Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy kutyát, de...

Befogadtam egy kutyát, de veri a régit, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

A régi: 8 éves shih-tzu iv. szuka, egyáltalán nem domináns

Az új: szintén 8 év körüli tacskó keverék iv. szuka, domináns. 1 hete lakik nálam.

Állandóan veri a shih-tzut a lakásban, egyébként sétánál szabadon és pórázon is minden kutyával jól kijön, a shih-tzuval is. Emberekkel feltétel nélkül kedves.

Eddig verekedés után mindig lenyomtam a földre pár percig, és néhány óra mosoly szünet volt.


2011. jan. 27. 17:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem lenne baj, hogy felé helyezi magát a shihtzumnak, mert a shihtzu is engedi neki...de nem elégszik meg ennyivel.
2011. jan. 27. 17:32
 2/4 Ninna ♥ ***** válasza:
84%
Esetleg ha nagyon gázos a helyzet, alkalmazhatsz egy fél órás kizárást is, az is be szokott jönni. De ha nekimegy, grabancfogás, morogj rá, és fejezd ki nagyon a nemtetszésedet. A földre is lenyomhatod, az is segíthet.
2011. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nagyon nehéz lesz vele elfogadtatni,mert ő már rég ott van és ő az úr,nem tűri meg,hogy kitúrják a helyéről.Próbálj meg minél többet együtt lenni velük,mindent egyformán,nehogy azt higgye hogy már rá nincs szükség.Viszont ha akkor is összekapnak akkor szólj rá mutasd ki nem tetszésed.Ha pedig nem vagy otthon akkor csukd külön őket nehogy baj legyen.Ez az én véleményem remélem hasznos számodra!Sok sikert!! :)
2011. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudod ezt megakadályozni, ha mondjuk mindkettőt az öledbe teszed szóval hogy minél több lehetőséget adj arra hogy összekapjanak. Ha otthon vagy mindig tartsd őket egymás közelébe hogy megszokják hogy nyugodtan is ellehetnek egymás mellett. Így többször rá tudsz szólni, tudod korrigálni a viselkedést. Ha elzárod őket egymástól az nem megoldás. Ne felejtsd el hogy te vagy a főnök!

Sok szerencsét!

2011. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!