Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen vitted kutyád...

Mennyi idősen vitted kutyád suliba?

Figyelt kérdés

Az én kutyám most lesz 8 hónapos,német boxer,elég eleven és virgonc,de itt mucsán ahol a bagoly se jár nem igazán jutok el vele kutyasuliba -.- Pedig ráférne..

Már késő lenne őt rendre fegyelmezni ha sikerülne valahogy eljutnom? Ti mennyi idősen vittétek?

Milyen fajta? hova vittétek? és mi történt a kutyasuliban,nagyon megváltozott a kutyátok?


2011. jan. 24. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem enegdik be a sulimba:(
2011. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kutya sulira gondoltam csak mindig baja volt és csak igy engedte kiírni :S
2011. jan. 24. 16:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia:) a legtöbb suliban 8 hónapos kórtól van kezdő tanfolyam:) nekem 1 kan tacsi keverékem van őt régen sokat vittem kutyasuliba és sokkal normálisabb is volt amíg jártunk aztán abbahagytuk pénzhiány miatt vezényszavakat követi hallgat rám csak kicsit agresszív:S ez persze nem azt jelenti hogy a tied is az lesz...:) azonkívül van egy kölyök pitem 4 hónapos most kezdtük el a kutyaovit azt mondták 8 hónapos korától mehet kutyasuliba:)
2011. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi két és fél évesen kezdtük. Mármint a kutya volt annyi, de ismerek alapfokú tanfolyamra járó 12 éves kutyát is. Sosem késő, de ilyenkor ráadásul pont aktuális, korábban amúgy is csak oviba mehetettek volna.
2011. jan. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első könnyen kitalálhatta volna: "és mi történt a kutyasuliban,nagyon megváltozott a kutyátok?" Nekünk soha nem kellett a drágámat kutyaiskolába vinni, nagyon okos volt, valamint bátor. A legjobb. (L)
2011. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi Cila és Csakkitti a válaszotokat :)

Probálom megoldani hogy eljussak kutya iskolába,de tanulás (7. osztály ráadás :@) akkor fölleg ahol lakok,itt még rendes közlekedés sincs... -.- rendes útak se... föld út -.-

2011. jan. 24. 16:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom nem késő, a legtöbb kutyasuli 7 hónapos kortól várja a blökiket, előtte tudtommal kutyaovi van :) Szerintem nem késő még elvinned :)

Én mielőtt saját kutyát vettem elolvastam róluk elég sok könyvet a neveléstől a szobatisztaságon át a kutyapszichológiáig. Sosem vittem suliba, sikerült megtanítanom neki mindent amit kell(ül, marad, behívás és a többi), emellett nagyon sokat játszunk, próbálom mentálisan és fizikailag is lefárasztani, így nincs vele gond. Mondjuk kicsi koromtól fogva volt körülöttem kutya, de a sajátomat úgy igazán szerettem volna megnevelni, hogy vihessem bárhová, sikerült szerencsére. az fix, hogy sok türelem kell.

2011. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hé, én is válaszoltam. Jó hogy nem pontozol már le.
2011. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ninna ♥ ***** válasza:

Egy most 1 éves border colliem van, aki természetesen nagyon virgonc, rossz és neveletlen. 4 hónapos korától, mikor már vihettem kutyák közé, jártam vele kutyaoviba. Ott megtanulta az alapvető dolgokat, a behívást, ültetést, már akármilyen zavaró körülmények között is megcsinálta. Ott alapoztuk meg a szocializációját, nagyon jóban van a kutyákkal, szinte alig kezdeményez agressziót. Eddig 2 nagyobb afférja volt kutyákkal, de azt sem ő kezdte.. viszont nem hagyja magát, ő is visszavág. Ezen még dolgoznunk kell..

Mi már 6 hónaposan abbahagytuk az óvodát hamarabbi ivarérettség kezdete miatt, ugyanis már kezdett nagyon domináns lenni a többi kutyával szemben. Dominált, és egyre makacsabb lett. Ennek ellenére mi 7 hónapos korban elkezdtük az alapfokot, azt jól végigszenvedtük, és 1 hónapja végeztünk a középfokkal :) Én jelenleg kutyakiképzőnek tanulok már 19 éves korom óta, már ismertem a kutyás életet 13 éves korom óta, mivel akkor a szüleimmel örökbefogadtunk egy akkor 2 éves palotapincsit nagyon rossz körülmények közül. Rettentő problémás volt, így elkezdtem vele suliba járni, és egészen 17 éves koromig segédként segédkeztem a kutyasulinkban. És aztán 21 évesen jött a mostani borderem, aki most 1 éves :)


Egyébként a borderem, és a palotapincsim is sokkal jobb lett a kutyaiskola hatására. Megtanultam őket kezelni, jobban megismertem mind a két kutyát, és a sok közös óra meghozta az eredményét. Sok türelemmel, sok rájuk fordított idővel, és végtelen nagy szeretettel sikerült őket is a helyes útra terelnem.

2011. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 1,5 éves volt mikor először mentünk.Első alkalommal meg akart gyilkolni mindent és mindenkit , szó szerint közveszélyes volt.Hatalmasat változott , bár csak 1-2 kutyával jön ki és a többit nem szereti , de már nem bántja őket ok nélkül(eléggé domináns).Emberekkel szemben barátságos mostmár ha barátságosan közelítenek felé , de egy kicsit tartózkodó nem megy mindenkihez oda haverkodni (amit nem is bánok annyira).

De nem csak a kutya változott nagyot hanem én is, megismertem a kutyám minden mozdulatát.

2011. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!