Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan etessem az 1 éves 4...

Hogyan etessem az 1 éves 4 hónapos válogatos Havanesse kiskutyámat?

Figyelt kérdés

A száraz tápot nem eszi meg magában. Mindig kell hozzá rakni valami felvágottat,husikát, sajtot stb. Akkor is a tápból csak pár szemet eszik meg. Semmilyen kutyakonzervet/jó minőségűt sem/nem hajlandó megenni. Próbáltam úgy is, hogy amit reggel nem evett meg, azt odaadtam neki ebédre illetve vacsira. Nem egyszer inkább epét hány a kutya, de nem eszi meg csak ami neki ízlik/ csirkehús, finom felvágott/. Nem tudom mi az oka, hogy ennyire válogatós és inkább hány, mint hogy hajtsa az ösztöne és megegye amit elé tesznek.

Kézből nem adunk neki.

Kipróbáltam azt is, hogy csak tápot adtam neki 2 napig. Keveset evett belőle és eléggé lefogyott.

Aki jártas ebben, szeretnék tőletek tanácsot kérni.


2011. márc. 21. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj nekem a felnőtt Amstaffjaim,nem épp rajonganak a tápért!

Egyik nap meg eszik a másik nap már nem hajlandóak,teljesen mindegy milyen táp legyen az márkás vagy sem.Én már nem is erőltetem,ők házi kosztot esznek + tápot,meg konzervet mert azt megeszik.

2011. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld vízzel, húslevessel felönteni a tápot. De alapvetően nem lesz semmi baja,ha néhány napig nem eszik. Konrad Lorenz csinált egy kísérletet, laboratóriumi körülmények között, 40 nap koplalás után volt az első olyan vizsgálat, ami szerint károsodhat a szervezete, hogyha nem kezd el enni.


Amit hányt az pedig nem epe, csak egy kis gyomorsav. Ők nem kínlódnak vele ha túl sok a savuk, hanem inkább kiteszik.


Az egyetlen működő módszer az, hogy elveszed, és ha 5 perc alatt nem nyúl hozzá, elveszed. Ezt ismétled addig, míg végül kénytelen lesz megenni.


Az sem nagy baj, ha kicsit lefogy, amint elkezd enni, melegíthetsz egy kiskanál zsírt a tápjához, és pikk-pakk visszaszedi a súlyát.

2011. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutya egyértelműen el van kapatva, ti meg nem hogy következetesek nem vagytok, de úgy ugráltok, ahogy ő fütyül. Ez a szomorú igazság. Ha nem tartjátok be azt - pl. amit a második mondott -, hogy a kaját megkapja egy nap egyszer egy adott etetési időben (nem többször!, nincs reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi!!), ha eszi, ha nem, nem, nem kap mást. Ha nem ette meg 10 perc után elvenni előle és legközelebb másnap ugyanabban az időben kapja meg. Kb egy, max két hét és a kutyátok normálisan fog enni, minden zokszó nélkül. A kutyáknak ez a természetes. Ha ti erre képtelenek/gyengék vagytok betartani, akkor megérdemlitek h a kutya irányítsa az életeteket ;o)

Sok sikert!

2011. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen ez mind igaz amit az előttem lévők leírtak de ha ennek ellenére sem eszi meg a tápot akkor javaslom hogy etesd csirke nyakkal(akár nyersen is de sztem jobb ha kicsit meg van főzve főleg ha napi szinten kapja) és adj mellé vmi jó minőségű vitamint hogy ne legyen egyoldalú a táplálása.ez még a fogainak is jót tesz mert legalább használja(felvágott evéssel nem hiszem) és nem lesz hamar fogköves.
2011. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A harmadik írónak írnék egy pár szót.

A kutya egyáltalán nincs elkapatva szigorúan van nevelve. Ne írj olyan negatív töltésű mondatokat mint aki a saját igazát hajtaná. Tanácsot kértem, nem negatív hatású véleményt.

Az egyszeri evés meg nagy butaság. Te napi 1× eszel?

A többieknek köszönöm a választ, sokat segített.

2011. márc. 24. 00:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Bőven elég egy nap egyszer etetni! Én nem egyszer eszem, de én nem is vagyok ragadozó! Nézd csak mega természetben! a növényevők folyamatosan esznek, a vegyes étrendűek napjában többször, a ragadozók akár csak egy-kéthetente egyszer. Igaz a kutya nem ragadozó, de ragadozó gyomorral van felszerelve, semmi baja nem lenne akkor sem, ha csak egy héten 2-3-szor kapna nagy mennyiségű ételt, csak így nekünk gazdinak lenne kényelmetlenebb, ksizámíthatatlanabb a széklete. Felnőtt kutyusnak elég a napi egy étkezés.
2011. márc. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A negatív véleményt miért nem lehet elfogadni? Ha szigorúan lenne nevelve, nem lenne kérdés számára h megegye a tápot. Igaz a legtöbb táp fele olyan jóillatú (nem ízletes, mivel a kutyáknak az ízérzékelése nem olyan kifinomult mint az emberé, ők szagok alapján választanak élelmet) mint az ízfokozóval agyonnyomott felvágott vagy a jól megérlelt sajt. Egy gyerek sem lenne hülye ha nem eszi meg a főzeléket, salátát, gyümölcsöt akkor kap helyette pizzát, csokit, kólát, persze h azt választja. A kutyátok kihasználja a gyengeségeteket. Tudja hogyha azt nem eszi meg akkor kap helyette párizsit, virslit, sajtot. Tehát manipulál titeket. Ezt fel kell ismerni, be kell látni és tenni ellene.

A kutyának meg bőven elég a napi egyszeri evés. Ők nem emberek!! Nem ugyanolyan az anyagcseréjük, az emésztésük, a fogazatuk. Hiába élnek velük évezredek óta, ez - minden ellenkező híreszteléssel ellentétben - nem változott meg! A nagyobb testű kutyákat érdemes napi két adagban etetni, mivel ott a nagy mennyiségű élelemtől a gyomorban, fennáll a gyomorcsavarodás veszélye. Ha mindenképpen többször akarod etetni egy nap az max. kettő legyen: a kutya napi adagja kettéosztva - egy kisebb adag reggel, a nagyobb este. És ugye nagyon fontos h az étel nincs előtte egész nap! Azt te adod és veszed el (ha nem ette meg 10 perc után). A tálhoz csak egy "tiéd", "mehetsz" stb. parancsra mehet. Ezen kívül még elkezdheted alkalmazni a gesztus evést: Tegyél a kutya táljába (vagy úgy h ő azt higgye h a táljában van) 2-3 szem kekszet, és amikor leteszed neki a tálat, előtte látványosan megeszed a kekszeket és csak utána ehet belőle ő.


Azon meg h megsértődsz a véleményemen és a tanácsomon, azért nem hat meg, mert az én kutyáim normálisan esznek - pont azért mert vannak szabályok amiket betartok, mind az etetésnél mind a normál életben.

2011. márc. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!