Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig etessem Royal Canin...

Kisnita kérdése:

Meddig etessem Royal Canin Starter táppal a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Azt találtam róla, hogy elválasztástól 2 hónapos korig ajánlott. A tenyésztőnél ezt ette és azt javasolták én is ilyet vegyek és egy darabig ezzel etessem, később átszoktathatom másik tápra. Csak egy kg-t vettem mert keveset eszik. Mikor váltsak? Nem baj ha addig eszi amíg el nem fogy? Nem lesz tőle baja? Már elmúlt 8 hetes.

Belinkelem az oldalt amit találtam. [link]

Köszi a segítséget.


2011. jan. 24. 07:57
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Szerintem egyáltalán nem lesz tőle semmi baja, ha megeszi ami van még.

Ezen olyan dolog, hogy ha te megeszed a csecsemőkaját neked se lesz tőle semmi bajod. Maximum nem laksz jól tőle.

2011. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőt! Ha rendes, normális tenyésztőtől vetted - nem szaporítótól - akkor szívesen segíteni fog ebben a kérdésben.
2011. jan. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ninna ♥ ***** válasza:

Én még nem láttam szaporítót, aki RC-vel etette a kölyköket :) Amikor elmentünk kiskutyát nézni szaporítókhoz (nem akartunk venni), hogy megnézzük milyen körülmények között tartják őket, 5-nél voltunk, és mind az 5 vagy Dog Chow-val, vagy rizzsel és farháttal etette a kölyköket, és a kutyamamát is. Szóval szerintem nagy valószínűséggel jó helyről vette a kölyköt.


Egyébként nem lesz baja, én 11 hetes koráig ezzel etettem az enyémet tenyésztő javaslására, és utána váltottam át szépen lassan az Acana Puppy tápjára. Addig nyugodtan eheti, ameddig el nem fogy, de aztán valami tényleg igazán neki való tápot vegyél. Amiben rendesen van vitamin is. Maradhatsz akár a RC-nél, ha szépen fejlődik a kutyus, de válthatsz Acanára, Orijenre is.

2011. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, rendes helyről van a kutyus, csak már nem akarom ezzel is zargatni őket. Kedves utolsó te meg vagy elégedve az Acaca-val? Mennyibe kerül? Milyen fajta kutyád van? Külön fajtatápot nem tudok hogy lenne Havanese-nek, az előző kutyám Yorki volt és őt Eukanuba Yorki táppal etettem. Az Eukauba small breed tápjáról tudsz valamit? Mert erre gondoltam, hogy majd átváltok. A többiről amit írtál semmit nem tudok, nem is ismerem őket. Állatorvos javasolta anno az Eukanubát és nekünk bevált azért gondoltam megint arra.
2011. jan. 24. 11:19
 5/5 betta00 válasza:
A csivavámat etettem ezzel amikor megvettem. A gyártót kérdeztem meg aki azt javasolta hogy csivava (és yorki) esetében akár 8 hónapos korig is etethetem. Én vettem egy 8,5 kilós zsákkal. A kicsit 7 hetesen 60 dgk súllyal hoztam el. Ez a táp annyira felfújta a kiskutyát hogy 10x esére nőtt!!! Most másfél éves és 6 kiló!!4 Ez lehetetlen és teljesen fajtiszta a kutya. Úgy néz ki mint egy mini Schwarzenegger! Nagyon izmos lett tőle és nagyobb is mint a szülei,nagyszülei... (kb. 40-45cm hosszú és 25 cm magas szóval nem nagy de ennél is kisebb lett volna ha nem ezzel etetem végig.) Én azt ajánlom hogy aki ilyen tápot vesz az maximum! 2 héten át etese ezzel a táppal és szoktassa át valami másikra (eukanuba, proplan....)
2012. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!