Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bolognese kutya mikorra...

A bolognese kutya mikorra lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
Nekem lány kutyusom van, most lett 1 éves februárban, de még mindig nem teljesen szobatiszta, pedig már mindent kipróbáltam. A kutyapelust és az újságpapírt kezdettől fogva széttépi, az alomban meg csak alszik. Vagy ők sokára lesznek szobatiszták? Nektek mennyi idő kellett hozzá és milyen módszerekkel sikerült? A kutya 2 hónapos kora óta van nálunk.
2009. febr. 4. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Már kiskorában arra kellett volna szoktatni.

Ha odakakil :D vhova máshova ahova nem kéne, és mikor meglátod hogy csinálja, üss rá (persze ne nagyot) csak hogy tanulja meg hogy hova, és ha az alomba piszkit, adj neki vmi jutalomfalatkát, és csimogasd meg, a nyaka alatt, ott nagyon jó az állatoknak

2009. febr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Ezt már próbáltam, de nem jött be! Az alommal nem sokáig kísérleteztem, csak míg az oltásokat meg nem kapta. Utána már rendszeresen hordtam le.
2009. febr. 4. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:
minden jó,amivel próbálkoztál,csak lehet,hogy nem voltál elég kitartó.sokszor viszed le pisilni egy nap?mindig azonos időkbe ha tudod,mert akkor megszokja,és beáll rá.
2009. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most már naponta 2x viszem, előtte persze többször mentünk le. Azonos időben megyünk sétálni. Van, amikor kibírja, de van, hogy nem. Sokszor van olyan is, hogy amikor feljövünk, rögtön bepiszkít. És sokszor úgy áll rajtam bosszút, hogy bepisil / bekakil. Neked is ilyen fajta kutyád van?
2009. febr. 4. 17:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Még egy felnött kutyánál kevés a napi 2 séta. többször vidd le.
2009. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel a kutya nem macska, így az alomra szoktatás hosszabb időbe telik, és sok türelem kell hozzá. Ha piszkít nem leszidni kell, hanem, amikor észreveszed rajta, akkor felkapod és az alomra teszed. Ha ott elvégezte a dolgát, akkor sok dícséret, juti falat. A napi kétszeri kivitel pedig nagyon kevés!
2009. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem,nekem yorkijaim vannak,de kertesbe lakunk,könnyebb kiengedni őket,mint emeletesbe.tényleg kevés a 2 séta.Próbáld meg korán reggel,aztán délelőtt,délbe,délután egy hoszabb séta,és kora este,meg késő este is.ha otthon vagy ezt csak akkor tudod.de ez lenne a legjobb.én kutyapelenkát használtam,lehet rászoktató cseppeket meg keretet is venni hozzá,és akkor nem tudja szétszedni.
2009. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szobatiszta azt jelenti hogy a lakásban nem űrít, csak séta alkalmával.


Ezek az új divatos módszerek csak kölyök kutyáknál használatosak. Egy egy évesnek meg kell tanulni visszatartani addig amíg le nem viszed. Napi 3-4 séta elég kell hogy legyen!


A kutyának sokkal könnyebb azt megtanulni, hogy kint lehet bent nem , mint azt hogy bent csak adott helyre.

2009. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2 séta nem elég!

legalább 3!!!!

2009. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hány órakor van a 2 séta? és mikor adsz neki enni?lehet, hogy előtte marad az étel napközben, amit eszeget, ezért nem bírja ki?
2009. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!