Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első tüzelés előtt vagy után...

Első tüzelés előtt vagy után lehet ivartalanítani a kutyát?

Figyelt kérdés
Érdekelne ez a téma mert az egyik állatorvos ezt mondja a másik pedig azt sőt hallottam olyat is hogy elletni kell a kutyát ivartalanítás előtt... hát nekem eszem ágában sincsen elletni a kutyámat... a másik problémám pedig az hogy van egy kan kutyám aki nincs ivartalanítva és nem akarom hogy megtörténjen a baj ezért szeretném ivartalanítani a szukát. A kan azért nincs ivartalanítva mert anno anyuék nem engedték... szóval most hogy van 1 szukám inkább őt szeretném ivartalanítani. Köszi a válaszokat előre is:)
2011. jan. 23. 16:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Nyugodtan lehet már az első tüzelés előtt ivartalanítani. Sokan ugyan szeretik megvárni az elsőt, de ha nem várod meg, az sem gond. Inkább, mint hogy véletlen befedezze a kan, aztán szülessen újra egy rakat nem kívánt kiskutya.
2011. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom én hogy szegény kutyám vemhes legyen... amúgy is mentettem menhelyről elég sz.r élete lehetett már kölyökként is nem akarok neki több szenvedést:S
2011. jan. 23. 16:25
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy gondolom, hogy a kutyának kiforrottabb lesz a személyisége, ha már tüzelt egyszer, és ivaréretté vált. De lehet, hogy semmi jelentősége, csak én gondolom így.

Sokak szerint az ivarszervi betegségeknek még kisebb lesz az esélye, ha már ivaréretté válás előtt meg van műtve a kutya.

Itt nincs olyan, hogy "helyes válasz", és talán nincs is nagy jelentősége annak az egy tüzelésnek.

Amikor jónak látod:)

2011. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látod a dolgokat, valóban a szukának nem poén ez ellés, na és több felesleges szaporulatra sincs szükség.

Én első tüzelés előtt tartom jobbnak (bár tényleg nincs valami komoly jelentősége, ha átvészeltek egy tüzelést baleset nélkül és utána csináljátok az is tökéletesen jó)

De szerintem érdemes lenne a kant is.

2011. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) akkor szerintem nem várom meg az első tüzelést:) főleg nehogy legyen valami nemkívánt dolog:S:)
2011. jan. 23. 16:40
 6/17 A kérdező kommentje:
A kant azért nem mertük mert 6 éves és 3 állatorvos is azt mondta hogy öreg ehhez de én nem tudom lehet jobb megoldás lenne hogy a kant is:)
2011. jan. 23. 16:41
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

Én most ivartalanítottam egy 13 éves mentett kutyát. nemsokára költözik gazdihoz :)

Szerintem abszolút nem öreg, de ha kicsit érzékenyebb akkor keress olyan helyet ahol géppel altatnak, az öreg kutyákat (mint az én 13 éves mentvényemet) úgy szokták mert az biztonságosabb.

2011. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) és amúgy az ivartalanítás változtat a kan viselkedésén mert elég agresszív és eleinte ezért akartam ivartalaníttatni csak a szüleim anno nem engedték:S
2011. jan. 23. 16:49
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

igen általában változtat (de mindig vannak kivételek)

De az én tapasztalatom az hogy a kutyák többsége nyugisabb és kezelhetőbb lesz. Nem dominál, elfogadóbb lesz más állatokkal, nem őrül meg ha tüzelő szuka van a környéken.

2011. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen akkor szerintem mindkettő megy ivartalanításra:) úgy örülnék annak ha több ember gondolna arra hogy fáj a kutyának az ellés meg a párzás is:S a kan kutyám keverék egy "véletlen" alomból és 2 kutya megmaradt a többit elvitték... anyáék meg elhozták az egyiket így lett nekem a kan kutyim:) a szukámat pedig leadták anyjával és testvéreivel együtt 1 menhelyre:S most könyörgöm ha szül a kutya nem az a megoldás hogy leadom a menhelyre hanem az hogy ivartalaníttatom... szerintem...
2011. jan. 23. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!