Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! Belement valami a...

FONTOS! Belement valami a kutyusom szemébe. Próbáltam ki szedni de nem nagyon hagyja. Valami szúrja neki sztem. Megnéztem és nem látok semmit. Hogy tudnék neki segíteni? Ki tudja szedni magától?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer ment a szemembe egy vasszilánk, és én az orvosnak sem hagytam magam egykönnyen, pedig ember vagyok és könnyű meggyőzni róla, hogy csak jót akar. Gyanítom, hogy ilyen beavatkozáshoz a kutyát minimum elbódítják. Te nem tudod neki kiszedni, ő sem tudja kiszedni magának, úgyhogy asszem nem marad más hátra, mint az állatorvos.
2011. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tuti nem vasszilánk..ha meg nem jön neki ki akkor állat orvoshoz megyünk..
2011. jan. 20. 14:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Van otthon ricinus olajad? (Most ezzel növeszt hajat mindenki, hátha. Ha nincs, akkor pár száz ft patikában.)

Ezt valahogy juttasd a szemébe, nem lesz semmi baja, nem fáj, nem csíp, és kimossa ami benne van. Esetleg szemcseppentővel. Valakit megkérsz, amíg te fogod, addig ő cseppent, vagy fordítva. Szét kell húzni két ujjal a szemhéját, kinyitni nem fogja.

Gyulladás esetén is jó, csökkenti a fájdalmat is, veszteni nem vesztes semmit, legfeljebb fél órával később mentek állatorvoshoz, ha nem válik be.

2011. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy mi ment bele, az csak egy példa volt. Lényeg, hogy ha nem bírod kiszedni, akkor doki segítségét kell kérni.
2011. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nincs ilyen olajam..de ha ma nem jön ki (még én is próbálkozom meg gondolom Ő is azt csinálja)akkor veszek..remélem nem lesz semmi baj és nem fáj neki nagyon:( köszönöm a tippeket,nagyon hálás vagyok:)
2011. jan. 20. 14:37
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Belemehetett idegen tárgy, vagy bogár, vagy kötőhártya gyulladása van. Kaphatott huzatot is.
2011. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan piszkáld a szemét, nehogy valami baj legyen. Megugrik, vagy megijed, és belekapsz. Vidd orvoshoz, ő tuti pár perc alatt kiszedi, ami benne van.
2011. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!