Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutyám leülni sem tud...

Tacskó kutyám leülni sem tud fájdalmában (gerince), csak járkál körbe körbe. A fájdalomcsillapítót a tejébe aprítottuk, de azt sem hajlandó meginni. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Az állatorvos nem sokmindent mondott, azt mondja ezzel nem lehet mit csinálni, valószínűleg a lépcsőzéssel megerőltette, mondta hogy a tacskóknál a gerincfájdalom gyakori. Szegény kutya egy nagyon nyüszített, mikor leült. Még éjszaka is csak járkál körbe-körbe. A mi fájdalomcsillapítónkból adtunk neki, akkor jól érezte magát, evett, járkált, ugatott.

Csak most meg nem akarja inni a tejet, amiben a gyógyszer van.

Értem, hogy gyógyítani nem lehet esetleg, de fájdalmat csillapítani igenis lehet szerintem.

Hogyan? Mit csináljak vele?


2011. jan. 23. 16:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Elméletileg műteni lehet vigyétek el másik orvoshoz:S a fájdalomcsillapítót pedig próbáljátok meg valami sonkába vagy májkrémbe beletenni azt szívesebben megeszik:)
2011. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%

tejet ne adjatok neki mert akkor még hasmenése is lesz szerencsétlennek.

Valami finomba tegyétek mint az előző is írta sonka, májkrém, virsli...

De ha nem javul akkor váltsatok dokit, fájdalom csillapításra van injekció is...

2011. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
100%
sőtt a tej csökkenti a gyógyszer hatékonyságát is. Húsfélében a legjobb odaadni a gyógyszereket.
2011. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Kolbászba tettem neki, azt is csak megszagolta. Nem eszi. Olyan rossz látni csak kering szegény kutya. [link]

Ezt találtam. Itt is írják, hogy gyulladáscsökkentő jó neki. De akkor az orvosnak hogy nem volt ennyi esze...

Az a baj hogy szerintem csak ez az egy van itt (kisvárosban lakom).

2011. jan. 23. 16:59
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy óvatosan fel kellene venned a kezedbe, egyenesen tartva a gerincét, hogy kicsit pihenhessen, bár nem tudom, hogy ez mennyire "jó" ötlet, viszont azt sem hagyhatod, hogy non-sop mászkáljon szegény. :S

Ha sehogysem akaródzik bevenni magától a gyógyszert, akkor nyomd le a torkán, ha nincs más választásod.

2011. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz beszélj más állatorvossal. Ha nem, akkor pedig szólj ennek, és kérjél tőle gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító injekciót. Az én kutyámnak csonthártyagyulladása volt, a két hátsó lába fájt, 5 naponta kapott ilyen injekciót(összesen kettőt), látszott rajta, hogy sokkal jobban van tőle. Esetleg közeli állatkórház nincsen, hogy ott megkérdeznéd?
2011. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Közeli nagyobb városban nincs normális doki?

Itt megtalálod őket megyei bontásban:

[link]

Mielőbb keressetek más dokit!

2011. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Ninna ♥ ***** válasza:

Ha már a tejben benne van a fájdalomcsillapító, akkor fecskendővel bele tudod neki rakni a szájába, és belenyomod. Így bele kerül a fájdalomcsillapító is. De ahogy előttem is írták, nem a legjobb módszer tejbe rakni, de ha májkrémbe, kolbászba, párizsiba, és egyéb finomságokba sem eszi meg, akkor vízbe rakd bele és fecskendővel fecskendezd be a torkába, vagy nyomd le a torkán azt a gyógyszert.


A megoldás tényleg egy másik állatorvos lenne. Hol laktok? Mert ha valami nagyvárosba tudtok már menni, akkor ott több választási lehetőség is van. Én elutaznék a világ végére is, hogy meggyógyuljon a kutyám a helyetekben..

2011. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, nagyon rendesek vagytok!

Azért így laikusan nem szeretném fecskendővel nyomni szegény kutyát, mert hát ez csak egy embernek készült gyógyszer, meg ki tudja hova adnám be neki.

Állatkórház legközelebb Egerben van, én pedig egy heves megyei kisvároskában lakom. Kocsink nincs. Esetleg ismerősnek tudnák szólni, de ők is dolgoznak:S

Hogy vigyük fel?

Nem tudjátok, mennyi az annyi ott az állatkórházban?

2011. jan. 23. 17:11
 10/30 anonim ***** válasza:
Én elvinném másik orvoshoz, ilyen súlyos esetben fájdalomcsillapítót injekcióban szoktak adni (pl. hasonló gondokra rimadylt).
2011. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!