Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez vajon támadásra kész póz...

Ez vajon támadásra kész póz vagy csak játék? Nem tudom eldönteni!

Figyelt kérdés

15 hónapos amstaff kan kutyusom újabban a séta közben ha szembe jön egy kutya akkor lehasal füleit az égnek szegezi de ezt máskor is csinálja. Ilyenkor ebből kizökkentem mert nem tudom hogy ez most támadás lenne vagy játékra hívás (olyan vadászó póz ) Ha oda ér a másik kutya is akkor megszagolja nyoma sincs a támadásnak. Örül neki...

Mi lehet ez ?


2011. jan. 23. 19:59
1 2
 1/15 xnorkax ***** válasza:
Az én kutyám is szokott ilyet csinálni, bár ő a fenekét kissé felnyomja és csóválja a farkát. Tudod ez amolyan "vihar előtti csend". Szóval biztosan csak játszani szeretne. :)
2011. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
akkor jó :)
2011. jan. 23. 20:09
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Játékra hívás biztosan nem lehet, mert akkor a két mellső lábával dobbantana. Szerintem jól teszed a kizökkentést, mert ezzel jelzed neki, hogy szerinted helytelenül viselkedik. Ezt követően barátságosan közeledik a szembejövőhöz, amit viszont érdemes lenne simogatással ( és halkan megjegyezni neki: "ügyes") díjazni. Én a támadásra szavazok, nem egy kutyánál láttam már, hogy lefekszik (lehasal) támadás előtt. A korrigálást követően érdemes dicsérni a helyes viselkedést!
2011. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ez egy nyugtató testbeszédjel a másik kutyának ! (a fekvés eleve elfogadó, alárendelt pozició:) "gyere nyugodtan nincs gond"-ezt jelenti kb. emberül:)))
2011. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem támadó pozició , előnytele is lenne ha támadni akarna (eleve alul lenne).Ha támadni akarna belefeszülne a pórázba , befeszülne a marjánál és a farkát sem csóválná.
2011. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez a kirontok és levadászlak című játék, amiből könnyen lehet gond, tehát valahol balhés viselkedés, mert provokál, de alapvetően talán nem rossz szándékú. Ezt most kicsit hülyén írtam le, nesze semmi fogd meg jól :)


Mindenesetre ha egy staffi ilyenkor ráront egy ismeretlen kutyára, abből könnyen van gond, tehát jól teszed ha kizökkented. Ha már ismerik egymást, és rohangálnak a parkban, és így lelapít, majd levadássza a másikat, az nem gond szerintem, de idegen kutyával nem így illik ismerkedni.


Mondjuk félő, hogy ebből az lesz, hogy elkezdi vadászni a kiseb kutyákat, ha egyszer sikerélménye lesz benne. Sajnos láttam már ilyet is.

2011. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
A játékra hívás az nem így néz ki ELVILEG. Akkor a kutya húzhat, farkát csóválja, érdeklődően figyel, esetleg szűköl, ha pórázon van. Ez afféle "nem tudom mit kezdjek veled,ismerkedjek, játsszak, vagy féljek" pozíció. A kizökkentés jó, és amikor nyugi van a másik kutyával adj neki jutalomfalatot, hogy tudja, hogy helyesen viselkedett.
2011. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

a legjobb barátja egy yorki :)

azzal szokott sétálni együtt is alszanak ha a barátnőm átjön...

2011. jan. 23. 21:26
 9/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


a lényeg hogy nem hagyom neki és kész :)

ebből baj nem lehet ...

2011. jan. 23. 23:36
 10/15 Ninna ♥ ***** válasza:

Játékra hívás: A kutya jókedvűen, farkát csóválva játszani hív, ezt nagyon jellegzetes "meghajlással" is kifejezi: mellső lábaira támaszkodik, fenekét magasra feltolja. Fejét várakozásteljesen feltartja. Olykor egyik mellső lábát is megemeli, vagy fejét oldalra hajtja.

Sajnos képet erről sehol sem találtam, de valahogy szerintem el tudod képzelni :)


Itt olvashatsz még a testbeszéd jelekről: [link]

2011. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!