Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ihat-e a hasmenéses betegségbe...

Ihat-e a hasmenéses betegségben szenvedő francia bulldogomkecsketejet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Mitől van hasmenése? Mennyi idős? Mióta van hasmenése?

Nem tudom miért akarsz neki tejet adni. Egy gyereknek se adunk tejet ha hasmenése van.

Ha több napja hasmenése van, akkor állatorvos! Nagyon sok betegség tünete lehet.

Ha nagyon pici és szopnia kéne (ráadásul oltatlan szukától származik) akkor most azonnak hívd a dolkit. Eszedbe ne jusson kecsketejet adni neki, kutyatejporból készült táp kéne neki, de a legjobban a doki, hiszen rengeteg fertőző betegsége lehet!

2009. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is doki!!

Azon kívül nekem macskám van, aki sokat beteg, főleg hasmenéses és neki nagyon jót tesz ilyenkor a kecsketej. De ő macska és tudják, hogy milyen betegsége van, ezért előbb mindenképpen nézesd meg a kutyádat!

2009. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Jó lenne tudni,milyen idős a kutyád,be van-e oltva a fertőző betegségek ellen?Ha több napja hasmenése van,esetleg hány is,lehetséges a parvovirus fertőzés,de hasmenést okozhat a száraztáp etetés is.Nem minden tápot fogad el a kutyák szervezete.A kecsketej a tejek királynője,mégis azt ajánlom,várj vele,amíg hasmenéses a kutyád.
2009. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már 7 hónapja van hasmenése hol jobb hol rosszabb.ugyan ennyi ideje hordom állatorvoshoz.már a 3.-nál járok aki bevált,mert talált rá gyógyszert,de nem tudjuk mi okozza.most küldtem el a székletmintavizsgálatot 15000 ft-ért.csak kérdeztem,mert vannak kecskéim,és most van kis gidám is tehát van felesleges kecsketejem,amiről azt hallottam nagyon sok mindenre jó.mivel a kutyám 7000 forintos tápot eszik(5kg)+jutalomfalat,szeretném kipróbáli hízik-e tőle mert sok a vitamin benne.a kiskutyám is kapott már a kajája mellé,és szépen megszedte magát.
2009. ápr. 8. 09:14
 5/10 anonim ***** válasza:
elvileg a tejtől megy a kutyák hasa.gondolom a kecsketejtől is.vidd be az Állatorvosi egyetemre,ott meggyógyítják.ismerősöm kutyájának véres hasmenése volt,több kidobott 10ezer után,és sok orvos után elvitte ide,és egyből rájöttek mi a gond.
2009. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Vagy az Állatorvosi Egyetem, vagy olyan egy mindennel (laborral is felszerelt) rendelő. Ahol egy helyen mindent el tudnak végezni. (Az én állatorvosom pl. egy teljes bélsárvizsgálatot 2500 Ft-ert csinál, mert van saját laborja, felszerelései.)

Nem azért írom ezt, hogy az orvosod tudását kritizáljam, de főleg ilyen esetben olyan helyre érdemes vinni a kutyát, ahol megvannak a lehető legjobb diagnosztizálás, gyógyítás feltételei.

A kecsketejről nem tudok véleményt mondani, mert az a betegségtől, a kutyától is függ, hogy jó-e neki, vagy nem.

2009. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Amíg nem derül ki az ok addig a tejtermékeket kerüld!

Az ilyesfajta idült probléma allergiára utal.

Próbálj meg először csirkefehérje-, majd kukorica,- végül szójamentes tápokat havi váltásban 5 napos átállással.

Ez a három leginkább allergén összetevő.


Addig is a napi széntabletta és a vitaminpótlás ajánlott!


Mindenképpen konzultálj az állatorvosoddal!

2009. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

előző voltam:


ha a tápokat ugyanabból a márkából veszed amit jelenleg használsz akkor nincs átállási idő.

2009. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!

tudok ajánlani egy jó oldalt www.kutyas.hu , baloldalt megtalálod Doki fórumát, lehet ő is tud segíteni.jah és oda regizni kell

2009. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy már régen volt, de azért szeretném megkérdezni ha jársz erre és olvasod írd már meg nekem kérlek, hogy milyen gyógyszer volt hatásos a francia bulldidra, mert az enyémnek is ilyen problémái vannak. Köszönöm
2011. jún. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!