Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy séta közben nem mehet oda minden idegenhez?

Figyelt kérdés

mehet, megáll parancs már megy neki, de sajnos séta közben odamegy minden idegenhez, aki kicsit is érdekli, szaglászik, felágaskodik, hízeleg. egy nőstény palotapincsiről van szó, nem agresszív és nem is akarom, hogy az legyen, csak azt tanulja meg, hogy nem mászik másokra. sokan nyilván ezt nem szeretik. minden másban megy neki a nem parancsszó és hallgat is rá, de ha emberekről van szó, akkor se a nem, se a megyünk.

hogyan tudnám ezt megtanítani neki?


2011. szept. 22. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Van egy csodálatos eszköz hozzá. Póráz a neve.
2011. szept. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nyilván pórázon viszem, de ha valaki 2 méterre mellettem megy el, akkor sokmindent nem tudok tenni.

nem kell hülyének nézni a másikat. értelmes válaszokat szeretnék, köszönöm.

2011. szept. 22. 22:58
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy nem. Azt a pórázt rövidre is lehet venni addig, képzeld...
2011. szept. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sőt.... rá lehet szólni, hogy NEM! Pici rántással még érthetőbbé lehet tenni a dolgot.
2011. szept. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De, ha az jobban tetszik, írhatnám, hogy pakold tele a zsebedet finom kicsi falatokkal. Amikor menne az idegen felé, ajánld fel a jutalmat. Ha kellően beles, és okos, egy idő után idegen láttán várni fogja tőled a jutalmat.

Tudod, a kutya csak azt teszi meg, amit a gazdája megenged. Ha nem engeded első perctől, hogy foglalkozzon az emberekkel, nem lenne ilyen gondod.

2011. szept. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
A legegyszerűbb módja a fojtónyakörv. A kutyaiskolában is ezt használják. Az én kutyám is így lett leszoktatva. Ha meg akar indulni, egy egyszerű "lábhoz" parancsot mondasz neki majd megrántod a pórázt, és a nyakörv összezár. Egy idő után hidd el a parancs is elég lesz neki, és nem fog senkihez oda menni. Kicsit brutálisnak gondoltam a módszert, de a kutyaiskolában az oktató azt mondta így jó lesz, és bevált. Ennek tudatában neveltem fel a mostani kutyámat, és nála is bevált.
2011. szept. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még elfelejtettem, hogy német juhásszal voltam a kutyaiskolába. Most egy Törpe Schnauzerem van és ajánlotta az oktató, hogy próbáljam meg nála is(persze kisméretű nyakörvet használva). Bevált, négy éves és póráz nélkül viszem sétálni, ha meglát kutyát macskát bármit, egy lábhoz parancs és nem is gondolkozik már semmin.
2011. szept. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fojtónyakörvet csak a klasszikus munkakutya-iskolákban alkalmaznak munkakutyákon! Normál házikedvenceket egy modern kutyaiskolában nem fojtóval tanítanak, főleg nem egy palotapincsit!


Kérdező, te meg felejtsd el a flexi pórázt, mert lefogadom, hogy azon lóg a kutyád! Vegyél egy normál másfél méteres pórázt, és azt is a felénél fogd! Tanítsd meg a kutyának a lábhoz parancsot és ha jön valaki szembe, akkor alkalmazd is! Ha ilyenkor beáll melléd akkor értelemszerűen nem megy oda a szembejövőhöz. És vidd el kutyafuttatóba, ahol szabadon engedheted a többi kutyával!

2011. szept. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igen, felxi póráza van. nyilván azonnal rövidebbre veszem, de húz eszetlenül. elrántani nem fog, mert 4kg, de bosszantó és másokat is zavar.

igyekszem sokszor elengedni. egyébként ha pl állat jön szembe, kutya, galamb, macska bármi akkor az állj és nem szavakra azonnal visszajön, de legalábbis nem megy tovább, de embernél ez nem működik.

köszi a tanácsokat, ki fogom próbálni.

2011. szept. 23. 11:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ahogy elnézem kifogáskeresésben nagyon jó vagy. Vegyél neki normális pórázt és kész.
2011. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!