Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri ivartalanítani a kutyámat?

Megéri ivartalanítani a kutyámat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 19:35
 1/5 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen. Egyrészt megvéded őt egy csomó később nem kívánatos daganatos betegségtől, méhgyulladástól stb, és egy nem kívánt elléstől is, ami ugye a közhiedelemmel ellentétben nem tesz jót a kutyának. Másrészt a viselkedése is egy kicsit megváltozik, kevésbé lesz domináns.

Ezt olvasd el: [link]

2011. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

szia!

Megéri, bár ha kan, csak ivarérés előtt.

A Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalásban azt írja, hogy az ivarérés előtti ivartalanítás után (idézem) :

" A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet"


Szóval, ha már ivarérett, nem érdemes, mert jelentős esélye van, hogy úgyis kóborló marad. Csak abban az esetben, ha meg tudod akadályozni, hogy szökjön, hiszen meg kell védeni akkor is, ha már kiskutyát nem tud nemzeni.


Bár ezt én sem igazán értem, hogy miért jelentős a szökés, kóborlás kialakulása, ha már ivartalanítva van.

2011. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gabica:

szerintem nem úgy értik, hogy nagyobb lesz az esélye a szökősségnek, csak nem változtat rajta. Ha már kialakult a rossz szokás, vagy nincs jól nevelve és mondjuk olyan fajta, ami hajlamos rá, akkor nem sokat számít az ivartalanítás.


Amúgy igen, megéri. Ha visszamehetnék az időben 10 évet, akkor biztos ivartalaníttatnám a kutyámat, és még mindig velem lehetne... :( Emlődaganatban halt meg.

2011. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:59


Akkor neked lesz igazad, nekem elég homályos ez a megfogalmazás, az az igazság.

2011. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
meg, bizony!
2011. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!