni protokollt. Például megtörlöd mind a négy lábát egy viledával, és szólsz neki, hogy jöhetsz.Két-három alkalom után tudni fogja a különbséget.

2011. jan. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Remek, hogy csináljunk zajfélős kutyát....
2011. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem fog félni a zajtól, ez egy nagyon erős figyelmeztetés.

Látja a zaj forrását, fel is ismeri, hogy nem bánt, csak kellemetlen. A nyári zivatartól is fél az a kutya, amit minden zajtól megkíméltek.

Láttál már vadászkutyát? Mit gondolsz, idegösszeomlást kap minden puskalövéstől, és mentő viszi pszihiáterhez?

2011. jan. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia! Én az előzőkez jutalmazós módszert kombinálnám a helyedben.

A lényeg, hogy kirakod a kutyát az ajtó elé, majd elkezdessz befelé hátrálni 1-2 lépést, ha a kutya utánad indul határozottan kiutasítod, mint ahogy azt elöttem is írták. Ha viszont kint marad akkor gyorsan visszalépsz hozzá és egy kis jutalomfalattal megjutalmazod. Ezt nagyon sokszor meg kell ismétled, aztán amikor már stabilan kint marad elkezdheted szép lassan növelni a távolságot, majd az időt. Sokat segít, ha megtanítod parancsra ülni előtte, így ültetve könnyebben megtanulja. Gyakorolhatod vele továbbá úgy is, hogy egy egy mondjuk piros zászlócskát teszel az ajtó két oldalára. Így a zászlókkal máshol is gyakorolhatsz hiszen hozzá fogja társÍtani, hogy ahol azok ott vannak oda ő nem mehet be. Így akár a virágoskertet, a teraszt is megóvhatod.

Nem lesz egyszerű, de a türelem rózsát terem...

2011. jan. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nálunk két husky kutyus volt. gondolom mondanom sem kell, hogy nem a lakásba, az tényleg kinti kutya. Összesen kétszer jöttek be a házba, akkor anyám fogta a seprűt és azzal a puha végével amivel sepersz mindkét kutyának ütötte a seggét, miközben terelte vele ki őket.
2011. jan. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

01.03: pont beletrafáltál mert vadászkutyám van, ráadásul munkavizsgás :o) Tehát konyítok kicsit a témához.... persze nem sokat :oP

A vadászaton a lövés nem a kutya ellen irányul, nem veheti fenyegetésnek. Pont ellenkezőleg a lövés legtöbb esetben pozitív dologgal párosul: elhozhatja a vadat.


Amit te mondasz az az (az én olvasatomban), hogy a hanghatással és felé/mellé repülő tárggyal a kutyában egy negatív élményt akarsz kelteni a lakásba való bejövetelkor. Ez nem éppen bizalomépítő tanítás. Számomra ez nem elfogadható, felesleges dolognak tartom. Nem olyan nagy kunszt megtanítani egy kutyának a NEM szó jelentését, anélkül h bármit dobtál volna mellé. Ezen kívül egy nem megfelelően tenyésztett - alapba lövésfélő vagy csak egyszerűen gyenge idegrendszerű - kutyát haza lehet vele vágni. (ezek szerint még nem volt dolgod beszari/érzékeny kutyával...)


Én soha nem alkalmaztam ilyen drasztikus módszereket - pedig volt már önfejű (semmi nem hatja meg típusú) és érzékeny lelkületű kutyám is - és mégis minden kutyám tudta h a fürdőbe és a hálóba nem jöhetnek be. Nagyjából az első héttől. Nem csináltam mást mint hogy következetes voltam. Még a pozitív megerősítésre sem volt szükség. Ez nem tanítás kérdése - hanem alapvető ösztön a kutyákban: a felette álló falkatag személyes terének tiszteletben tartása az adott szituációban. Amely aztán szabállyá alakul, és a kutya mint szabálykövető állat, be is tartja azt (amíg a család tagjai eléggé fölötte állnak a hierarchiában :oP)


De természetesen mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik:

tiltó szóval, csapkodással, szép szóval.... a kérdező majd eldönti mi a számára szimpatikus.

2011. jan. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A szüleidet nem igazán értem, de a neved alapján már te is elég érett vagy ahhoz h tudd h egy 4 hónapos ill egy annál fiatalabb kutyától mit lehet és mit kell elvárni. Én nem is értem, azt gondoltá(t)ok, h mindenféle nevelés nélkül, néhányszor elismételt "nem szabaddal" lesz egy áldott jó beagle-ötök? BEAGLE!!


Én drukkolok nektek, de azért az a tapasztalatlanságból látszik és boritékolható h itt még lesznek problémák a kerttel és a szökéssel... csak nehogy a kutya igya meg a levét.

Én a helyedben még ideje korán iskolába vinném, és elkezdeném saját magamat képezni ilyen téren.


Hajrá, sok sikert!

2011. jan. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!