Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik azok az ételek amik egy...

Mik azok az ételek amik egy kutya számára mérgezőek lehetnek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 06:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
csokoládé, szőlő, mazsola
2011. jan. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
zsír, só
2011. jan. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A csoki még kis mennyiségben is az,valóban.
2011. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
érdekes hogy a csoki mérgező a kutyáknak. Mamámnál 14 évig élt egy bernipásztor-németjuhász keverék kutyus akit imádtam ergo mindig csokival tömtem és nyáron mivel rengeteg szőlő van a kertben ezért azt ette előszeretettel, és mégis ilyen sokáig élt és soha nem volt beteg.
2011. jan. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kutya ehet szőlőt, de nem túlzott mértékben.

A mérgezés a kutya nagyságától függően negyed- vagy egy kiló gyümölcsnél kezdődik.

Néhány szem egyetlen kutyának sem árt.


Viszont a hüvelyesek, mint a bab, borsó nem jó nekik, valamint a hígítatlan tej sem.

2011. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én nagyim is folyton csokival tömte a Pincsijét aki egy idő után rohamokat kapott,vergődött,remegett,nyáladzott.Megkérdeztem nem eteti-e csokival.Hát de,azt kapott sokszor.Amióta nem ad neki a rohamok is ritkultak,majd megszüntek.
2011. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A szőlő miért lenne mérgező?

Az én kutyáim minden nyáron esznek szőlőt még sincs semmi bajuk!:)

2011. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

[link]



Általában mérgező a szőlő, persze mindíg van egy kivételes kutya, amelyik minden nap megeszik egy tonna szőlőt és nem lesz semmi baja.... de ez nem jelent semmit, puszta szerencse. :)

2011. jan. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy a legtöbb kutyának nem lesz baja a szőlőtől, de amelyik érzékeny rá, az bele is pusztulhat. Ezért mondják, hogy jobb nem kockáztatni. Én ezt nem tudtam, úgyhogy nyáron kilószámra legelte a kutyám a szőlőt, úgy 180 cm magasságig, amíg elérte. Semmi baja sem lett tőle, tehát továbbra sem tiltom. De más egy 60 kg-os kutya aki naponta megeszik 2-3 fürt szőlőt, meg megint más egy 3 kg-os, aki mondjuk fél fürtöt eszik meg. Állítólag 30 g/ttkg felett lehet mérgezés. Tehát ez egy 60 kilós kutyánál 1,8 kg, a 3 kilósnál viszont mindössze 90 gramm.
2011. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

-csoki ( a kakaóvajban is található enzimeket a kutyák veséje nem tudja lebontani, ez a szervezetben felhalmozódva mérgezést okozhat )

- szőlő-mazsola ( a lényege ugyan az ) kutyafüggő, van amelyik több kg szőlőt is megehet,gond nélkül,és van amely egy fürttől is bekómál !!)

- burgonya ( na ez nem mérgező, csak éppen a kutyák szervezete számára semmi sem ad, símán átmegy rajtuk )

- sok csont ( ez már gázosabb, mert a csontban lévő mésztartalom megköti a székletet,szorulást ,komolyabb esetben bélelzáródást okozhat )nyers-főtt ,vagy füstölt csontra gondolok.

A SZÁRÍTOTT,FÜSTÖLT CSONT NEM OKOZ SEMMI GONDOT !!

viszont drága .

2011. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!