Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen ivartalanítassam...

Mennyi idősen ivartalanítassam a szuka kutyámat?

Figyelt kérdés

Szuka kutyám van,12 hetes.A múlthéten kaptam ajándékba.

Mikor kell pontosan ivartalaníttatnom?Tudom,hogy van korai meg késői ivartalanítás,de melyik a legjobb időpont erre?


2011. okt. 5. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mind a kettőre vannak érvek és ellenérvek...de szerintem olyan 9-10 hónapos kor..
2011. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
az első tüzelés környékén.
2011. okt. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Catz ***** válasza:

Az elsö tüzeles elött a korai, az elsö utan es a masokdik között a pont jo korszak, az az utani 2-4 eves kora utan mar a kesöi ivartalanitas.


Ird be a google-be hogy korai ivartalanitas, meg hogy ivartalanitas szuka, olvass kicsit utana, es dönts belatasod szerint.


En amugy az elsö tüzeles utani ivtalanitas parti vagyok, mert csak kell a nemi es testi eres. Nem hiaba az az elsö. Olyan mint a lanyoknal az elsö menses. Kicsit komolyodnak.

2011. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
itt van egy cikk: [link] mindegyikről szó van benne
2011. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tehát akkor 4 hét múlva vihetem is őt ivartalaníttatni?Mert akkor a legkissebb az elhízás és az altatás kockázata!

Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 5. 20:00
 6/15 anonim ***** válasza:

Amikor jónak látod.

Sokan javasolják, hogy minél hamarabb, ivarérés előtt, de sokan meg szeretik kivárni az első tüzelést. Lehet, hogy hülyeség, de szerintem az ivarérés kell hozzá, hogy a "személyisége beérjen" Ezt nem tudom jobban megfogalmazni.

A mostani kutyámat a 4. tüzelése után műttettem meg. Ma már nem várnék ilyen sokat vele. Ettől függetlenül meg lehet, hogy a következő kutyámat már én is ivarérés előtt fogom műttetni.

Erre nincs tuti recept. De szerintem egyikkel sem lehet nagyot bukni, a lényeg, hogy megműttesd, 2 éves kora előtt mindenképp.

Örülök, hogy felelősségteljes gazdi vagy:)

2011. okt. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hjajj..kicsit megzavarodtam..Mindenhol mást írnak,kerestem neten ezzel kapcsolatos írásokat.

Akkor várjam meg az első tüzelést inkább és utána ivartalaníttatás?

Nem akarom,hogy bármi baja legyen és ezért nem tudom eldönteni,mikor volna a legjobb.

2011. okt. 5. 22:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Az én kutyámat úgy ivartalanították (mint utóbb megtudtam) hogy csak a petefészkeit távolították el, és a méhét bent hagyták. Nagyon kiakadtam, hiszen pont a gennyes méhgyulladástól tartok, és hát ugye pont a méhét nem vették ki... De több orvossal is beszéltem, és azt mondták, hogy mivel a petefészkeit kivették (és a hormont ezek termelik) így a gyulladás esélye a későbbiekben 0,01%, hiszen a hormontermelődés miatt alakulhat ki ez a betegség.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy azért szokták javasolni az első tüzelés előtti ivartalanítást, hogy a kutya szervezetében egyáltalán ne induljon be a hormontermelődés, ezzel is kizárva a betegségeket.

De én még nem találkoztam olyannal, hogy ennyire fiatal kutya méhgyulladást kapjon. Vagy a méhe elrákosodjon, mert ugye ez a másik viszonylag gyakori probléma.


Én azt mondom egy tüzelést meg lehet várni, mert az ivaréréssel a kutyában sok változás megy végbe.

De nagy hibát egyikkel sem tudsz elkövetni:)

2011. okt. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezen vacilálok. A tenyésztő azt mondta, hogy ha lehet várjam meg az első tüzelést. A doki szerint mindegy. Én is csak a személyisége miatt variálok. Persze sokan mondják, hogy mindegy, de tapasztalatom szerint a korán ivartalanított kutyák nem vesznek fel nemi jelleget. Pl a barátom korán ivartalanított szuka labradorja erősen reagál a másik szukára stb. De persze az egészsége szempontjából jó korán letudni. Bár nem hiszem, hogy az alatt az 5-6 hónap alatt kapna méhgyulladást, utána úgy is eltávolítják. Megkérdezek még egy orvost...
2011. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Catz ***** válasza:
Én 3 állatorvossal is beszéltem, mind a 3 az első tüzelés utáni ivartalanítást ajánlotta. Abból 2 budapesti, a másik pedig az én városomból való és hatósági állatorvos.
2011. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!