Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutyám leülni sem tud...

Tacskó kutyám leülni sem tud fájdalmában (gerince), csak járkál körbe körbe. A fájdalomcsillapítót a tejébe aprítottuk, de azt sem hajlandó meginni. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Az állatorvos nem sokmindent mondott, azt mondja ezzel nem lehet mit csinálni, valószínűleg a lépcsőzéssel megerőltette, mondta hogy a tacskóknál a gerincfájdalom gyakori. Szegény kutya egy nagyon nyüszített, mikor leült. Még éjszaka is csak járkál körbe-körbe. A mi fájdalomcsillapítónkból adtunk neki, akkor jól érezte magát, evett, járkált, ugatott.

Csak most meg nem akarja inni a tejet, amiben a gyógyszer van.

Értem, hogy gyógyítani nem lehet esetleg, de fájdalmat csillapítani igenis lehet szerintem.

Hogyan? Mit csináljak vele?


2011. jan. 23. 16:48
1 2 3
 21/30 Ninna ♥ ***** válasza:
72%
Sajnos ez ellen nem sok mindent tudunk tenni. Szembe kell szállnod a szüleiddel, megmondani, hogy ez a kutya fontos neked, és többet ér annál egy élőlény élete, minthogy elaltassák csak azért mert egy kicsit kell érte tenni.. esetleg ajánld fel azt, hogy takarítasz x időpontig, vagy a zsebpénzt sem kérsz egy darabig, csak fizessék neked ki. Egyébként 100 ezer forintnak a környékén sem jár, max. szerintem 30 ezer forint környékén sikerül megúsznotok. A dokitól elvileg részletfizetési lehetőséget is lehet kérni.. ennél többet sajnos én sem tehetek.
2011. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt e betegséget tacskóbénulásnak hívják, minden olyan fajtánál ki tud jönni aminek hasonlóan hosszú a gerince mint a tacsinak.

Szteroidot kell kapni a dokitól, ami csökkenti a gyulladást. Ezt maximum 1 hétig-10 napig kaphatja. Azonban ha ez nem használ akkor mindenképp mütét kell, ezt egy röngennel egy NORMÁLIS orvos azonnal meg tudja állapítani. Ha előrehaladottan sérves a gerince akkor csak attől jön rendbe.

Sajnos a 100 ezres becslés abszolút nem túlzás, egy ilyen mütét 90-120 e ft között mozog.

Ismerősnek tavaly szeptemberben mütötték ugyanezzel a tacsiját és 100%-osan rendejött, ha szeretnéd megkérdem hol, de budapesten volt valahol az m3-as környékén. Ha a netboard forumra be vagy regisztrálva az ottani tacsisok tudnak segíteni!

2011. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Népszerűtlen lesz,amit mondok,de sajnos a mai világban egyre gyakoribb az úgynevezett "gazdasági eutanázia",ami annyit jelent,hogy a nagybeteg kutya kezelését a gazdi nem tudja kifizetni,és inkább lealtatják a kutyát,ne szenvedjen.

Esetleg a tacskó fajtamentéssel beszélj,Ők hátha tudnak tanácsot vagy valamilyen segítséget adni.

2011. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Ninna ♥ ***** válasza:
Komolyan 100 ezer forint is lehet egy ilyen műtét? Ezt nem is tudtam.. azt hittem, jóval kevesebbért is meg lehet úszni. Akkor ne haragudj, hogy hülyeséget mondtam, nem állt szándékomban :)
2011. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
nem minden esetben kell megműteni... a mi tacsink 10 éves, összel lebénult, mára már szaladgál meg minden, szteroid inekciót, meg gyógyszereket kapott, izomlazítót porcerősítőt, ilyeneket, nem volt annyira veszélyes anyagilag, műtét nélkül is felépült, kb. 90%-os, még a mozgásán látszik egy kicsit, hogy lebénult, dehát több mint egy hónap volt, mire lábra tudott állni
2011. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nagyon megnyugtattál ám most:)

Köszönöm mindenkinek hogy írtatok!

Hasznos dolgokat mondtatok.

2011. jan. 23. 21:03
 27/30 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem is az első kutyám dakszli volt. 5 éves volt mikor a tacskó bénulás kijött rajta.

Állatorvosi kezelésre meggyógyult. Kapott injekciókat.

De az állatorvos a lelkemre kötötte, hogy a tacskót lépcsőztetni tilos.

Lépcsőn lefelé mindig vegyem ölbe.

Nem csak lefele hanem még felfelé is ölembe vittem.

13 éves korába halálozott el. Végelgyengülésben.

A doki azt magyarázta el, hogy amikor a kutya lefele megy a lépcsőn akkor mivel hosszú a gerince, kileng.

2011. jan. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

[link]


hívd fel őket!

2011. jan. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szóval a lényeg egyenlőre a szteroid és a pihenés lenne.
2011. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szia,


nem olvastam végig a válaszokat, így elnézést, ha már leírtat írok én is.

A porckorongsérvnek több stádiuma van, az elején még lehet gyógyszeresen kezelni, utána már csak a műtét segíthet. Abból, hogy mászkál, arra gondolnék, hogy még kezelhető.

Az én Tacsimnak tavaly volt gerincsérve, és azonnal rohantunk az állatkórházba. Szteroidos kezelést kapott (Medrol) plusz Rimadylt. Egy hónap kellett, mire fokozatosan csökkentettett adaggal "lejött" az anyagról. A szteroid hatása alatt teljesen jól volt, csak ahogy csökkentetteük, úgy esett vissza. Viszont néha görcsöltek az izmai, erre magnéziumot kapott.

Ezután zöldhéjú kagyló-kivonat jött, most pedig hetente egyszer Nux Vomica homeopátiás bogyót kap. Nem tudom, hogy jó-e, de ezen ne múljon... Ja, és úszást terveztünk még, de az nem jött össze. (Bécs mellett van egy ilyen rehabilitációs intézet, nem tudom, hogy Mo.-n is van-e iylen.)

Szóval szerintem gyors beavatkozással és egy jó állatorvossal nagyon jók a kilátásai.

Sok sikert!

2011. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!