Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Bichon Havanese...

Van egy Bichon Havanese kiskutyánk, még kölyök, kb fél éves, és folyamatosan mindent megrág. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van egy kedvenc helye, ahova mindig begyűjti a dolgokat, legyen az papucs, cipő, zsebkendő, papír vagy bármi, a cipőket megrágja, a papírokat szét cincálja. :) Nekem nincs szívem bántani, ha nagyon rosszat csinál újságpapírral szoktam ráütni, de azt is alig merem megsuhintani, nehogy fájjon neki. :) Viszont a sszüleim egyre kevésbé tolerálják ezt a dolgot. Nem akarom, hogy esetleg kiszeressenek belőle pont azért, mert hogy mennyi "kárt" okoz a rágcsálással.. mindent el kell dugni előle. Apuék most vettek valami spray-t, amivel rá kell fújni a kanapéra pl. ugyanis azt is rágja.:) Mit lehetne tenni?
2009. febr. 5. 01:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerezz be neki minél több rágható dolgot.

gumikarikát, labdákat, plüssöket, adhatsz neki 0,5 literes flakont.


Ha elfoglalja magát a saját dolgaival talán nem keres más rágnivalót.


Ha csak kb. fél éves akkor azt mondanám, hogy fogváltás időszakába lépett és ezért rág. Viszont ha rákap a bútor, cipő és egyéb rongálásra akkor ez a rossza szokása később is megmaradhat.

2009. febr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
mindenképp a játék a megoldás illetve ha rajta kapod egy kis pirongatás sem árthat :-))az én kutyusom imádja flakonokat pl !
2009. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!