Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg ezt a...

Hogyan tanítsam meg ezt a kutyámnak? (lent)

Figyelt kérdés

Normál esetben gond nélkül be tudom hívni (jutalomfalatot kap). Azonban olyan helyen engedem el (park), ahol járókelők is áthaladnak. Ma egy nő ordibálni meg hadonászni kezdett, hogy fogjam meg a kutyát, persze az enyémnek több se kellett, rögtön el kezdte ugatni, és semmilyen vezényszavamra nem reagált. Nem akartam odamenni, mert tudtam hogy az csak bátorítás a kutyának, úgyhogy elkezdtem hátrálni, erre a nő még jobban megijedt és hangosabban ordított. Én visszaordítottam, hogy ne törődjön a kutyával és akkor békén fogja hagyni, de végig se hallgatott.

Az a kérdésem, hogy hogy tanítsam meg a kutyámat arra, hogy ilyen esetben is hallgasson rám?

(Lehet, buta kérdés, de még viszonylag kezdő gazdi vagyok.)

Előre is köszönöm!


2011. jan. 27. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutyád? Nekem 3 hónapos kutyusom van, én így csináltam: először is ingerszegény környezetben gyakorlunk. Se más kutya, se járókelő!!! Mindig leül, és ottmarad, hiába indulok én el. Ezért távol szoktam menni tőle, majd leguggolok, hogy partnernek tekintsen, ne ellenfélnek. Addig hívom, amíg oda nem jön, majd kap jutalmofalatot (sokan ellenzik, hogy "könyörgök" neki, de nem hiszek a fenyítésben). Ha már így odamegy hozzád, csökkentsd a jutalmazást. Már csak akkor adj neki, ha 2.3. szóra odament, majd eljuttok odáig, hogy már elsőre oda fog menni. Utána először mindenképp pórázon próbáld, hogy ne menjen oda fűhöz fához. Ha elmentek mellettünk a járókelők, ő elkezdett ugrálni, megálltam, lehajoltam odahívtam, ha kellett, rásegítettem egy kicsit a pórázzal, leültettem, mondtam h marad, ha esetleg elindult volna, rántottam egy picit a pórázon, majd megint marad, ezt addig ismételgettem, még el nem ment az ember, és közben, ha szót fogadott, szóban dicsértem, majd a végén kapott jutalmat is. Ha túl kedves a járókelő, még mindig behisztizik, de nagyon szépen lehet így haladni a tanítással. Sok sikert!!
2011. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én ebben a helyzetben közömbösíteném az emberekkel szemben.

Minél több ember közelébe vinném pórázon.

Aluljáróba is levinném ahol tömeg van. Időközönként le is ültetném és hagynám hogy tekingessen, nézegesse az elhaladó embereket.

Buszmegállóba is beállnék, lehetőleg elég közel egy kiszemelt emberhez.

Ezt jó néhányszor meg lehet csinálni.

Meg is lehet kérni egy olyan embert akit a kutya nem ismer, hogy játssza el a szituációt, és ha a kutyád ugatva reagál akkor a hozzám vezényszóra visszarántod magad mellé és távoztok.Mikor a kutya már szóra vissza jön rántás nélkül akkor rádicsérsz.

2011. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vegyél neki flexy pórázt és vidd el sétálni majd ha hosszabra meg akkor szólj neki h gyere vagy hozzám és ha első szóra oda jön akkor add oda neki ha nem akkor ne aggy neki semmit és ezt többször csinád meg ha már megy akkor engedd el és szólj neki ha ügyes vagy menni fog . ;)
2011. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem vagy teljes értékű vezér a szemében. Ha az lennél, "mindig minden körülmények között" reagálna a már betanított parancsokra. Ezen dolgozz! (jan fennel: kutyapszichológia c. könyv elolvasása sokat segíthet ebben!)
2011. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 29. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!