Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászn mentésnél ingyen...

Németjuhászn mentésnél ingyen ellehet hozni egy kutyát? Vagy még a nyakamba varrnak fizetni valót állatorvosi költségek címen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 17:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt tőlük kellene megkérdezni (kulturáltabban) a netboardon.
2011. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
de szerintetek?
2011. jan. 22. 17:34
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ők sem a fáról szüretelik a pénzt, amibe a kutyák ellátása, orvosi kezelése, etetése, chipezése, stb.. kerül, szerintem akkor is illik adni legalább 5-10 ezer forintot, ha esetleg nem kérnek semmit.
2011. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

nos, mivel ez egy szervezet, az emberek az ablakon dobálják be a pénzt

ha nem lenne pénz, nem működne az alapítvány sem

2011. jan. 22. 17:52
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Hát, erre szokták azt mondani, hogy a név kötelez......
2011. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
ezt hogy érted?
2011. jan. 22. 19:13
 7/20 Ninna ♥ ***** válasza:
68%
Szerintem nem kell fizetni, de én egy pár ezer forintot (kb. 5 ezer) és egy zsák tápot vinnék. Tápból nem kell márkás, szerintem egy Tescos tápnak is örülnének, meg pár ezer forintnak. Szerintem ez a minimum, amit adni kéne nekik azért a sok időért, türelemért.. na meg hát ők sem ingyen kapják a chipet, oltásokat, vizsgálatokat..
2011. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"nos, mivel ez egy szervezet, az emberek az ablakon dobálják be a pénzt"


Látszik, hogy halvány segéd fingod sincsen kedves that's my ASS arról, hogy ez hogy működik!!! Nem azért hoz létre egy ember egy állatvédő szervezetet, mert qrva sok pénze van, vagy mert ez olyan rohadt jó üzlet!! Nem dobálják a pénzt az emberek az állatvédők után!! Legfőképpen azóta nem, hogy megváltoztatták az adó jogszabályokat. Mióta magánszemélyek részére nem tudnak adni a szervezetek olyan igazolást, ami alapján az adott összeg leírható az adóalapból, az adományok gyakorlatilag leálltak a nulla szintre.... Plusz jön hozzá ugye a válság is.... A jogi személyek meg? Vagy kiemelkedően közhasznú szervezet vagy (amit nagyon nehéz megszerezni), vagy tartós adományozásra kell szerződést kötni... És szerinted ki az, aki a mai gazdasági helyzetben 3 évet előre aláír??? Az 1%?? Arra elég, hogy a kiutalásig felhalmozott adósságokat kifizesse az ember, nem többre... És van adósság hidd el, több százezer, vagy millió is esetleg, mire október-novemberben megkapja az adott szervezet...Nem azért csináljuk, mert rohadt jó üzlet, mert az ember után dobálják a pénzt... Hanem mert szeretjük a kutyákat, vagy éppen egy bizonyos fajtát és megpróbáljuk egy cseppet kompenzálni a saját időnket, a napi 8-10 óra munkával megkeresett pénzünket (igen, a saját zsebünkbe is kőkeményen bele kell nyúlni!) nem kímélve azt a sok kárt, amit a sok szaporító és szaporodni hagyó okoz.

2011. jan. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

Már bocsi, de a szervezetek általában saját zsebből dolgoznak. A nagyobb szervezeteken kívül, a kisebbek mint a fajtamentések, jó hogy ha az oltások árát visszakapják adományként.

Ingyen akarsz fajtatiszta egészséges kutyát? akkor adj nekem ingyen igazi jó állapotú audit...

2011. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Tény, hogy alapítvány adományokból tartja fenn magát.

De túl sok a segítségre szoruló kutya és túl kevés az adomány.

Ha ingyen akarsz kutyához jutni, akkor fogadj be kóbor ebet, vagy menj sintértelepre, ott néhányszáz forintért már kapsz olyan kutyát, amit választasz.


Aztán a gyógykezelésére és felerősítésére rákölthetsz egy vagyont.

2011. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!