Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel fárasztjátok ki a...

Mivel fárasztjátok ki a kutyátokat?

Figyelt kérdés
A jövőben szeretnék venni egy shetlandi juhászkutyát vagy egy skót juhászkutyát és nem tudom,hogy mivel fárasszam ki.Segítenétek?
2011. jan. 25. 18:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Előre is köszi a válaszokat. :)
2011. jan. 25. 18:12
 2/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Én speciel a nagy mezőre viszem ki mindig szaladgálni, frisbeezni a border colliemat :) De ez kutyára változhat. Sokszor veszünk részt kutyaiskola által szervezett programokon, de mindennap több órás sétákat is csinálunk, otthon pedig trükktanulás, engedelmesség gyakorlás, és játék is van. Hétvégén agility, frisbee, és kutyasuli.
2011. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első alapvető dolog a séta. Legalább napi két óra séta szükséges még egy kertben tartott kutyának is. A legjobb, ha olyan helyre tudod vinni, ahol nincs forgalom és szabadon lehet vagy más kutyákkal tud játszani(pl. parkokban). De ha ez nem kivitelezhető, akkor a városi séta is jobb, mint a semmi.

A két fajtának, amit felsoroltál nem biztos, hogy elegendő lesz csak a séta. Le kell őket fárasztani szellemileg is. Erre kitűnő mód, ha kutyaiskolába tudod vinni vagy trükköket tanítasz neki. Ezek a fajták a kutyás sportokban is jeleskednek, ha van lehetőség rá, akkor ki kell velük próbálni az agilityt vagy a frisbeet is.

Otthon labdázással és más egyszerű játékokkal is tudod fárasztani.

2011. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szerencsére nekem egy nagyon jó kutyás baráti társaságom van :D

egy elkerített hatalmas telek mellett laknak az egyik ismerősöm ( a telek használatához engedélyt kaptunk ha összeszedjük a kutya ürüléket) és ott szoktunk találkozni :d bográcsozni nyáron szoktunk a kutyusoknak nyáron gyerek medencét felfújni és abba vizet teszünk hát imádják :D és közben mi meg nagyon jól elbeszélgetünk :D míg a kutyusok futkosnak :D

2011. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kutyám bár keverék és közép testű de nagyon nagy az energiája hát teljesen nem tudom kifárasztani de minden nap 3 X megyünk az erdőbe ott kedvére szaladgálhat vagy a parkba ahol szintén kedvére szaladgálhat s,ezen kívül (frízbizünk),labdázunk,fogócskázunk,és futunk ez minden nap kivétel az 1 sima sétát 4-5 óra sétában van benne(egyszeri sétálásban)4X viszem sétálni és mind a 3 alkalommal az erdő,park,mező stb...és sok-sok futás és 1x csak sima rövid séta.3X kap enni és inni aztán itthon is játék ,rongy húzás,labdázás és a macija cibálása :D és még nem fáradt el most se pedig még emellett is tanítás(szlanomozás,meghal,forog,kúszik,hempereg,pacsit,köszön,figyel,meg kerül,hozd ide,tedd le,hozzám,lábnál követés,pitizik, és még az alapok is,ezen kívül még őrző-védő feladatokat is kap stb... nagyon cuki :D hát nagyon hiperaktív de én így szeretem :D hát egy skót jucit vagy egy shetlandit nem nehéz lefárasztani pl:mezőn el engeded vagy erdőben ahol nem jár kocsi vagy kiviszed a parkba ahol sok kutyával játszik stb...ez neki szerintem elég ha naponta 3 x sétáltatod és 2-3 órát :)sok sikert remélem segítettem.
2011. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én labdát dobálok neki, kutyákkal futkározni viszem és most jöttünk föl egy "én görkorizok, kutyus fut" sétáról:D
2011. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hosszú séták (nekem), nekik rohangálás, közbe labdázás, fogócska (:D hol a kutyák üldöznek engem, hol én őket). Itthon labda, rongy, tanulás, kaja, pihi, és kezdődik elölről.
2011. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

9 hónapos labi:

kutyasuli, mindennapos 1-másfél órás séta. Otthon játék, tanítás. Ez neki bőven elég, amúgy is ő egy elég lusta példány, de ha úgy adódik akkor imád mozogni:)

2011. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hétvégén kutyasuli, vagy kirándulás, hétköznap gyakorlással, és kutyákkal való rohangálással egybekötött séta, vagy ha mennem kell valahova meló után, akkor általában jön velem. Ez persze nem olyan minőségi fáradás, de legalább addigis ébren van, és ingerek érik.


Ha nagyon nincs kedvem a hidegben ácsorogni, akkor pedig otthoni gyakorlás, bár mostanában inkább a gyakorláshoz, mint a sétához vagyok lusta.

2011. jan. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!