Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van kutyáknak altató?

Van kutyáknak altató?

Figyelt kérdés

Már teljesen kikészültünk, 3 hónapos kiskutyám minden reggel 4-5kor elkezd vonyítani, kaparja az ajtót. Ha beengedjük a szobába, csak forgolódik az ágyon, nem alszik. Ha megetetem, ugyanúgy vonyít tovább. Reggel 9-kor meg újra elalszik. Kb. éjfélkor alszik el, addig játszik a macskákkal, velem vagy egyedül, vacsorázik, nincs vele semmi baj. Napközben sem alszik sokat, mindig elfoglalja magát valamivel. Kb. 6 órát van egyedül, akkor gondolom durmol, lehet, hogy ezért nem álmos éjszaka.

Létezik valami altatószer nekik? Vagy még füstölőre gondoltam esetleg... Nem lerázni akarom szegény kiskutyát, de nem tudunk mit csinálni az éjszaka közepén, 9kor meg nem aludhatunk vissza vele együtt. Ha nem foglalkozunk vele, akkor meg egyre jobban vonyít, szóval aludni sehogysem lehet tőle. :S


2011. jan. 19. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak egy éjszakát kéne kibírnotok ha kell füldugóval.Nem kéne reagálnotok mikor sírnikezd.Megfogja érteni h ezzel nem ér el semmit.Nem lesz könnyű de kitartás!
2011. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt, hogy jó lenne, ha legalább 8ig aludna, nem fél napra akarom kiütni. :)
2011. jan. 19. 22:50
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi még talán ki is bírnánk valahogy (ha mást nem, megbolondulnánk), de van közvetlen szomszédunk sajnos. Neki nem mondhatom, hogy használjon füldugót. :S
2011. jan. 19. 22:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Nem lehet bedrogozni egy kölyökkutyát csak azért, mert számotokra nem kényelmes az életritmusa! Akkor kellett volna gondolkodni, mikor magatokhoz vettétek. A kölykök még gyakran alszanak kevesebbet, felkelnek, játszanak, esznek, isznak, és megint alszanak. Ahogy egyre idősebb lesz, egyre jobban át fogja aludni az egész éjszakát. Az én kutyám 8 hónaposan már 23-06-ig bírta, ha előtte jól lefárasztottuk.

Nagyon elrontottátok a nevelését, de sose késő változtatni. "Ha nem foglalkozunk vele, akkor meg egyre jobban vonyít" Naná. Hiszen belekondicionáltátok, hogy ha egyre jobban vonyít, akkor előbb-utóbb (inkább előbb) kimentek hozzá és foglalkoztok vele. Ha te minden hisztizésnél kapnál egy húszezrest, akkor nagyon gyorsan megtanulnád, hogy hisztizni kell, ha jót akarsz magadnak. Szerinted más kiskutyája nem vonyít, nem hisztizik ha egyedül marad? Dehogynem! A mienk hetekig bírta, nagyon kitartó volt, azután kezdett szépen, lassan alábbhagyni a reggeli hiszti. A végén már csak halkan jelezte, hogy "hé, ti ott bent, én már felébredtem, gyertek már ki hozzám".

2011. jan. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ehhez csak néhány nap türelem kell, és egyszerűen nem szabad vele foglalkozni, amikor visít.

egyébként a mi kölyök VIZSLÁNK átalussza az egész éjszakát, mert sokat van napközben sétáltatva, tanítgatjuk. Ezt ajánlom nektek is.

nem rossz ötlet a séta mellé egy másik kutya, akivel elbandázhat:)

2011. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de nem bedrogozni akarom a kiskutyát, akit mellesleg nyolcadmagával az éh- és fagyhalál elől mentettünk ki egy embernek nem nevezhető illetőtől. És mikor napközben egyedül van, egy hangja sincs, mert tudja, hogy nem vagyunk itthon. Csak éjszaka áriázik, ma 3-kor kelt fel. Nem ő az első kutyánk, a másik sosem csinált ilyet, úgyhogy ha minden ember először alaposan átgondolja a dolgokat, senki nem tartana kutyát...
2011. jan. 20. 11:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Te írtad, hogy altatót akarsz neki adni. Az altató az drog. Definíció szerint drognak nevezünk minden olyan kémiai anyagot, amely a szervezetbe kerülve annak egy vagy több működését megváltoztatja.


Én meg azt javasoltam, hogy helyesen kell nevelni, nem drogokkal tömni. Ezt továbbra is fenntartom!

2011. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szegénykém, így próbálja felhívni magára a figyelmet, hogy szeretve legyen:(
2011. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kijársz vele sétálni?
2011. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szeretve van, nem is kicsit. Egyelőre csak az udvaron rohangál, mert még egy oltása hiányzik, azt mondta a doki, addig ne vigyem az utcára. De végülis mindegy, mert nagy az udvar.

Nemrég olvastam itt, hogy valaki az újszülött kisbabájának adott valami homeós bogyót, hogy tudjon tőle aludni. Na, az azért... :S

2011. jan. 20. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!