Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoptassam a kis...

Hogyan szoptassam a kis kutyát? Hogy tudnám elérni hogy a kis kutya próbálkozzon szopni?

Figyelt kérdés
Sajnos az anyának nagyon kevés teje van szinte semmi. Állat orvosnál is voltam ő adott inekciós fecskendőt(persze tű nélkül). Meg vettem cumit is. A tej pótló elég folyékony csak ha cumiból adom a kiskutyának akkor nem szopik, nekem kell kicsit rázni a cumis üveget hogy a szájába folyjon :( mondjuk még csak 4 napos ... de akkor is etessem addig fecskendőből míg rá nem ál a szilárd kajára?
2011. jan. 25. 17:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt is hozzá tenném egyedüli kiskutya és állatorvosnál is volt az anya nincs több benne (németjuhász)
2011. jan. 25. 17:51
 2/13 anonim ***** válasza:

Amikor ellett a kutyád, kiráztad egyből születés után a kiskutyákból a magzatvizet? Mert valószínű nyelt magzatvizet és ezért nincs meg a szopó reflexe.


A mi szukánk császározva lett, így amikor eljöttünk a dokitól a párom mindegyik kiskutyát megrázta mert ugye a dokinak nincs annyi ideje, hogy rendesen mindegyikből kirázza. 1 kiskutyánk így is elpusztúlt 2 naposan. Neki se volt meg a szopóreflexe, kamillateát adtunk neki, hogy ne száradjon ki. Csak 10 percre hagytuk magára az almot mire visszamentünk már nem élt. A doki mondta, hogy nagy valószínűséggel attól lehetett, hogy magzatvizet nyelt.


Ja, Kennel név levédése folyamatban, csak h. nehogy valaki leszaporítózzon!

2011. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
hát röviden tömören : IGEN!:)
2011. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én még annyit csináltam hogy az ujjam begyét tettem a szájához és mozgattam a száján, nem lehet ezt így leírni. De az a véleményem ha ennyi idősen sincs meg a szopóreflexe nem sok esélyt adok neki, nem életképes az ilyen kutya sajnos.

De próbáld meg, hátha neked sikerül!

2011. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Állat orvos látta nem mondta hogy baj lenne vele hogy mikor megszületet 3 napig nem evett :S annak is örülök hogy megmaradt kapott 2szer infúziót és gyomrába benyomtak egy csövet és azon kersztűl adtak neki enni. Most kezd éledezni állandóan mozog és nagyon rossz :D mondjuk ez legyen a legnagyobb problémám csak azért idegesít hogy cumiból azért nem szop :/ mikor a szájába raknám mindig elhúzza a fejét szal nehezen lehet megetetni de amíg él soha nem adom fel és még1szer leíorom 1 kis kutya született.
2011. jan. 25. 18:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Mienk is elhúzta, nem lehetsz vele a nap 24 órájába. Mi is mindent megtettünk hogy megmaradjon.

Törzskönyves lesz a kiskutya?

2011. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem keverék :) az én kutyám fajta tiszta egy vendég beugrott a kapun elvégezte dolgát és távozott:P már 2napot nem voltam iskolába :/ ezen a héten nem is leszek hál istennek pénteken nincs suli a maradék napjaim levannak igazolva :) utána jön hétvége vasárnap lesz 10 napos a kis kutya addigra kinyitja a szemét és talán azért úgy már sok minden könyebb lesz :) mondjuk nem vagyok biztos benne hogy látni is fog rendesen az elején
2011. jan. 25. 19:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem szop, gondolom az idegen tárgy az, ami nem tetszik neki. Nem érzi, hogy az anyu cicije lenne. Azért adta az orvos a fecskendőt, hogy azzal etesd nem? Azzal próbálkozz egyenlőre aztán naponta próbáld a cumival, hogy hátha megszokja.
2011. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem lehet, hogy a cuminak túl szűk a lukja?

Esetleg nagyobb luk kéne rá?

2011. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Emberek!

Ha nincs szopóreflexe akkor nyomhat bárki bármit a szájába!!!!!

2011. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!