Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patterdale terrier. /petördil...

Patterdale terrier. /petördil terrier/ hám v. nyakörv? , panelban lehet tartani? , hol lehet ilyen kutyát venni? , más állat mellett tartható? , mennyit kell mozognia? Bocsi hogy hosszú vagyok.

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

a kérdésed alapján úgy sejtem nem sokat tudsz a fajtáról, vagy akár a hasonló jellegű fajtákról.

aktív, kemény munkára szelektált munkakutyáról van szó, első kutyának, pláne panelba nem ajánlanám semmiképp! vadászkutya, ráadásul kotorékeb, nagyon kemény kutyák... olvass még utána a fajtának, de az a legjobb, ha tenyésztőt kérdezel meg. bár nem hinném, hogy hobbira ilyen kutyát odaadna egy felelős tenyésztő.

szerintem keress valami hasonló jellegű keveréket, vagy foxit.

2011. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a foxi is kotorék eb.van egy videó egy harapós Patterdale terrierről: [link]


rex a kutya neve a póráz két végén nézd meg!!!!

2011. jan. 25. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

kifejezetten munkára szelektált és tenyésztett kutyát csak akkor vegyél ha már sokéves tapasztalatod van a kutyatartás terén és ösztöneinek megefelelő munkával, feladattal el tudod látni az ebet + van napi 5 órád sétáltatásra, képzésre

erős zsákmányösztönű kutyák mint ez is nehezen tarthatók más állatok mellett a panel nem lehet akadály ha megengedheted magadnak, hogy csak a kutyával foglalkozol minden nap és pl. nem kell eljárnod napi 8-9 órát dolgozni...

2011. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Iskolás vagyok!de van időm bőven.szigorú erőskezű vagyok neveltem már kutyát!!!
2011. jan. 27. 15:24
 5/6 Ninna ♥ ***** válasza:
73%

Ez egy nagyon kemény munkakutya, szóval ehhez tapasztalat kell. Ha már felneveltél tisztességesen minimum 2 kutyát, akkor azt mondom, van már némi tapasztalatod. Kiképzőnek tanulok, a második kutyámat nevelem, de még mindig rengeteg mit van tanulnom, és egyáltalán nem mondom magam tapasztaltnak. Én nem mernék bevállalni egy patterdale-t, de ha te ennyire értesz a kutyákhoz, vállald be.


1. Én a nyakörvet ajánlanám MINDEN kutyának. A hám igazából hosszú távon tönkreteszi az izületeket, de ha valamiért indokolt, pl. légcsőszűkület, vagy ilyesmi, akkor természetesen azt kell a kutyusra rakni. De ha egészséges a kutya, és nem indokolt a hám, maradjon csak a nyakörv.

2. Igen, nem lehet, ott kell. Naponta el kell vinni egészségügyi sétákra is, hogy elvégezze a dolgát, és nagyobb sétákra is. A szobatisztaságot is meg kell neki tanítanod, és a lakásban való viselkedéshez is hozzá kell szoktatnod, nem minden kutya viselkedik a lakásban nyugodtan.

3. Kutyát csak megbízható kennelekből veszünk, és jó helyről. Nos, ilyen kennel kb. 1-2 van az országban, nagyon ritka ez a fajta. Itt egy kennel: [link] Szerintem jó kennel lehet, de el kell menni, meg kell nézni, érdeklődni kell a szülőkről, eredményeikről, a kicsikről, mikor lesz a következő alom stb. Arra azért számíts, hogy mivel ritka kutyafajta még a mi országunkban, jó busás ára lehet. Szerintem 150 ezer forint körül kezdődhetnek, és akkor még lehet, hogy keveset mondtam.

4. Igen, minden kutya tartható más kutya mellett, csak a váratlan helyzeteket rendezni kell. A rangsort meg kell tartani, néhány szabályt követned kell, hogy pl. mindig az előző kutya kapjon először enni, a másik kutyát se hanyagold el.. azért ezeket fontos, illetve ajánlatos betartani. A kutyákat IDEGEN terepen kell összeismertetni, nem az otthonotokban.

5. Szerintem azért napi 2 óra mozgás neki is kell, de nem ismerem nagyon jól ezt a fajtát, nem volt még hozzá szerencsém. Mivel elég kemény munkakutya, kutyaiskolába ÖV-re is jó lenne, ha tudnád hordani, mert igényli.

2011. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

írogat néhány patteres a netboard fórumra. nem ismerem őket személyesen, csak időnként beleolvasok a topikjukba... nem adnak ki ilyen célra kutyát.

vadászok, hajtók a célközönség, hobbi célra, ilyen-olyan sportokra nem adnak el pattert (meg jagdot se). egyrészt mert tisztában vannak vele, hogy kevés hobbista gazda tud bánni velük, másrészt mert nem akarják, még véletlenül sem, hogy elinduljon egy küllem-hobbi tenyésztői vonal. célirányos munkára szelektált fajtáról van szó, ők azt szeretnék, ha megmaradna a fajtájuk ennél a munkánál.

ha nem jársz vadászni, szerintem válassz másik fajtát.

2011. jan. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!