Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van a lábával? Mielőtt a...

Mi van a lábával? Mielőtt a szokásosat írjátok, holnap kihívom hozzá az állatorvost. Bővebben lent!

Figyelt kérdés
A 9,5 hónapos golden retrieverem sántít. Tegnapelőtt elvittem futni meg sétáltunk és mire hazaértünk már sántított aztán meg ledőlt a fűbe és aludt. Tegnap reggel is egész nap csak feküdt, ma is ahol teheti lefekszik. Amúgy jó kedve van, szívesen játszik, az arca sem bágyadt, az étvágya is jó. Megnyomkodtam mind a 4 lábát mindenhol és semmit nem vettem észre, nem nyüszített, nem adott semmi féle jelet. Ha holnap is sántítani fog kihívom hozzá az állatorvost. Szerintetek mitől lehet ez? Csak meghúzta a lábát? Meddig tarthat az ilyen?
2011. jan. 20. 15:36
1 2 3
 1/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
Melyik lábára sántít? A mellsőre vagy a hátsóra?
2011. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a hátsóra, bár anyu szerint mellső, de azon szépen megy, inkább a hátsót húzza:\
2011. jan. 20. 15:43
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mint jelent nálatok a futás, de egy ilyen fiatal kutyának a futtatás még korai. Ha csak annyit fut, amennyit magától kedve van, akkor OK. Jó esetben csak egy csonthártya gyulladás, ami kialakulhat a növekedéstől spontán, vagy a túlterheléstől is. Ez gyógyszerrel egyszerűen kezelhető. Rosszabb esetben meghúzódott, ez sem nagy gáz. Nagyon rossz esetben lehet szerzett diszplázia a folyamatos túlterheléstől (futtatás) vagy helytelen táplálástól, esetleg öröklött diszplázia, ha nem voltak szűrve a felmenői, vagy a kettő kombinációja. A diszpláziát csak röntgenes vizsgálattal lehet megállapítani.
2011. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az a futás nagyon max 10 perc volt. Vagy talán még annyi se és mindig örömmel jön futni meg amikor látom rajta, hogy már elfáradt és nincs kedve akkor visszaváltunk sétára. Etetve jól van, csonterősítőt is adunk neki.
2011. jan. 20. 15:55
 5/22 anonim ***** válasza:

A jól etetés pontosan mit takar?

Azért kérdezem,mert jó minőségű táp mellé adott csonterősítő bajt okozhat.

2011. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Igen, ha orvosi ellenörzés nélkül adtok neki kálciumot, az tönkre teheti a csontjait.
2011. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a 4 éves Amstaffom 6 hónapos korában kb. ugyan így volt,csak én nem futtattam csak magától kezdett neki fájni. Neki ízületgyulladása volt elvittük dokihoz adott neki 2 injekciót.De ez egy olyan betegség ami valószínűleg máskor is visszafog térni neki .Nekünk már 2-szer volt 6 hónaposan meg most kb 3 hónapja.

De ettől teljes életet élhet nem befolyásolja semmiben:)

2011. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 zsuzsabazsa ***** válasza:

Látatlanba nem lehet pontosan megmondani,mi lehet, de a nagy általánosság az, hogy a növekedéstől is fájhatnak a lábai. Az elülsők és a hátsók is egyaránt.Ha terhelve vannak a lábak akkor jobban fájnak. Az orvosok véleménye szerint,(ami szerintem igaz)amikor a kutya kinövi magát elmúlik. 2-éves korára mintha elvágták volna megszünik.

Persze a tünetek mellé orvosi kezelést is adnak az orvosok, hogy elviselhetőbb legyen számukra a fájdalom.

2011. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet, csonthártyagyulladás, húzódás, ficam...

Ha holnap is sántít, jól teszed, ha hívod az orvost. Az én kutyám is sántított régebben egyszer, feküdt, amikor tudott, hiába taperáltam át, nem éreztem semmit, és nem is jelzett, hogy fáj. Kihívtam az orvost, egyből észrevette, hogy kiugrott a térde, de vissza is ment a helyére még akkor, csak fájt neki utána.

2011. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Dog chowot adok neki. Reggel és este. Ha ez mellé adom a csonterősítőt akkor is baj lehet belőle??
2011. jan. 20. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!