Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a Jagdterrier jellemzői,...

Mik a Jagdterrier jellemzői, tulajdonságai, és milyen környezetben érzi jól magát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most ismerkedtem meg eggyel, kőkemény domináns kis energiabomba, terrorizálja a családot. Nagyon kis kötött, kemény kutyus, iszonyat mozgásigénnyel, szerintem nagyon kell neki a tekintély, és a munka, a mozgás, az energialeadás. Ha ez meg van, akkor bárhol jól érzi magát szerintem, és mivel kicsi, kint semmiképp sem tartanám, de talán jobban érzi magát, ha kijárhat a kertbe.
2011. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

jagdterrier nagyon durván munkakutya. nem nagyon vannak jagdok hobbi tartásban, így nem hinném, hogy be lehet szerezni olyan kutyát, amelyik kényelmes társ lenne a mindennapokban... főleg lakásban.

nem nagyon van rálátásom a magyar jagdos társadalomra, de ha jól tudom nem is nagyon adnak ki kutyát hobbira a tenyésztők.

2011. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk egy jadg-puli keverékünk volt. Pontosabban az apámnak. Hát mit nem mondja, nagyon kemény kutya! Nem való bárkinek! Iszonyatosan domináns más kutyákkal, legyen az vele egy nemű vagy különböző, mindegy. Más állattokkal sem nagyon fért össze, mindent szét akart tépni. :D És egyfolytában ásott. És tényleg iszonyatos mozgásigénye van! Az emberekkel egyébként nagyon barátságos volt és nem ugatott feleslegesen. Viszont meggyőződésem, hogy csak azért bírt vele az apám, mert tudott vele igazán keményen bánni és alapvetően egy tekintélyt parancsoló személyiség. Nagyon szilaj kutyák ezek. Annak ellenére, hogy a mienk egy keverék volt, akit úgy találtunk kicsi korában, küllemre és jellemre is egy az egyben olyan volt, mint egy igazi jagd, az alapján összehasonlítva, amit jagdos vadászok fórumán olvastam. Egy foxi piskóta kis puncs egy jagdhoz képest! Úgyhogy ez a kutya nem való egyszerű családi kutyának, sem kerti dísznek. Vadászni kell vele, arra való. Nekünk sem lesz soha többé jagdunk, egyrészt mert hozzá sem jutnánk, másrészt még csak jagd keverékünk sem lesz, mert nagyon nehéz vele. Az, hogy az előző kutyánk jadg keverék volt, az csak a véletlen műve, de van annyi esze a családnak és most már tudása is a fajtáról meg a kutyákról, hogy tudatosan nem választanánk ilyen kutyát többé. Nem azért, mert rossz kutya, hanem mert nem illik az életünkbe eléggé ahhoz, hogy tudatosan ilyen fajta kutyánk legyen.
2011. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

bocsánat az elírásokért, gyorsan gépeltem. szóval:

*jagd

2011. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nekem egy testvér pár jagdom van a kan kinn él az udvaron hihetetlen energiája van,néha azt érzem nem normális a méterfát pillanatok alatt szét darálja mérgében meg hasonló dolgokra gondolok.

A szuka viszont nyugodt és a lakásban él.Kényszerből hoztam be mert a harmadik kutyánk keverék szuka megmarta nyáron a nyakát elég mélyen és több helyen nem mertem kinn hagyni nehogy a legyek bepökjék a sebét,meg féltettem ezért behoztam.Napokig etetni kellett ölbe hordtam ki pisilni mert nem bírt menni sem a lábát is megharapta a másik kutya.És jelezte vinnyogott mikor pisilni kellett neki.Nem tudom honnan gondolta hogy így kell de csinálta és nem pisilt be.Felgyógyult és azóta is benn van a lakásba.Nem ökör nem ugrál sehova nem rág szét semmit,lehet mellette bármit enni nem ugrik oda leül elém és csak néz (persze hogy adok neki) nem értem ezt a viselkedést de örülök hogy ilyen nyugodt.Ha elmegyünk itthonról sem csinál semmi rosszat.Teszteltük kamerával,és míg nem voltunk itthon csak ült és nézegetett.A tv-t órákig nézi.Furcsa ha nem tudnám hogy jagd terrier és nem velem élne nem hinném el.Főleg hogy van másik is aki borzalmas hozzá képest.Most épp tüzel a benti és nem szedi le magáról a bugyit sem ami rajt van hogy ne vérezzen össze semmit.Valószínű hogy fajtájának egy ritka példánya hogy így viselkedik,mert ő az udvaron sem ásott soha gödröt mint a testvére,mert az akkora gödröt ás pillanatok alatt hogy beleállok és a térdem nem látszik ki a gödörből.

2011. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jagdot csak és kizárólag vadászkutyának kell tartani! Kennelben a legbiztonságosabb, mert ez a kutya, fogja magát és megszokik hogy vadásszon, de a városban általában macskára vagy kutyára tud, vagy a szomszéd állatokra! Felelőtlenség ezt a kutyát hobby kutyának tartani!!! A lakásban pedig rombol nem kicsit! A Jagdok akkor érzik magukat jól, ha vadászhatnak (kotorék, vaddisznó hajtás, csapázás!) Iszonyatosan pörgős, hiperaktív kutyák ezek!
2011. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 berekhelyi válasza:
A mi kutyánk is szuka, 2 éve van nálunk,és most kb.3hete nem eszik nem iszik csakis kézből. ha kinn van megy egy darabig majd leül, aztán megy tovább.a labda a kedvence, de most ez sem érdekli.A kutyatársakkal eddig jól megvolt, most ez sem igazán érdekli.A doki is tanácstalan. Ma viszem vissza, de nem tudom mi lesz?Én szeretem , önfejü de kedves amikor játszik akár egyedül is.Egyedül nem szeret lenni.
2015. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Halmiki válasza:
100%
Ennyi állhozzáértőt egy helyen!? Még hogy nem lehet hobbikutyaként tartani?Még hogy kezelhetetlen? Ás és szökik? Hát kérem ez (néhány jaki felnevelés tapasztalati után) mondhatom baromság. A jagd egy igen intelligens, jól tanítható fajta. Ha megfelelően van szocializálva, és egy hozzáértő kezébe kerül, nagyon jó családi kedvenc lehet. Tény az hogy sokat kell vele foglalkozni, leginkább játszani, apportírozni, hogy levezethesse azt a ki nem fogyó energiát, amivel a Jóisten feltöltötte. Akinek erre nincs ideje, energiája, tényleg ne is gondolkodjon egy ilyen kutya tartásán. Ha viszont jól van kezelve, egy tündéri, vidám, minden marhaságban elsőnek benne levő társ lesz. Nem igaz hogy nem lehet behívni, meg hogy szökik. Ez akkor fordulhat elő, ha nincs meg a megfelő kötődése a gazdához, és konkrétan ha kiszabadul, leszar mindent, csak megy mint az ökör. Helyes neveléssel ez elkerülhető. Én pl a lapuló fácánról is le tudom parancsolni! (na jó nem egyszerű, torokszaggató behívással, de ha elég erőt érez a szavaimban behívható.
2015. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!