Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chihuahua vagy Palotapincsi?...

Chihuahua vagy Palotapincsi? És miért?

Figyelt kérdés
nem szeretnék kutyát mert már van.csak arra lennék kíváncsi ki melyiket szereti jobban
2011. jan. 23. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyikőjük sem az én típusom, de ha e kettő közül kellene választanom akkor az első. A pincsik, akikkel eddig találkoztam, igazi kis harci-kutyák voltak. (nem a szó szoros értelmében) Ugatósak, jelzősek, családi kutyák, kidülledő szemmel, tüncsi orral (ez nem tetszik) :D. Mellettük viszont az szól, hogy nagyobbak, inkább merném magammal vinni akárhová. Hosszabb a szőre (hosszú szőr fan vagyok :))

Szóval, nem tudom, első látásra az első, ha, sokat agyalnék, akkor a második. Mindkettő tetszik, így, hogy nekem nincs. Legyen az első. A páromnak volt régen egy palotakutyája, ő is elnyerte a szívem pedig, gyönyörű volt, és okos, de tipikus, harcias.

2011. jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem a mini chiuhuahua-ról beszélek ... azok nekem se jönnek be ! csak az ilyen normál méretű 3-5 kg-osak
2011. jan. 23. 22:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Én eddig csak egy Csivavát láttam személyesen. Nagyon aranyos volt. Póráz nélkül ment láb mellett, okos volt, jól nevelt, aranyos, kedves, simogatható. Szóval az az egy Csivi, akivel eddig találkoztam, töneményes volt.


Palotapincsivel eddig kétszer-háromszor volt dolgom, de nem személyesen, hanem kerítésen keresztül. Területvédők az biztos, de az egyiket minden alkalommal megtudom simogatni, annyira kedves, barátkozós, aranyos nagyon. Ő miatta lett nekem is Pincsim. Mindenkinek hagyom, hogy megsímogassa, így ő is nagyon barátságos maradt és okos is.


Nem a fajtától függ, hogy egy öleb idegbeteg lesz e vagy sem, hanem a gazdájától, a neveléstől. Én soha nem kapkodom fel sétáltatás közben a kutyámat, hagyom, hogy barátkozzon, ismerkedjen más kutyákkal. Szerintem ez a titok. :)


Szal én a kettő közül a Pincsit választottam az arca miatt. Imádom a kis benyomott arcát. :)

2011. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ez érthető , hogy a saját kutyid választod :)) egyépként biztos nagyon cukiii :) én a chihuahua-t választom mert nekem az van :D
2011. jan. 24. 11:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Várom még a további válaszokat !!!
2011. jan. 24. 11:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a pincsi!

Már volt kétszer, és ha lehet megint kutyám (panelban lakok) akkor lehet rábeszélem a párom hogy pincsi legyen!

Nagy hatással volt rám mindkettő, imádnivaló kis kutyák. Igaz, azt képzelik magukról minimum dobermanok, de nem baj! Csivava azért nem kéne, mert nekem ők túl törékenyek. Olyan kis őzike formák. De akinek az tetszik, azt is megértem,hiszen mindenkinek más a szép és az aranyos. :)

2011. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm ! Egyéként az én csivavám nem törékeny mivel 4 kg volt hogy leesett egy méter magasról a betonról és futott tovább :) szerintem inkább a kis rókára hasonlít :)
2011. jan. 24. 14:28
 8/11 A kérdező kommentje:
*betonra
2011. jan. 24. 14:29
 9/11 anonim ***** válasza:

én a palota pincsit választottam, nem csak a spániel közül hanem az összes többi közül is

annyira aranyos szeretetre méltó kis kutya, és úgy szeretem, egyébként nagyon nyugodt ha a szobában van, jobbat házba kívánni sem lehetne, ha tv-zek vagy gépezek akkor idefekszik mellém, ha megyek valahova jön utánam

de szerintem egyáltalán nem lusta, ha megyek valahova Ő is mindig jönne, pláne ha biciglivel megyek és futhat mellettem

imád futni is

2011. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4 kg a csivid?

Nem sok az egy kicsit? :)

Elvileg 3 kg a max.

Nekem hosszú szőrű csivim van, és a világ minden kincséért sem cserélném le palotapincsire. A csivava a legmókásabb és legcukibb kutya a világon!!! :)

2011. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!