Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a tapasztalataitok...

Milyen a tapasztalataitok vannak a flexi pórázról? Amstaff egy éves kutyusomnak gondoltam.

Figyelt kérdés
mert egy 15 hosszú behívást gyakorló pórázzal szoktunk sétálni ami nagyon macerás . Jó lenne neki ha igen a súlyban néztem a 25 kg-ig most kb e körül van. vagy inkább az 50 kg. ig ami van az kellene?
2011. jan. 19. 09:44
 1/10 A kérdező kommentje:
az még kimaradt hogy hány m hosszú legyen ?
2011. jan. 19. 09:46
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Egy normál 1,5 méteres póráz miért nem jó? A lakástól a kutyafuttatóig/térig (ahol el lehet engedni) úgyis a legjobb ha láb mellett sétál és nem szokja meg h kolbászolhat mindenfele, a téren meg úgyis elengeded. Nem értem minek akarsz flexit?
2011. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A töltésen szoktunk sétálni és mivel amstaff a többi kutyás nagyon csunyan szokott nezni .... igy nem szeretem elengedni meg tobszor volt olyan hogy neki mentek kis " gorcs kutyik"... Mivel a spaniel melette el van engedve ( mintha testverek lennenek ) neki is jo egy a kicsivel nagyobb szabadsag... ha olyan helyen vagyunk ahol nincs senki mas el engedem de erre sajnos ritkn van lehetoseg nincs jogsim igy nem tudom kivinni egyedül a hatarba futkoraszni.
2011. jan. 19. 10:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha az egyik pórázon van, a másik szabadon, akkor a szembe jövő kutyás nem tudja eldönteni, hogy megfogja-e a saját kutyáját vagy ne. Én olyankor is meg szoktam fogni az enyémet, de jellemzően a szabadon levő kutya odajön ismerkedni vagy játszani, ami meg nem jó, ha az enyém pórázon van. De nem engedhetem el, mert akkor ő megy oda a másik pórázas kutyához. Tehát szerintem nektek egy olyan megoldás lenne jó, hogy mindkettő szabadon sétál, és ha jön szembe egy másik pórázas kutya, akkor behívod mindkettőt és mindkettőt pórázra veszed, ha meg a másik is szabadon van, akkor hagyod te is szabadon a tieidet.
2011. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenáron flexit akarsz akkor az legerősebbet vedd meg.


Személy szerint nem javaslom, mert azzal mindig olyan mintha feszülne a póráz és ugye alapban laza pórázon tartjuk a kutyát (legalábbis ezt tanultam a suliban).

2011. jan. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sem javaslom a flexit. A kutya szépen sétáljon laza pórázon mögötted vagy melletted. Ezzel egyrészt könnyebben irányítás alatt lehet tartani, másrészt ezzel a falkavezérségedet nyilvánítod ki. Ha hagyod, hogy összevissza rohangáljon méterekkel előtted akkor csak követőnek fogsz tűnni a szemében.
2011. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Ja, azt kihagytam, hogy csak akkor menjen előre ha te azt megengedted neki.
2011. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a kérdező szabadon futtatás helyett szeretné használni a felxit. Arra meg ugyebár semmiféle póráz nem alkalmas. Tehát szerintem is kár a flexivel bohóckodni, keresni kell egy olyan helyet ahol nem zavarnak senkit, el lehet engedni a kutyákat aztán fussanak!
2011. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
74%

Fegyelmezni kéne a kutyát, hogy behívásra egy szempillantás alatt ott legyen melletted. Akkor még póráz sem kellene.

De míg ezt nem éred el addig sajna póráz.

2011. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bányai Károly ***** válasza:
Az én 8 hónapos stafford keverékem két hét alatt tönkretette. Nem is kellett rángatnia hozzá. Nem ér semmit.
2011. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!