Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola: konkrétan mi...

Kutyaiskola: konkrétan mi tetszik nektek benne?

Figyelt kérdés

Gondolok a kiképzőkre és módszerekre egyaránt. Ha nem ez az első suli, mi volt baj korábban?

(Ha lehet, megneveznétek a szóban forgó iskolát?)


2011. jan. 26. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon rég az első kutyámmal az OMSE-nél kezdtünk.Ott rengeteg kutya van egymás hegyén-hátán,egyre kevés idő jut,nem szerettem nagyon.

A mostanival jártunk a Ceberosba rehab-szocira,nagyon jó volt,csak baromi messze van tőlünk és nincs autónk,BKV-val meg vagy 2 órás út volt.

Utána átigazoltunk a Strázsába,nekünk bejött,csak kicsit drága.

Végül az Aquincumi suliban kötöttünk ki,ez volt a legjobb,megismerkedtünk pl.a flyballal,nagyon élvezte a kutya.

Vidékre költöztünk itt kocsi nélkül nem tudunk egy sulit sem elérni sajnos.

2011. jan. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámon nagyon meglátszik , hogy kutyaiskolába járunk , sokkal kiegyenslyozottabb lett , jobban tudom irányítani.Én is rengeteget tanultam (meg még sokáog fogok is) a kutyákról a 1,5 év alatt , de szeretnék még ennél sokkal többet tudni.

A másik dolog , hogy összebarátkoztam a tagokkal és kiképzőkkel így már nem csak a kutya miatt járok ki.Minden hétvégén kint vagyok , nagyon ritka ha nem megyek suliba , meg ha nem megyek akkor aznap hiányérzetem van :)

2011. jan. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Amikor azt olvasom, hogy a kutyaiskola mennyire felesleges, és hogy otthon is meg lehet tanítani a kutyának az alapvető parancsszavakat, akkor mindig azon gondolkozok, hogy ezek a kutyák vajon akkor is megcsinálják e, ha nem otthoni környezetben vannak?

Szerintem nagyon hasznos, ha a kutya idegen környezetben, idegen emberek, és más kutyák között tanul meg a gazdira figyelni. Egyébként a Népszigetibe jártunk a kutyámmal.

2011. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kevés dolgot szeretek jobban, mint kutyák között lenni, baromi jót tesz testileg és lelkileg is, hogy ha fúj, ha fagy, hétvégén jópár órát kint töltök a friss levegőt. Kicsit kiszakadok a hétköznapokból és jó kis nyugodt, hulla fáradt kutyát viszek haza.


Másrészt nekem rengeteget segített a nevelésben, olyasmiket értem el a kutyámmal, amiket korábban el sem tudtam képzelni, hogy hogyan lehet. Nálunk az hatalmas szó, hogy mostmár bármilyen kutyával össze tudom engedni biztonságosan, le tudom rendezni azokat a helyzeteket is, mikor megtámadja egy kutya, anélkül, hogy bármelyik kutyának bántódása esne. Sőt, múlt hétvégén véletlenül tesztelnem kellett, és igen, le tudtam hívni a rohanó őzről, ráadásul akkor, mikor már megindult utána.


Sokkal minőségibbek a séták, mióta mindig új és új dolgot gyakorolunk közben, és baromi jó, hogy szavakkal tudom irányítani a kutyámat.


Az oktatók minden kérdésre válaszolnak, és nem láttak még reménytelen esetet. Nekem komoly gondjaim voltak a kutyámmal, és minden segítséget megkaptam a tanfolyamok alatt, és megkapok a mai napig.


Tanfolyami segítőként pedig baromi hasznos látni, ahogy mások dolgoznak, mert kívülről nagyon látszik, hogy mennyi mindent rosszul csinálnak, és az ilyen helyzetekben tökre felismerem a saját hibáimat is, egy-egy dolognál rájövök, hogy basszus ebben a szituban én ugyanígy bénázok, és magamat is tudom korrigálni.

2011. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Még zöldfülű koromban a volt Észak-Nyugati KKI-ben kezdtem.

most(OMSE) a neve. Szerettem odajárni, mert eléggé katonásra képezték a kutyákat és a gazdákat is. Ott sok gazda megtanulta a határozott viselkedést is, és önbizalmat is növelt.Rengeteget jártunk bemutatóra az ország különböző pontjaira. Tetszett mikor az IFA platóján utaztunk a kutyákkal Alsónémedibe.


Akkor már olyanokat is tanultunk, hogy szabadon kúsztatás,

Láb mellett folyamatos hátraigazodás, persze a kutya a seggén csúszva.


Rengeteg barátságot lehetett kialakítani.

Sokat jártunk kutyákkal kirándulni.


Utána a Békásmegyeri KKI-ba jártam, ott is különféle programokat szerveztünk.

Járőrverseny.

Esti szalonnasütés....stb

2011. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Óbudai KKI:) Mi is ott nyomjuk. Jó versenysuli.
2011. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ÉS neked mi a véleményed kérdező ?
2011. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!