Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen élelmiszereket nem...

Milyen élelmiszereket nem adhatok a kutyusomnak?

Figyelt kérdés
Kölyök még, szinte bármit megenne, a véletlenül leejtett grapefruit darabkára is rárabolt stb. Szeretném majd később néha házikoszttal is etetni. Aki ez ellen van, ne is irjon légyszi, nem leugatásra van szükségem, hanem hasznos tanácsokra.
2011. jan. 27. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
főleg meleg ételt ne adj neki, ez a későbbiekben is így legyen! úgy tudom krumplit sem lenne szabad, a csokoládé pedig kimondottan káros nekik
2011. jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
95%

általában azt mondják hogy a házikoszt nem jó, de mi is adunk a kutyának...

ez így elég tág hogy mit nem lehet adni, mi nem szoktunk: csokoládét, cukorkát, krumplit, csirkecsontot (csöves, szilánkosan törik), nyers húst. én a cafat kimaradt húsokat megfőzöm neki, természetesen füszerezés nélkül. Gyümölcsöt ehet, nekik is ugyanolyan jó mint nekünk embereknek. száraz tápot mindenféle képpen javaslom (jó a fogainak), de kell mellé minden esetben víz is! hirtelen ennyi jut eszembe.

2011. jan. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kölyök kutyák nagyon gyorsan esznek, ezért sokszor meg sem rágják az ételt. Ne adj neki csirke csontot, mert az éles, hegyes részei átszúrhatják a gyomrát. A csoki szintén nem tesz jót neki. A krumplit állítólag semmilyen formában nem jó adni, mert nem tudja megemészteni. Tejet is csak ritkán és keveset. Azt hiszem a kenyér és tészta félék is puffasztó hatásúak lehetnek nagy mennyiségben. Én is adok időnként házi kosztot a kutyámnak. Kb.: 75%-ban kap tápot és 25%-ban maradékot. Mindenből lehet nekik adni, de csak mértékkel. Ha adsz neki egy nagy adag krumplipürét az csak arra jó, hogy tele legyen a hasa, később pedig csak "átmegy" rajta és nincs benne a kutya számára hasznosítható tápanyag. Mi már állatorvosokat is kérdeztünk erről. Van aki a tápra esküszik és van aki a házi kosztra. Az a lényeg, hogy mindenből csak keveset adj neki, akkor nem lesz baja. Mekkora termetű? Ha nagyra fog nőni, akkor már most szoktasd hozzá, hogy evés után 1 órát pihenjen. Tele hassal nem szabad neki futni és ugrálni, mert könnyen gyomorcsavarodást kaphat. Sajnos a mienk 1 hónapja halt ebbe bele, pedig nem csinált szinte semmit evés után. Elég volt egy rossz mozdulat.
2011. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom őket. Amstaffom van, tehát viszonylag nagy kutyus lesz. Én is inkább a tápra esküszöm persze, de azért szeretném, ha mást is megenne. Az almát már nagyon szereti :)
2011. jan. 27. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Nyers húst adhatsz neki a marha kivételével.

Sőt, ha utánaolvasol láthatod, hogy kifejezetten jó neki, mivel olyan hasznos anyagok vannak benne akkor, ami főzéssel elveszlik.

2011. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gyümölcs biztos nem árt, hiszen van olyan kutyatáp, amiben van alma. Azt hiszem egy kanadai cég gyártja. A mi keverék kutyánk rendszeresen megeszi a komposztálóba kidobott alma darabokat, szereti a körtét, barackot és a dinnyét is. Az egyik állatorvos azt mondta, hogy a kutya tudja, mi a jó neki. Ha megeszi, akkor csak egye, egészségére.
2011. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

"Nyers húst adhatsz neki a marha kivételével."

Pont, hogy a marha hús az, amit lehet nyersen is a kutyának adni, sőt, emberi fogyasztásra is alkalmas. Nem lehet, hogy elírtad és a sertéshúsra gondoltál?

2011. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

De, igazad van, összekevertem.

Rákerestem: disznót és vadhúst nem szabad nyersen adni.

2011. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Én is inkább a tápra esküszöm, de egy kutyának ennie kell mindent. Az én kutyám sem válogat, a napi tápja mellé akármilyen maradékot öntök, mindent befal. Én krumplit is szoktam neki adni, amikor megmarad, a mi dokink azt mondta ugyan, semmi tápanyagértéke nincs a kutya számára, viszont bélfaltisztító hatású, és ez jó dolog. Csoki, szilánkosra törő csontok, chips, mazsola, stb. Ilyeneket azért mellőzd. A csípős, nagyon fűszeres ételeket sem szabad nekik adni. Én pl. amikor húslevest öntök a tápjára, mindig engedek bele egy kis vizet, az úgy azért sokkal jobb, hogy kicsit fel van neki higítva. Azt se felejtsd el, hogy a kutyáknak sokkal kevesebb a sóigényük, mint az embereknek. Míg pl. ha rizst főzöl neki (ami a diétáknál kell) akkor nem kell ételízesítőzni, és megsózni sem. Nincs szükségük se sóra, se ételízesítőre..
2011. jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!