Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van hypothireozisban...

Kinek van hypothireozisban szenvedő kutyusa?

Figyelt kérdés

Ma derült ki,hogy beteg a puli kutyusom.A vérvétel nem épp a legjobb eredményt mutatta.:(

Nagyon fiatal még hozzá.(3 és fél éves)Hogy lehet ez?


2011. jan. 18. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyógyszeresen tudod kezelni. Van olyan is, amikor 1 kura után beáll a hormonszint, és utána kontrollvérvételre van már szükség, van amikor élete végéig kell szednie. Az állatgyógyászatban erre a célra adott gyógyszer nagyon drága, a havi adagja ugy 18-20 ezer ft. Helyettesithető az Euthyrox nevű humán gyógyszerrel (700 ft) állatorvosoddal beszéld meg, mert suly alapján számitják ki a kutyus adagját. (a hatóanyag ugyanaz) 1 hónap mulva érdemes ujra vérvételre menni. Ha 20 fölé emelkedett a T4 szintje, az akkor már jó. Ez egy un. autoimmun betegség, a hajlam örökölhető. Együtt lehet élni vele.

Hogy vettétek észre? Kihullott a szőre?

2011. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen.A jobb oldalán tenyérnyi helyen hiányzik a szőr .A másik oldalon csak egy pici foltban nincs szőr.az alig észrevehető.Köszönöm a válaszod.Az orvos Forthyron nevű gyógyszert adott,de majd 12 nap múlva megint lesz egy vérvétele.Közben felmerült,hogy a kortizol szintje,pedig magas,ami Chusing kór lehet.Remélem kedvezőbb eredményeket fog majd mutatni.S utána meglátjuk a továbbiakat.
2011. jan. 19. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy rendbejöjjön. Tudom, hogy nem vigasz, de ha alulműködése van, azért azzal együtt lehet élni, nem hátráltatja a kutyát semmiben. Az enyémnél is 3 évesen derült ki. Szedi a bogyókat, és teljes életet él. Annyi, hogy a kajájára jobban ügyelek, hajlamosabb a hizásra.
2011. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy!Köszönöm neked!Én is remélem,hogy minden rendbe jön majd.Nagyon az elején vagyunk még a dolgoknak....

Az én puli kutyusom rendkívül izgága,csak este kapnak kaját.(2 pulim van)a gyógyszeres kezelés kiváltó oka lehet az elhízásnak?

2011. jan. 20. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kiváltó oka a gyógyszer, hanem a pajzsmirigy alulműködése miatt hizhat meg a kutya. Nekem is kapja a gyógyszer, ezzel állitjuk be a hormonszintjét. csak nem megyek hetente méretni a T4-et, igy a pontos értéket nemtudom folyamatosan.
2011. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem!!Az én kutyusom szinte mindig csak enne...:))Mi sem fogjuk hetente méretni a T4 szintjét.

Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat!!

2011. jan. 21. 19:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit, kivánom, hogy ne legyen nagyobb probléma, és simogasd meg őt a nevemben:)
2011. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!