Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első tüzelés előtt vagy után...

Első tüzelés előtt vagy után lehet ivartalanítani a kutyát?

Figyelt kérdés
Érdekelne ez a téma mert az egyik állatorvos ezt mondja a másik pedig azt sőt hallottam olyat is hogy elletni kell a kutyát ivartalanítás előtt... hát nekem eszem ágában sincsen elletni a kutyámat... a másik problémám pedig az hogy van egy kan kutyám aki nincs ivartalanítva és nem akarom hogy megtörténjen a baj ezért szeretném ivartalanítani a szukát. A kan azért nincs ivartalanítva mert anno anyuék nem engedték... szóval most hogy van 1 szukám inkább őt szeretném ivartalanítani. Köszi a válaszokat előre is:)
2011. jan. 23. 16:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta az orvosom, amit Szellő lány írt, meglehet várni az első tüzelést, mert kiforrottabb személyiségű lesz a kutya, de 4 hónapos kortól megcsinálják a műtétet.
2011. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Bár mindenki így gondolkodna,mint a kérdezőnk

!

Az én bullterrierem 5 hónapos kora körül,még első tüzelés előtt lett ivartalanítva,és semmi baja.

A kant is nyugodtan lehet,a mai műtéti,altatási technikák nagyon biztonságosak és jó eséllyel nyugodtabb lesz,nem spanolják a hormonok.

gondolj bele:ha a kan sürgős,életmentő műtétre szorulna,azt is meg kéne csinálni és altatni kéne hozzá.

2011. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ akkor szerintem meg lesz a műtét hamarosan:) egyébként a kan egy tacsi keverék a szuka meg pit és elég domináns:) remélem a csajszira is hat az ivartalanítás és nem lesz ennyire domináns pedig most 4 hónapos:)
2011. jan. 23. 18:01
 14/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Többnyire a menhelyek már ivartalanítva adják ki a kutyákat, hacsak a kutya még nem kölyök.

Előfordult már olyan is, hogy ivartalanítani vittek talált kutyát. Az orvos felnyitotta és akkor derült ki, hogy már ivartalanított volt.

Nos van úgy hogy az orvos ilyen esetben is elkéri a pénzt mintha ő ivartalanította volna,mert a gazda úgysincs ott a műtét alatt.

2011. jan. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Helyesbítek: A szukákat adja ki a menhely ivartalanítva.
2011. jan. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hát mi úgy hoztuk el hogy ivartalanítási kötelezettséggel. A kutyust 1,5 hónapja hoztuk el akkor 2,5 hónapos lehetett... akkor még nem lehet ivartalanítani szerintem..
2011. jan. 24. 15:11
 17/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Igen, ha a menhelyből hozod el a kutyát akkor az a menhely átvállalja az ivartalanítás költségeit.
2011. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!