Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy pitbull tartható...

Amstaff vagy pitbull tartható lakásban? Mik a tapasztalatok? Mennyi időre lehet őt egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
Naponta max. 3-4 órát lenne egyedül.
2011. jan. 19. 13:30
 1/9 anonim válasza:

Egyik sem!!


Ezek házőrző kutyák, nagy mozgásigénnyel. nem szabad őket kínozni!!! Kicsit másabb kategóriájú kutyust válassz házba szerintem. Nekem van amstaffom, élvezi a nagy portán való rohangálást,bohóckodást.

2011. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ha van pénzed hetente bútort meg mndent cserélni, akkor igen:))

Vicc nélkül, nekünk amerikai staffordunk van, 9 hónapos, nagyon-nagyon rossz, mindent szétrág, ami az útjába kerül (pedig nekünk kint van, kertes házban lakunk), állandóan bordelt csinál. Lehet csak a miénk ilyen rossz, de én inkább azt javasolom neked, hogy ne vidd őt lakásba! A pitbullnak is és az amstaffnak (mivel ugye majdnem ugyanarról a kutyáról beszélünk) nagyon nagy a mozgásigénye. Ismerek valakit, akinek pitbullja van lakásban, de csak azért, mert suívbeteg szegény kutyus:(

22/L

2011. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

13:38


Naponta olyan 2-3 órát tudnék vele aktívan foglalkozni. Meg persze a reggeli és az esti 20 perc,amíg elvégezheti a dolgát, meg mozoghat is egy kicsit.

2011. jan. 19. 13:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok megint. *szívbeteg*

Hozzátenném ezeknek a fajta kutyáknak kínzás a lakás, a mienk állandóan futkos, és még ez a mozgás is kevés neki, annyira hiperaktív.

2011. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden kutyának van mozgásigénye. Nagyon sok kutya él lakásban. Ha becsülettel megmozgatják, semmi baj a lakásban tartással. Kölyök korban bármilyen fajta is, a rágást, miegymást nem lehet elkerülni csak akkor, ha a kutyát arra az időre, amíg nincs felügyelet alatt, szobaketrecbe, vagy elkerített helyre csuknak.
2011. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi amstaffunk lakában van. semmi baja, nagyon élvezi. Itt benn csak alszik, fekszik, elvan. Olyan átlag napi 2 órát, de van, hogy sokkal többet, ha jó idő van vagyunk kinn vele, ez aktív mozgás. Benn semmit nem tett tönkre, nem rágott szét semmit. 3-4 órát simán kibír egyedül.
2011. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy szomszédunk amstaffot tart garzonban, mi stafford keveréket szintén garzonban.

Kölyökkorában kertes házban laktunk, akkor le sem lehetett lőni, egész nap jött-ment, szaladgált.

Mióta a lakásban él, példásan viselkedik, nem ugat, szobatiszta, bár néha rágások előfordulnak ha feszültebbek vagyunk, megérzi ő is és így vezeti le a feszültséget ha elmegyünk otthonról.

De általánosságban azt mondhatom, nagyon jól viseli.

Ráadásul a szabad tartásért cserébe azt kapta, hogy így ha otthon vagyunk folyton át bennünket, ami ennél a fajtánál rettentő fontos, hisz nagyon családcentrikus kutya.

Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy a séták alkalmával folytonosan futtatjuk+játszik más kutyákkal, sima pórázos sétával nem lehetne lefárasztani.

2011. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is lakásban van az amstaffom.Csak akkor vállald be ha tényleg le tudod rendesen mozgatni, mert ha unatkozik biztos mindent szét fog rágni.Én rengeteget vagyok lent vele, órákat szaladgál kutyákkal, ha felmegyünk lefekszik és pihen.3-4 órát kibír, de 8-10 óráknál már megfordul a fejében a kártékonykodás.
2011. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk volt benn szobába Amstaff /műtötték és nem vittük ki/ életbe nem volt lakásba de semmit nem rágott meg,nem mászott ágyra,nem csinált semmi rosszat :) Végül is ha tudja a rendet nem csinál olyat szerintem :)
2011. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!